Příbramští kadeti zůstávají v elitní skupině volejbalové extraligy !!!

O víkendu se v Novém Jičíně konalo 2. kolo volejbalové extraligy kadetů. V sobotu ráno vyrazil z Příbrami konvoj aut směr Slezsko, kde na příbramské kadety čekali čtyři silní soupeři. Úkolem bylo udržet se jako nováček v nejlepší skupině. V prvním utkání stáli na druhé straně sítě dvoumetroví borci z celé severní Moravy ve službách ostravského klubu.

O víkendu se v Novém Jičíně konalo 2. kolo volejbalové extraligy kadetů. V sobotu ráno vyrazil z Příbrami konvoj aut směr Slezsko, kde na příbramské kadety čekali čtyři silní soupeři. Úkolem bylo udržet se jako nováček v nejlepší skupině. V prvním utkání stáli na druhé straně sítě dvoumetroví borci z celé severní Moravy ve službách ostravského klubu. Samozřejmě mezi nimi několik reprezentantů. To se podepsalo na psychice Příbrami, naše kluky to svázalo natolik, že jim nešla ani jedna herní činnost. Od prvního do třetího setu se ale hra zlepšovala. Místy bylo znát, že Ostrava pro nás není neporazitelná, ale ne v tomto prvním střetnutí. Prohráváme 0-3.

Druhým sobotním soupeřem bylo ČZÚ Praha a jeho hráči pod trenérským vedením Romana Ostrýže si na nás věřili.  Praha sice od minulého vzájemného zápasu posílila o dva reprezentanty, ale příbramští kluci na Pražáky vlétli, že se nestačili divit a zprvu vtipnému a vysmátému Ostrýžovi tuhly rysy! První set vyhráváme. Trenér Příbrami Dan Rosenbaum varuje o přestávce své svěřence, že se Praha zvedne, že se zlepší! A měl pravdu!  I když jsme sehráli mnohem vyrovnanější partii než s Ostravou, nakonec  prohráváme 1-3.  V novojičínské hale postupně zhasínají světla, je čas se ubytovat a vyrazit na večeři, abychom mohli ulehnout a načerpat sílu na nedělní boje.

V neděli nás čeká domácí Nový Jičín. Ten zatím tak jako my ještě nevyhrál. Vše se daří a rázem vedeme 2-0. Ve třetím setu získáváme náskok a trenér Rosenbaum míchá se sestavou, aby zapojil všechny hráče. Několikabodový náskok, který jsme měli, domácí srovnávají za stavu 23-23. S každým úspěšným míčem Novojičínských se v tělocvičně ozve ohlušující rachot .  Příbram se ale rozhodla nedarovat soupeři ani set a při čtvrtém mečbolu vítězí 3-0.

Chceme-li se udržet v elitní skupině, musíme zvítězit i nad Českými Budějovicemi, které vede i Vojtěch Zach, další Příbramák ve službách konkurence. Budějovice se v čele s šikovným nahrávačem  pouštějí do hry s odhodláním. Pokyny příbramského trenéra jsou jasné: tlačit podáním, a to se přesně děje!  Zprvu vyrovnaný set, body se přičítají na jedné i druhé straně. Máme ale navrch ve všech činnostech. Naši kluci chtějí vyhrát, i přes únavu se bojuje o každý míč. Soupeře tlačíme, hrajeme dobrý volejbal. Budějovice střídají snad na všech postech, nijak jim to ale nepomáhá. Příbram vítězí 3-0. Příbramští kadeti končí na tomto turnaji na třetím místě a na třetím místě jsou i v celkové tabulce.

Další kolo EX-KTI se uskuteční 15.-16.11.2014 v Příbrami. Budeme samozřejmě rádi, když přijdete naše kluky podpořit do tělocvičny 1.základní školy.

VK Příbram – nahrávači Tadeáš Peterka, Adam Rosenbaum, smečaři Jan Barák,Ivo Hulpach,Petr Kadlec Petr Klouček,universál Václav Velát,blokaři Jiří Suda, Radek Suda, Martin Tejkal, libero Tomáš Dlouhý.