Pro Kocoury sezóna končí

Série čtvrtfinále play-off se vrátila opět na Kladno a domácím chyběl před zápasem jediný bod k postupu do semifinále. První zápas byl v režii Kladna, které nedovolilo soupeři ničím překvapit. Druhý zápas na půdě Příbrami už v tak jednoznačné režii nebyl. Domácí se chopili vedení po prvním setu a hosté se často trápili na servisu. I přes řadu nepřesností si svěřenci Milana Fortuníka připsali druhý bod. Rozhodující třetí zápas vyhrálo Kladno..

Kladno volejbal cz - Euro Sitex Příbram 3:1

po setech 25:16, 25:13, 17:25, 31:29

konečný stav série : 3-0

Rozhodčí: Kovář, Pecháček

Počet diváků: 720

Domácí: Zajíček, West, Šulista, Sobotka, Gromadowski, Hýský, libero Moník. Střídali: Blažek, Konečný, Fortuník, Bouza

Hosté: Böhm, Mikulenka, Rychecký, Pantič, Passier, Hrdý, libero Juračka. Střídali: Kust, Hulpach, Suda, Kohlmann, Kuchař

Vyjádření:

Domácí
Kapitán Adam Zajíček:
„Jsem naštvaný za to, co jsme předváděli poslední dva sety. Měli jsme víc štěstí než rozumu. Kdyby nastal pátý set, jsem přesvědčený, že bychom ho prohráli. Ještě, že se tak nestalo. Zápas jsme ubojovali a nyní se musíme připravit na dalšího soupeře, kde musíme hrát o mnohem lépe než poslední dva sety.“

Trenér Milan Fortuník: „První a druhý set jsme výborně bránili, na lavičce jsme si říkali, aby se něco nepokazilo. A pokazilo. Jsem rád za vítězství a postup. Věděli jsme, že Příbram bude těžký soupeř, nikdo si ji nepřál. Jsem rád, že jsme nezaváhali a vyhráli všechny tři utkání a těším se na boje o medaile.“

Hosté
Kapitán Martin Böhm:
První dva sety jsme odchodili, nic se nám nedařilo, ale nevzdali jsme se. Koncovky nám nejdou, na což jsme opět doplatili. Bohužel předvedený výkon nestačil na zvrat série.“

Trenér Martin Kop: „První dva sety jsme neměli co nabídnout, v útoku jsme byli špatní. Po dvou setech si možná Kladno myslelo, že už má vyhráno, pak jsme zabrali, ale ke konci čtvrtého setu nám nevyšel servis, který jsme měli hrát více na jistotu. Přeju Kladnu hodně štěstí.“

Kapitán Adam Zajíček si hned na úvod zapodával třikrát v řadě, čímž se jeho tým ujmul dvoubodového vedení. Kladno vstoupilo do zápasu velice aktivně a díky bloku Gromadowského vedli domácí 7:3. Čtyřbodový náskok ukazovala světelná tabule i v prvním TT po smeči Hýského. Příbram se nedokázala zkoncentrovat na hru, a tak si za stavu 11:4 vzal oddechový čas Martin Kop. Ani posléze se hra nezačala vyvíjet dle představ hostujícího trenéra, a tak si vzal i druhý time out (13:5). S přibývajícím časem se domácí mílovými kroky blížili k zisku první sady. Tu zařídil posledním bodem Šulista.

Začátek druhého setu byl vyrovnaný z obou stran, ale domácí před prvním TT dokázali zabrat a soupeři uskočit (8:4). Příbramští se nechtěli smířit s rozjíždějícím se debaklem a domácím se přiblížili na jediný bod (10:9). V tom však opět zapnuli na plné obrátky Kladenští a do druhého TT šli se šesti bodovým vedení. Hosté byli v naprosté křeči a domácí zaznamenali neuvěřitelných osm bodů v řadě! Velký bodový náskok svěřenci Milana Fortuníka nepromrhali a zaslouženě si připsali vítězství ve druhém setu.

Příbramští se zkoncentrovali a nehodlali nastoupit k poslednímu setu v sezóně. Tomu odpovídal raketový vstup do třetí části, v níž se hosté ujmuli vedení 5:1. Do prvního TT uhráli domácí pouze dva body, k hlasité řeči ke svým svěřencům měl trenér Fortuník oprávněné důvody. Příbramští hráli ve třetím setu skvěle, a tak po druhém TT vedli 16:8. Body si posléze oba týmy připisovaly rovnoměrně, což samozřejmě hostům vyhovovalo. Třetí set byl v jasné režii hostů, což vyvrcholilo ziskem setu.

Po dvoubodových sériích úřadovaly oba týmy na začátku čtvrtého setu a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Ani jeden z celků se nedokázal odtrhnout a ujmout se dvoubodového rozdílu (10:10). To se nakonec povedlo Kladnu, které šlo do TT s dvoubodovým náskokem. Po příjmu Böhma do nízké střechy haly se domácí chopili čtyřbodového vedení a mířili vstříc postupu do semifinále (18:14). To by ovšem nesměli hosté třikrát v řadě bodovat, čímž byli zpět v kontaktu. Jelikož Böhm poslal své podání do outu, Kladno mělo dva mečboly. Nedokázalo využít ani jednu možnost a ke dvěma setbolům se dostala Příbram, která ovšem taky zaváhala. Celou sérii utnul až pátý proměněný mečbol domácích.

Autor: Vojtěch Voštinka

foto : čvf.cz