Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Příbram vs. ČZU Praha : 3-0

Vítězstvím Příbrami, Brna a Českých Budějovic dnes skončily duely sedmého kola UNIQA extraligy. Nejvyrovnanější zápas se odehrál v Odolene Vodě, kde českobudějovičtí volejbalisté zvítězili až v pětisetové bitvě..

V sedmém kole volejbalové UNIQA extraligy a zároveň ve třetím domácím zápase přivítali příbramští Kocouři soupeře z nedalekého hlavního města Prahy. Podle předzápasových srovnání a statistik měla být jasným favoritem domácí Příbram, jejímž cílem byl zisk tří bodů. Mladý tým ČZU Praha, kde působí i syn a zároveň jmenovec příbramského trenéra Martin Kop ml., však nepřijel odevzdat body zadarmo, čemuž odpovídal i průběh prvního setu. Hosté z Prahy hráli velmi dobře na útoku, jen zkazili příliš servisů – celkem osm, což bylo jednou z příčin příbramského obratu a vítězství 33:31 v prvním setu. Další set zvládla Příbram bez problémů, ve třetím setu měla zpočátku navrch Praha, ale vedení nedokázala udržet a Příbram nakonec zvítězila bez ztráty setu za tři body.

č.: 40, dne: 19. 11. 2016, v hod.: 17:00

VK Příbram – Volleyball.cz ČZU Praha 3:0 (33:31, 25:16, 25:23)

Rozhodčí: Němeček P., Rychlík D.

Počet diváků: 762

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kuchař, Mikulenka, Palgut, Böhm, Shestak, Renovica, libero Juračka. Střídali: Kupilík, Poikela, Rychecký,

Hosté:  Lohr, Kuboš, Šulc, Patočka, Sobek, Kop, libero Pondělíček. Střídali: Záveský, Hykš, Hudák, Welsh.

Vyjádření:

Domácí:

Martin Böhm (kapitán domácích): „Nezačali jsme vůbec dobře, byl to možná letos náš nejhorší začátek, samozřejmě uvědomovali jsme si důležitost tohoto zápasu, z čehož pravděpodobně plynula i naše nervozita. Pak jsme se trochu srovnali, soupeř nám také pomohl hodně chybami na servisu i na útoku, ale od druhého setu už jsme předváděli lepší, koncentrovanější hru a jsme rádi za zisk tří bodů."

Martin Kop (trenér domácích): „Dnes to bylo dramatické utkání, vyhráli jsme dvě těžké koncovky, do kterých jsme vstupovali za nepříznivého stavu. Musím opět pochválit střídající hráče, v prvním setu nám velmi pomohl Adam Rychecký, který dvěma skvělými servisy a dvěma skvělými útoky pomohl srovnat stav, díky čemuž jsme nakonec první set otočili. Se začátkem zápasu samozřejmě spokojený nejsem, protože jsme udělali velké množství chyb, ale tím nechci říci, že ČZU hrálo špatně, naopak. Navíc nás překvapili rozestavěním, na které jsme nebyli připraveni. Pro nás jsou to důležité body, protože ČZU má kvalitní tým, porazili Odolenou Vodu i Karlovy Vary, čímž svoji kvalitu potvrdili.“

Hosté:

Michal Záveský (kapitán hostů): „Mrzí nás dvě prohrané koncovky, ve kterých jsme vedli, ale nedokázali jsme je dotáhnout. Kdyby se nám bývalo podařilo vyhrát první set, tak mohlo utkání určitě dopadnout jinak.“

Miroslav Malán (trenér hostů): „Myslím, že o výsledku utkání rozhodl první set, kdy jsme měli velké vedení, ale nedotáhli jsme to, Příbram se pak uklidnila a vyhrála zaslouženě.“

Popis utkání:

Začátek utkání patřil hostům z Prahy, hráli skvěle na útoku a nedělali příliš mnoho zbytečných chyb, vyjma servisu. Těch hosté zkazili celkem osm, čímž drželi Příbram stále mírně nad vodou, jinak by byl rozdíl ve skóre ještě mnohem větší. Takhle ČZU drželo náskok zhruba pěti bodů až do koncovky, Příbram nepředvedla do té doby prakticky nic. Za stavu 18:23 z pohledu domácích však přišel po vyhrané ztrátě na podání střídající hráč Adam Rychecký, který se několika perfektními servisy postaral o vyrovnání stavu na 23:23. Pak začala klasická tahanice s několika možnostmi setballů na obou stranách. Úspěšnější nakonec byli domácí, kteří dokázali dramatickou koncovku vyhrát v poměru 33:31.

Zisk prvního setu pomohl domácím hráčům k lepší herní pohodě a koncentraci. Ve druhém setu hráli uvolněněji a od začátku získali malý náskok, který postupně navyšovali. Hosté z Prahy nedokázali držet s domácí Příbramí krok, přestaly se také dařit útoky středových hráčů, kteří dostávali nahrávky často nízké. Druhý set tak bez větších potíží získala Příbram 25:16.

Třetí set začal velmi vyrovnaně a dlouhou dobu držely oba týmy mezi sebou pouze jednobodový rozdíl. Po několika chybách domácích se však hostům podařilo odskočit o 5 bodů, velmi dobře útočil střídající univerzál Daniel Hykš, mimo jiné i bývalý hráč Příbrami. Před koncovkou se však opakoval scénář prvního setu, domácí zabrali a otočili zápas ve svůj prospěch. Celkově tedy zvítězila domácí Příbram ve třech setech (33:31, 25:16 a 25:23).

autor : Štěpán Chvosta

zdroj : čvf.cz