Volejbalový klub Příbram - Kocouři

AERO Odolena Voda vs. VK Euro Sitex Příbram 0:3

V sobotu na palubovce Odolené Vody zvládla Příbram v prvním a druhém setu koncovku a veze si první 3 body .....................

AERO Odolena Voda – VK Euro Sitex Příbram 0:3
(23:25, 25:27, 17:25)
Rozhodčí: Call J., Peloušek J.
Počet diváků: 542
Sestavy (od zóny I):
Domácí: Licek, Mikula, Russell, Hladík, Hadrava, Carabali, libero Turis. Střídali:Holčík, Bachmatiuk, Václavík.

Hosté: Mikulenka, Živanovič, Böhm, Passier, Renovice, Pantič, libero Juračka. Střídali: Suda, Kohlmann, Kuchař.
Vyjádření:
Domácí:
Marek Mikula (kapitán domácích): „V prvních dvou setech rozhodly naše jednoduché chyby jako jsou dotyky sítě. Ve třetí sadě nás soupeř více tlačil a odskakoval nám ve skóre. Už jsme to nedokázali zvrátit a prohráli 0:3.“

Jiří Vojík (trenér domácích): „První 2 sety jsme hráli dobře, bohužel jen do stavu 20 a vzhledem k jednoduchým chybám jsme oba dva sety prohráli v koncovkách. Mrzí mě, že jednoduché chyby, například v prvním setu 6x síť, ve druhém 2x chybné postavení, nás stály vítězství v setu. Dařilo se nám bránit Renovicu, nicméně koncovky jsou o jedné, či dvou chybách, Příbram je neudělala.“

Hosté:
Martin Böhm (kapitán hostů): „Z naší strany to byl nervózní výkon. Na obou stranách bylo mnoho nevynucených chyb, nicméně jsme se ve druhé polovině zápasu zlepšili a vezeme 3 důležité body.“

Martin Kop (trenér hostů): „Uhráli jsme dvě koncovky šťastně a se štěstím. Za tři body jsme rádi. Příští týden se jdeme znovu rvát.“

Popis utkání:
Do utkání lépe vstoupili domácí hráči AERA, kteří si vybojovali čtyřbodové vedení při prvním technickém oddechovém čase. Poté se začaly body připisovat na obě strany stejným poměrem. I ve druhém technickém oddechu vedli domácí, a to o 3 body. Do koncovky se však dostali s vedením hosté o jeden bod, domácí zaznamenali mnoho nevynucených chyb. Domácí nemohli složit svůj útok a hosté si vybojovali vedení 24:20. Domácí se ještě naposledy nadechli, ale zkažený servis domácích znamenal, že se do vedení 1:0 na sety dostali hosté.

I do druhého setu vstoupili domácí lépe a ti znovu vedli o 4 body při prvním technickém oddechovém čase. Hosté se drželi a stáhli náskok domácích, který se však v polovině setu vyšplhal na rozdíl 5 bodů. Do koncovky ještě vstupovalo AERO s dvoubodovým vedením. Koncovka byla bohužel pro domácí hráče nervózní. Měli dva setbally a volné míče na svou stranu, ale set nedokázali dotáhnout. Hosté si vybojovali setball a hned první také využili, když po obraně úspěšně zakončili svůj útok. Příbram vedla již 2:0.

Třetí set začal vyrovnaně a na obě strany se body připisovaly stejným poměrem. Střední část vyšla lépe hostům z Příbrami a dostali se do příjemného vedení o 5 bodů. Domácí hráli v křeči a hosté naopak bez nervů. Set se dohrál, domácí AERO prohrálo 0:3 s Příbramí.

Autor: Tomáš Havlát