10. 12. 2017 (zdroj: text: čvf, foto: , komentářů: )

FATRA ZLÍN vs. VK EURO SITEX PŘÍBRAM 0:3

Utkání dvou sousedů v tabulce slibovalo vyrovnaný souboj. Opak však byl pravdou. Hosté podali velmi dobrý výkon a bezpečně zvítězili bez ztráty setu..

Fatra Zlín – SK Euro Sitex Příbram  0:3 (22:25. 15:25, 22:25)

Rozhodčí: Gall, Grabovský

Domácí: Barták, Vašíček, Čechmánek, Kolář, Motyčkal,Navláčil, libero Bláha. Střídali: Uchytil, Kittel, Adamec, Varous, Truong

Hosté: Mikulenka, Živanovič, Böhm, Passier, Renovica, Pantič, libero Juračka. Střídali: Hrdý, Kohlmann

Vyjádření:

Domácí:

Pavel Kolář (kapitán Fatra Zlín): „Soupeř byl jednoznačně lepší, jak na servisu tak na útoku. Ztratili jsme důležité tři body.“

Roman Macek (trenér Fatra Zlín): „Dnes z naší strany absolutně slabý výkon ve všech herních činnostech, bez náboje, bez nasazení, vše bylo jenom jako..."

Hosté:

Martin Böhm (kapitán  Euro Sitex Příbhram): „Zlín nás mile překvapil špatným podáním, očekávali jsme větší boj. Podali jsme dobrý výkon a jsme rádi za tři body. “

Marti Kop (trenér  Euro Sitex Příbram): „Důležité vítězství na zlínské půdě vycházelo z dobrého příjmu a následné bezproblémové ztráty."

Bitva sousedů v tabulce o důležité tři body vyzněl jednoznačně pro hostující volejbalisty Příbrami. Od začátku utkání vytvořili na domácí trvalý tlak na servisu. První technický timeout zápasu byl  za stavu 6:8 pro hosty.  V dalším průběhu setu příbramští domácím odskočili o dva až tři body a dotáhli první set do vítězství 22:25.

Ve druhém dějství tohoto zápasu domácí od začátku tahali za kratší konec. Sérii nevynucených chyb na straně domácích hosté proměnili místy až v osmibodové vedení. V průběhu celého setu se domácím vůbec nedařilo jak na útoku, tak i  v obraně, kdy se nepodařilo ubránit zejména diagonálního hráče hostujícího týmu Renovicu. Hosté ve druhém setu zvítězili přesvědčivě 15:25.

Do třetího setu trenéři domácích poslali značně pozměněnou sestavu. Zejména ze začátku setu se domácím dařilo s hostujícím týmem držet krok, první technický timeout za stavu 7:8. Nicméně domácím se opět nedařilo bránit krajní hráče příbramských a v prostřední části domácím opět hosté odskočili o čtyři až pět bodů. Druhý technický timeout byl za stavu 12:16. Tento náskok si hostující tým držel až do koncovky. V úplném závěru se domácí dvěma ubráněnými útoky hostujících přiblížili koncovce, nicméně poslední útok proměnil ve vítězství opět dnes vynikající Renovica.

Autor: Ivan Dostál