Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Benátky vs. Příbram 0:3

Naposledy se v letošním ročníku EX-M představili benátečtí volejbalisté před domácím publikem. Letošní výsledky zaostaly daleko za očekáváním a ani jednou se nepodařilo Benátkám naplno doma bodovat. Pouze jediné vítězství za pouhé dva body na domácí palubovce s posledním Aerem bylo velmi slabou náplastí. Přesto benátečtí diváci opět dorazili do útulné haly u základní školy a svým povzbuzováním hnali své družstvo za dalšími body. Bohužel ani v posledním domácím utkání se nepodařilo svěřencům Pavla Třešňáka ničím svého soupeře z Příbrami překvapit a za 85 minut prohrávají bez zisku bodu a dokonce i setu 0:3..

VK Benátky nad Jizerou – VK Euro Sitex Příbram 0:3

po setech 22:25, 23:25, 18:25

Rozhodčí: Lukáš Spáčil a Tomáš Kavala

Počet diváků: 299

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Celerýn, Nesvačil F., Hudák, Rybníček, Vachoušek, Taubner, libera Němeček, Sadílek. Střídali: Fučík, Nesvačil M., Pietkiewicz

Hosté: Mikulenka, Hrdý, Pantič, Passier, Rychecký, Böhm, libera Juračka, Peterka. Střídali: Suda, Kuchař, Kust, Hulpach, Kohlmann

Vyjádření:

Domácí:

Martin Ticháček (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Podle mě to byl nejhorší zápas, který jsme doma předvedli. Příbram nehrála vůbec dobře, ale i tak ji to stačilo. A stačilo by to, i kdyby nastoupili s béčkem. My jsme zabrali až ve druhém setu, kde jsme vedli 15:12 a potom přicházejí naše zbytečné chyby - 5 chyb, balon přes, nevykryjeme se, nedáme servis - lehce dostaneme soupeře zpátky do zápasu a to samé bylo v koncovce, kde jsme byli na setbol. Vlastní chyby nás srážejí a skončíme tak, že dostaneme v posledním zápase doma 3:0.“

Pavel Třešňák (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Pro mě je to opět zklamání, protože v době, když si mančaft může zahrát bez zábran jenom volejbal pro radost, tak na to prostě nemáme. Letos ten mančaft neměl duši, kdo by zvednul prapor, když to bylo potřeba. Takové osobnosti tady chybí.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): Soupeř zlobil zejména ve druhém setu. S tím, že my jsme ale nepředvedli stabilní výkon. Potom se nám rozehrál univerzál (Adam Rychecký), který podal hlavně ve třetím setu solidní výkon na útoku a soupeře jsme potom už přehráli.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Pro nás to bylo důležité vítězství, abychom ještě zůstali ve hře o 6. místo. Točili jsme se sestavou, měli jsme tu dnes i tři juniory, ale zvládli jsme to. Druhý set byl důležitý, kdy Benátky hrály dobře, servírovaly dobře, hrály v poli. My jsme to tam zbytečně zdramatizovali chybami, pustili jsme Benátky do koncovky, ale naštěstí jsme to zvládli. Ve třetím jsme pak už lépe podávali. Byl to dobrý sport a pro nás důležité vítězství.“

Popis utkání:

Hosté vstup do utkání měli velice úspěšný. Při podání svého nahrávače (Jan Hrdý) odskakují o čtyři body (eso a blok Passier Travis 0:4). První polovina setu domácím vůbec nevyšla a dovolila hostům odskočit až o šest bodů (6:12 – eso Adam Rychecký, blok Vladimír Mikulenka). Až před druhým TT se konečně začínají prosazovat i domácí hráči a na dvou postavení se přibližují na tři body (12:15). Po TT na ukazateli svítí dokonce 14:16 a už to vypadá, že bude brzy vyrovnáno. Při podání kapitána hostů (Martin Böhm) si hosté získávají svůj bodový náskok zpět (15:21 – eso) a o osudu první sady je prakticky rozhodnuto. V závěru se domácím opět podařilo hosty bodově dostihnout (eso Jan Teubner – 19:21), ale z prvního setbolu se přesto radují hosté dobře sehraným signálem středem (Passier Travis – 22:24). Hned první setbol hosté proměňují. Na zalívku Adama Rycheckého byl domácí Vladimír Němeček krátký a máme tu první střídání stran.

Do druhého setu vstoupili lépe domácí volejbalisté. Po tvrdé smeči hned z první po špatném příjmu podání (Jan Teubner) se Benátky ujímají vedení 6:3. Bohužel nepřesnost na útoku domácích rychle stav druhé sady vyrovnává (7:7). Přesto za stavu 11:8 se domácí vrací zpět do tříbodového vedení (Filip Nesvačil a Jakub Rybníček na útoku). Nepatrné vedení si domácí hráči udržují až do druhého TT druhého setu. Potom ale kazí na útoku a rázem jsou hosté ve vedení (16:17). V koncovce i hosté kazí a zadarmo pouští Benátky do vedení 21:19 (aut Adam Rychecký). Ani toto vedení nestačí domácím na zdárné ukončení setu. Ještě za stavu 23:23 je stav velmi vyrovnaný, ale po zadarmo hraném míči spodním odbitím (bagrem) letí míč ze strany Benátek mimo anténku a hosté se zadarmo radují z prvního setbolu druhé sady. Tak jako v prvním setu, tak i ve druhém se podařilo hostům první setbol proměnit. Nahrávač hostů třikrát svojí nahrávkou oslovuje na hlavním kůlu Radka Sudu, který na potřetí konečně získává 25. bod a posílá hosty do vedení 0:2 na sety.

Třetí dějství již bylo plně v režii hostů, kteří od začátku jasně dominovali na útoku (Adam Rychecký) a s velkým náskokem spěchali do koncovky utkání (11:17). První mečbol utkání přichází po nepřesném příjmu podání, které nekompromisně trestá hned z první Passier Travis (15:24). Bratři Nesvačilové dvakrát odvracejí konec utkání, třetí mečbol si kazí hosté sami velkým autem. Až čtvrtý mečbol proměňuje Australan Passier Travis signálem středem a je konec utkání. Dva vylosovaní z každého družstva nyní čeká antidopingová kontrola jako na olympiádě, ostatní benátečtí hráči již se mohou chystat na tradiční VoVo ples (8. volejbalovo-vodácký ples).

Autor: Zdeněk Šolc