Snad další úspěšný volejbalový víkend.

Volejbalová mládež příbramského Sitexu měla opět velmi nabitý víkend. V sobotu žáci odjeli do Hradce na Český pohár a junioři na dvojzápas do Liberce..

Volejbalová mládež příbramského Sitexu měla opět velmi nabitý víkend. V sobotu žáci odjeli do Hradce na Český pohár a junioři na dvojzápas do Liberce. V Liberci jsme potřebovali získat pro udržení prvního místa v extraligové tabulce z obou zápasů plný počet bodů - tedy 6. Začali jsme velice disciplinovaně a obrovsky jsme tlačili podáním, rázem jsme vedli 2-0 na sety. Liberec trochu přeskupil pozice, začal lépe přijímat i nahrávka byla přesnější, a získal pro sebe třetí set. Příbramský tým přijel do Liberce oslabený marodkou, a proto nebylo pro trenéra Dana Rosenbauma jednoduché vymyslet nějaké zajímavé střídání. Ale povedlo se. Nakonec jsme první zápase vyhráli 3-1. V úvodu druhého zápasu to vypadalo, že Liberec bude kousat, ale jen si párkrát hryznul, krev z toho netekla, a Kocouři vyhrávají 3-0. Vezeme do Příbrami plný počet bodů.

V neděli junioři hostili v posledních dvou zápasech základní části ČZÚ Praha. Tým plný reprezentantů musíme porazit aspoň v jednom zápase za dva body! Body potřebujeme k tomu, abychom skončili na prvním místě v tabulce západní části ČR a měli tak v play off snad hratelnějšího soupeře. Nástup je zdárný, první set je náš. Ve druhém setu zprvu taháme za kratší konec, srovnáme, vedeme, prohráváme, prohráváme ještě víc. Až za stavu 18 -22 střídáme, na hřiště a rovnou na podání přichází nahrávač Peterka. Jeho podání, když mu sedne, je jedovaté, ale ... Jo, první ESO, pic a druhé ESO, třetí podání ČZÚ vrací míč, ale Radek Suda bombou skládá, další podání Peterky a zase ESO! Vyrovnáno 22-22. Trenér Rosenbaum se ke mě obrací a říká, že tohle je zásadní okamžik v hlavě podávajícího hráče. ČZÚ zvedá podání, smečuje, ale naráží na domácí blok. Další podání, napětí by se dalo krájet, další blok a máme další bod, 23-22. Hosté střídají, ale není jim to nic platné. Opět ESO. Bod, bod, bod zní tělocvičnou .... Podání letí na polovinu soupeře, míč se odráží někam do pryč, fantastický závěr druhého setu, vedeme 2-0! Bod máme jistý! Jako by jsme polevili, hosté snižují na 2-1 a po půl hodině vyrovnávají na 2-2. Tie-break, houpačka v zisku bodů, krásný volejbal, neproměňujeme matchball, útočíme středem mimo, a další naše smeč naráží na blok. Konečný stav je 2-3 pro ČZÚ Praha. Budějovice v Praze vítězí, a jak jsme předpokládali, šlapou nám na paty.

Ve druhém nedělním zápase smečaři fungují jak mají, vedeme 1-0. Kvalitní soupeř srovnává na 1-1, je to boj jak se patří. Junioři Sitexu neúnavně buší na vrata pražské brány a vychází to. Vedeme 2-1 a nakonec vítězíme nad ČZÚ Praha 3-1. Radost je veliká. Junioři VK Euro Sitexu Příbram půjdou do finálových bojů o titul za západní část ČR z prvního místa! Jestli to je výhoda proti velice kvalitní východní části, dnes nevím, všechno se teprve uvidí!

Mirek Peterka
foto Mirek Peterka

,,,,,,,,

O víkendu se opět hrál Český pohár žáků ve volejbale v Hradci Králové, kde se opět sešlo 24 týmů, nejlepších 24 týmů z celé ČR. První soupeř Dukla Liberec, začínáme v základní sestavě Risz, Rosenbaum, Bambas, Drechsler, Ureš F. a Ureš J. Oba Urešové přijeli v sobotu ve 3 hod ráno z Itálie z hor, a oba nastoupili na zápas v pleskáčích, a také tomu ta hra odpovídala. Bohužel i Martin Riesz hrál pod své možnosti. Prohra 2:0. Druhý soupeř Nový Jičín, první set jsme jasně vyhráli 25:17, ale druhý set jsme začali hrozně, prohrávali jsme 1:5, 2:8, 5:14. Hra, že bych zvracel. Ať trenér dělal co dělal nic nepomohlo: dva tajmy, vystřídal Drechslera za Kubáta, na plac šel i Šálek, ale nic platné, prohráli jsme rozdílem třídy. Chlapci si asi mysleli, že se to po lehce vyhraném setu uhraje samo. Následoval timebreak, ale naše hra se nezlepšila. Prohra 2:1. Musím pochválit Bambiho, hrál jako jediný dobře. Další soupeř Brno. První set vyhráváme s odřenýma ušima 2:0, a na sety 25:23, a 25:22. Oba Urešové odložili již lyžařskou výbavu, a hráli dobře. I Riesz se zlepšil, a pomohl nám i Šális. Poslední soupeř Hradec Králové. Opět první set jako horor od Alfreda Hitchcocka. Vyhráváme 25:23 děs a bída. Druhý set je jako černá a bílá, vyhráváme 25:12. V neděli ráno přijel Mikulenka. Suše porážíme favority Českou Třebovou a Kojetín 2:0. Je to, jako když kouzelník mávne kouzelnou hůlkou. Poslední zápas prohráváme 2:0 s ČZU Praha, a končíme turnaji pěkným třetím místem, a s nervama kýblu. No v celkové tabulce jsme s Libercem, Českou Třebovou, Kojetínem na druhém místě, to proto, že máme shodný počet bodů. Rozhodne poslední turnaj, které družstvo bude mít stříbrnou nebo bronzovou medaili. Příbram se bude o medaili rvát do posledního dechu. Na prvním místě je suverén Soutěže ČZU Praha.