Radost i smutek

V letošní sezóně se mladým volejbalistům velice daří. Neradi se však smířili s letní přestávkou a proto se někteří z nich zúčastnili turnajů v plážovém volejbale. Mnozí se přes kvalifikační turnaje probojovali až k možnosti účastnit se Mistrovství republiky žactva, které se o tomto víkendu konalo v Praze. Naše barvy hájilo hned několik dvojic ? Tomáš Dlouhý a Ivo Hulpach, Adam Rosenbaum a Jiří Suda a Radek Suda, který hrál s Martinem Kočkou z Prahy. .

Turnaje se zúčastnilo 22 dvojic chlapců. Po odehraných pátečních zápasech bylo jasné, že dvojice Adam s Jirkou a Radek s Martinem budou v turnaji, který se v sobotu již hrál systémem pavouka pro 16 dvojic, pokračovat. Tímto systémem se postupně Radek s Martinem probojovali až ke svým největším soupeřům, klukům ze Znojma Kubovi Dvořákovi a Honzovi Kasanovi. Veliká radost nastala, když zápas vyhráli 2:0. Do nedělního semifinále šli s úsměvěm! Bohužel mezitím byli vyřazeni Adam s Jirkou a skončili na celkovém 13. místě.

K nedělním zápasům nastoupili ještě Tomáš s Ivošem, kteří nakonec vybojovali celkové 19. místo. Radek s Martinem porazili v semifinálovém zápase jinou znojemskou dvojici hladce 2:0. Opět veliká radost! Finále! S obavami ale kluci sledovali druhý semifinálový zápas, kam se probojoval Kasan s Dvořákem po dopolední opravě a mohli tedy pokračovat v boji o medaile. Stali se druhými finalisty.

Po napínavém a diváky bouřlivě podporovaném finálovém zápase holek, nastal čas, aby kluci ukázali, komu zbylo více sil. Snad to bylo horkem, snad únavou a nebo jen tím, že nikdo z účastníků chlapeckého finálového zápasu nebyl „místní“, ale diváci se rozutekli a klukům fandila jen malá hrstka rodičů a holek, kamarádek. První set byl velice vyrovnaný, Radek s Martinem sice vedli chvíli i o 4 body, ale Honza s Kubou je brzy dohonili a kluci se mezi sebou pak prali o každý bod. Radek s Martinem první set prohráli. Bohužel i v druhém našli více sil kluci ze Znojma a zvítězili 2:0. Radek s Martinem tak vybojovali stříbrné medaile, ale svůj veliký smutek z prohry nedokázali dlouho skrýt.