Ostrava zvítězila ve Varech a srovnala na 1:1, radují se Budějovice, Kladno i Brno

Nědělními utkáními čtvrtfinálové série play off pokračovala nejvyšší česká soutěž UNIQA extraliga. Vítězství a snížení v sérii na 1:2 zaznamenal brněnský Volejbal, který zdolal na vlastní palubovce mistrovský Liberec 3:1 na sety. Třetí výhru si naopak připsal vítěz základní části - Kladno volejbal cz, který zvítězil na palubovce nedaleké Odolene Vody ve zkrácené hře. Z druhého bodu ve ČF sérii se radují i České Budějovice, které nečekaně hladce vyhrály v Příbrami 3:0 na sety. Velké překvapení se dnes odehrálo v souboji dvou nejvzdálenějších celků na mapě - Karlovarska a Ostravy, kdy svěřenci trenéra Šmejkala zvítězili v Hale míčových sportů po velkém boji 3:2 na sety..

VK PŘÍBRAM – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Ve třetím zápase čtvrtfinále play off přivítala domácí Příbram silného soupeře VK Jihostroj České Budějovice. Po prvních dvou zápasech na jihu čech byl stav série vyrovnaný 1:1, a tak se očekával vyrovnaný zápas. Hosté však přijeli do Příbrami skvěle takticky připraveni a lehce zvítězili ve třech setech.

č.: 155, dne:  19. 3. 2017, v hod.: 18:00

VK Příbram – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (18:25, 20:25, 23:25)

Rozhodčí: Hudík M., Kořenek J.

Počet diváků: 998

Stav série: 1:2

Domácí: Böhm, Shestak, Renovica, Poikela, Mikulenka, Palgut, libero: Juračka. Střídali: Kupilík, Rychecký, Suda, Kuchař, Mach.

Hosté:  Mach, Habr, Michálek, Todua, Hackworth, Kuliha, libero: Kryštof. Střídali: Sobotka, Šotola, Kraffer.

Vyjádření:

Domácí:

Martin Böhm (kapitán domácích): Byl to dnes špatný výkon. Hráli jsme dnes velmi bojácně, v koncovce nad 20 dnes nikdo nebyl schopný zasmečovat, něco uhrát a všichni jsme byli vystrašení. Nevím, čím to je, ale tohle byla fakt bída.“

Martin Kop (trenér domácích): „Myslím, že jsme první dva sety vůbec neunesli hlavou, nevím, jestli jsme byli nervózní, nebo jsme moc chtěli, ale náš výkon dnes vůbec neodpovídal, obzvlášť na ztrátu, která se nám nedařila. Ve třetím setu to konečně vypadalo, že zápas otáčíme, ale nevyužili jsme vedení asi 20:14, to se nesmí už opakovat. Samozřejmě je to play off, které je specifické, ale s tímhle výkonem rozhodně spokojen nejsem a každý si teď musí sáhnout do svědomí, abychom zítra k zápasu přistoupili zodpovědněji.“

Hosté:

Filip Habr (kapitán hostů): „Dnes jsme hráli výborně, dlouho si nepamatuji tak dobrý výkon, obzvlášť v Příbrami, kde se většinou hraje těžce. Vůbec nic to ale neznamená, každý zápas je úplně odlišný, Příbram to nevzdá, to je jisté, takže se zítra musíme pokusit o stejný výkon.“

René Dvořák (trenér hostů): „Konečně jsme trochu hráli agresivněji než doteď, dokázali jsme se odbrzdit, dali jsme do toho srdce a hráli jsme zodpovědně na ztrátu. Dařilo se nám také skvěle na obraně a pak jsme měli i trochu štěstíčka, které do teď měla spíše Příbram, která v předchozích dvou utkáních hrála dobře.“

Do prvního setu vstoupily oba týmy opatrně, bylo znát, že se hraje o hodně. Až do stavu 10:10 se oba týmy držely spolu a hrály dobře na ztrátu, ovšem poté Jihostroj zapnul na obrátkách a domácí Příbram začal přehrávat. Velmi dobře působil na hřišti blokař Todua, který dostal od trenéra Dvořáka důvěru a nastoupil v základní sestavě místo Vladimíra Sobotky. V prvním setu už Příbram nic nepředvedla a hosté šli do vedení 1:0 na sety.

Druhý set začal velmi podobně nejdříve oba týmy dobře ztrátovaly, Příbram dokonce chvíli vedla. Po prvním technickém timu však Jihostroj opět zabral a začal Příbrami utíkat. Největší zbraní hostů byla jednoznačně obrana, jejich blok fungoval naprosto precizně. Do konce setu už Budějovice udržely náskok a stav byl již 2:0 pro hosty.

Ve třetím setu začala hrát Příbram volejbal. Zdálo se, že se tým konečně začíná probouzet a hrát hru, na kterou jsou všichni zvyklí. Po většinu setu domácí vedli, z čehož mělo radost i domácí publikum. Poté přišla kritická chvíle, kdy od stavu 20:14 nebyli schopni domácí otočit, a tak Budějovice skvělou šňůrou srovnaly až na 20:20. Do vyrovnané koncovky šly tedy oba týmy za stejných podmínek, lépe si však poradili hosté, zvítězili 3:0 na sety a vzali si vedení v sérii zpět na svoji stranu.

Autor: Štěpán Chvosta