Postup Kladna do semifinále, třetí vítězství Liberce i parádní podívaná v Příbrami !

Ve čtvrtém zápase čtvrtfinále play off přivítali příbramští kocouři znovu na domácí palubovce volejbalisty Jihostroje České Budějovice. Příbram se chtěla po včerejší porážce vzchopit a vyrovnat sérii na 2:2. Hosté samozřejmě chtěli získat postupový matchball. Po velkém boji nakonec zvítězily České Budějovice 3:2 na sety a v sérii vedou už 3:1 na zápasy..

VK Příbram – VK Jihostroj České Budějovice 2:3 (27:29, 17:25, 29:27, 25:20, 15:17)

Rozhodčí: Rychlík D., Buchar T.

Počet diváků: 663

Stav série: 1:3

Domácí: Poikela, Mikulenka, Palgut, Böhm, Shestak, Renovica, libero: Juračka. Střídali: Kupilík, Rychecký, Kuchař, Mach M.

Hosté: Mach R., Habr, Michálek, Todua, Hackworth, Kuliha, libero: Kryštof. Střídali: Sobotka, Šotola, Kraffer, Červinka.

Vyjádření:

Domácí:

Martin Böhm (kapitán domácích): „Začátek utkání probíhal lépe než včera, ale opět jsme selhali v koncovce prvního, kdy jsme náskok trestuhodně prohospodařili. Pak nás Budějovice přehrávaly. V koncovce třetího setu jsme měli více štěstí my, poté jsme hráli dobře, hráli jsme dobře na ztrátu, Budějovice naopak trochu polevily, ale v tie-breaku se opět opakoval scénář z prvního setu, a takhle se zkrátka nedá vyhrávat.

Martin Kop (trenér domácích): „Po prohraných dvou setech se nám konečně dařilo hrát naší hru, ale v kritických chvílích jsme nedokázali odztrátovat, ztratili jsme vedení v prvním i posledním setu a zápas nakonec dopadl tak, jak dopadl.“

Hosté:

Filip Habr (kapitán hostů): „Bylo to bláznivé utkání o hodně nervóznější než včera, ale bojovali jsme a jsem hrozně rád, že jsme to za žádného stavu nevzdávali, ukázali jsme, že umíme hrát jako tým a jsme za to hrozně rádi. “

René Dvořák (trenér hostů): „První dva sety byly opět v naší režii jako včera, hráli jsme možná ještě o něco lépe, výborná obrana, skvělý servis. Pak se to trochu zvrtlo, Příbram začala riskovat na servisu, dobře podával Böhm, naopak my jsme začali servis trochu kazit. Následně jsme prohráli vyrovnanou koncovku a Příbram byla rázem na koni. V pátém setu už je to loterie s tím, že dnes jsme měli víc štěstíčka my.“

V prvním setu začala skvěle domácí Příbram, která se oklepala z včerejší porážky, a před televizními kamerami působila svěžím dojmem. Naopak Budějovice měli pomalejší rozjezd, ze začátku nestíhaly tempo domácích. Poté však skvělou sérií na podání srovnal skóre Filip Habr a v extrémně dramatické koncovce nakonec zvítězily České Budějovice 29:27.

Ve druhém setu Příbrami utekl začátek, domácí rychle prohrávali 10:3. Poté se trochu vzchopili, ale Jihostroj hrál příliš dobře, aby s tím domácí mohli něco udělat. Soupeře táhnul na útoku Petr Michálek, který skládal všechno, co dostal. Druhý set vyhrál Jihostroj jasně 25:17.

Ve třetím setu začal Jihostroj opět skvěle, ale v polovině setu vypadnul z tempa a přestalo se mu dařit na servisu. Příbram už věděla, že není co ztratit a riskantní hrou se dotáhla před koncovkou na rozdíl jediného bodu. Publikum tak vidělo další extrémně vyrovnanou koncovku, kterou nakonec opanovala domácí Příbram 29:27.

Ve čtvrtém setu začali lépe domácí a vypadalo to, že se schyluje k velkému obratu. Příbram si vytvořila sedmibodový náskok, ale před koncovkou se skóre ještě zdramatizovalo, když opět několikrát skvěle zaservíroval Filip Habr. Nakonec si však Příbram náskok tak tak pohlídala a vyhrála i čtvrtý set.

Rozhodnout tak musel tie-break, který zpočátku vypadal lépe pro Příbram. Ta však opět nezvládla konec, a přestože domácí vedli 9:5 a dokonce ještě 11:6, skvěle servírující nahrávač hostů Habr podržel servis a hosté se tak nadechli k obratu skóre tie-breaku a celého zápasu. Po sporném posledním balonu nakonec zvítězily České Budějovice 17:15, 3:2 na sety a vylepšili celkové vedení v sérii na 3:1.

Autor: Štěpán Chvosta