Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Třetí zápas nám bohužel zase nevyšel

Euro Sitex Příbram - VK Jihostroj České Budějovice 1:3 .

Euro Sitex Příbram - VK Jihostroj České Budějovice 1:3

Do utkání vstoupili mnohem lépe domácí, vytvořili si rychlý náskok a vedli 8:3 při prvním technickém timu. Poté ale jakoby polevili a dovolili hostům, aby jejich náskok stáhli. Stále to ale nebyl optimální výkon, který Jihostroj předváděl, vyrobil několik chyb na příjmu a domácím Kocourům se tak podařilo znovu odskočit, mimo jiné také díky skvělému útoku domácího univerzála Tomasze Josefackého. V koncovce se hra na moment ještě zdramatizovala, ovšem domácí si mírný náskok udrželi a dotáhli první set do vítězného konce.

Druhý set byl velmi podobný tomu prvnímu, avšak s opačným scénářem. Lepší vstup do setu předvedli hosté, kteří začali předvádět mnohem koncentrovanější hru, jak na příjmu a útoku, tak i při obraně v poli. Díky zlepšené přihrávce se hosté mohli lépe opřít o svoje útočné síly a dařilo se dobře kombinovat i středem sítě. Hosté si vytvořili náskok, který se jim podařilo udržet až do koncovky a domácí i přes velkou snahu nedokázali náskok hostů stáhnout. Kromě toho se ve druhém setu hostujícímu celku povedlo dohromady 4x úspěšně zablokovat oproti pouze jednomu úspěšnému bloku domácích.

Ve třetím setu začali znovu lépe domácí, dařilo se jim poměrně slušně na příjmu a byly to hlavně bodové míče, které velmi často úspěšně dohrával již zmíněná domácí univerzál. Hosté si ale nenechali domácí příliš utéci, na příjmu byli ještě mnohem úspěšnější a ve druhé půli setu se jim podařilo zabrat a po několika nevynucených chybách domácích, jít do vedení. Několik skvěle ubráněných balonů v koncovce třetího setu stále ještě dávalo domácím naději, která ovšem velmi rychle vyprchala kvůli chybám na útoku domácích v klíčových momentech a na druhé straně bezchybně precizní hrou hostů, kteří tak šli do vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set byl asi nejvyrovnanější ze všech setů. Od začátku setu bylo skore velmi těsné, maximální rozdíl až do druhého technického timu byl maximálně dvoubodový. Domácím se podařilo celkem pětkrát zablokovat, ovšem hostům bylo jasné, že nejvíce nahrávek chodí stále dokola na domácího univerzála a mnohem častěji si na něj dokázali počkat a přestože jediný balon nezkazil, hostům se ho povedlo mnohokrát buď nadrazit či skvěle vychytat v poli. V koncovce se dařilo opět více hostům, a přestože to bylo ještě pořádné drama, nakonec skončilo ke zklamání domácí haly výhrou hostů 3:1 na sety. O možné vyrovnání se domácí připravili několika vlastními chybami v koncovce, nepomohlo ani jedno špatné postavení v prostřední fázi setu a sporný verdikt rozhodčího, který tak rovněž pomohl hostujícímu celku.

Domácí:
Kapitán Martin Böhm: „Dnes to byl velmi vyrovnaný zápas, v prostředních částech setu, jsme měli možná trochu navrch, ale v koncovkách byl naopak lepší soupeř. Nakonec nám trochu došly síly a nedokázali jsme uhrát bodové balony, které jsme uhrát měli.“

Trenér René Dvořák: „Odehráli jsme velmi dobře první set, potom měl ale soupeř v každém setu v koncovkách navrch, což jsme se snažili dohnat, ale bohužel se nám to nepodařilo.“

Hosté:
Kapitán Filip Habr: „Viděli jsme utkání ve stejném duchu jako předchozí dvě utkání u nás doma, Příbram hrála dobře a my jsme si to museli tvrdě vybojovat a je vidět, že stále hrozně zaostáváme za našimi loňskými výkony.“

Trenér Jan Svoboda: „Opět jsme viděli vyrovnané utkání, myslím si, že domácí dnes nepředvedli takový výkon jako v předchozích dvou utkáních, kdy byli velmi úspěšní při dohrávání bodových balonů. To jim dnes už tolik nevycházelo, a přestože to bylo až v koncovkách, tak si myslím, že jsme byli dnes oproti předcházejícím utkáním před Příbramí.“

Euro Sitex Příbram-VK Jihostroj České Budějovice 1:3