22. 10. 2017 (zdroj: text: čvf, foto: , komentářů: )

VK Dukla Liberec vs. VK Euro Sitex Příbram 3:0

Dukla i přes těžký los drží po třetím kole svoji neporazitelnost v letošním ročníku UNIQA extraligy mužů. Na její výbornou hru nestačilo ČZU Praha, Kladno ani Karlovarsko. To dnešní soupeř Dukly v prvním kole podlehl před TV kamerami úřadujícímu mistru z jihu Čech bez zisku setu. Ale od druhého kola ukázal SITEX svoji letošní sílu a dvakrát naplno bodoval a i dnes chtěl potvrdit svoji stoupající formu. Proti ale byla Dukla, která navázala na skvělé výkony z televizních utkání, a i po čtvrtém kole má stále plný počet bodů. Tentokrát si připsala tři body za vítězství bez ztráty setu..

VK Dukla Liberec – VK Euro Sitex Příbram 3:0

po setech 25:17,25:22,25:15

Rozhodčí: Velinov E., Buchar T.

Počet diváků: 980

Domácí: Janouch, Správka, Veselý, Štokr, Galabov, Staněk, libero Kopáček, Kunc. Střídali: Indra, Piskáček

Hosté:  Böhm, Mikulenka, Živanovič, Kuchař, Passier, Renovica, libero Juračka. Střídali: Suda, Hrdý, Kohlmann, Rychecký

Vyjádření:

Domácí:

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): Nenechali jsme nic náhodě, šli jsme od začátku do plných. Tlačili jsme servisem i na útoku. Měli jsme trochu zaváhání v druhém setu, ale z toho jsme se dostali dobrou obranou a servisem. Třetí set jsme odehráli dobře. Zase jsme dominovali v obraně a na servisu.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Kromě druhého setu, kdy jsme si to trochu zkomplikovali v útoku, protože jsme udělali spoustu nevynucených chyb, tak si myslím, že jsme spolehlivě odpodávali a odbránili dnešní utkání, což byl základ toho vítězství.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): Domácí nás celkově přehráli. Škoda, že jsme nevyužili vedení v druhém setu, ale oni se v koncovce opřeli o výborného univerzála, kterého Liberec má a my jsme na soupeře nestačili.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): Gratuluji Liberci ke třem bodům. My jsme měli uhrát koncovku druhého setu, pak by to možná bylo trochu více zajímavější. V prvním i třetím setu byli liberečtí jasně lepší v obraně, my jsme dělali úplně školácké chyby, takové se nesmějí ligovému družstvu stávat. Když nás zatlačí kvalitním servisem nebo nás ublokují, to je normální, ale že se necháme 2x nastřelit v autu, nezpracujeme 3 balony zadarmo na dohrání bodovky, to se v lize neodpouští. Liberec využil našich hrubých chyb v tom druhém setu, ale nutno dodat, že tady asi bude těžko někdo vyhrávat za tři body. My jsme to mohli zdramatizovat, ale prostě jsme neuhráli to, co jsme měli, takže zasloužené vítězství Liberce.“

Dukla od úvodních míčů naznačila, jak se dnešní utkání bude vyvíjet. Parádní podání (Aleš Správka eso 2:0, Jan Galabov eso 8:3) a útok hostí do autu a svěřenci Michala Nekoly odcházejí k prvnímu technickému odpočinku s pětibodovým náskokem. Až po TT se i hosté osmělují a při podání Martina Böhma snižují na dva body (11:9, dvoják Dukly a eso). Po time domácího trenéra se rychle Dukla zásluhou kvalitní obrany vrací do velmi slušného vedení. Tentokrát se na bloku vyznamenává Jakub Veselý a Jan Štokr (15:11). Po druhém TT zaznamenává Honza Galabov další přímý bod z podání a o osudu prvního dějství je prakticky rozhodnuto. V závěru chycené míče v body proměňuje domácí univerzál (Jan Štokr) a když Jan Glabov tvrdě útočí z hlavního kůlu, máme tu první setbol zápasu (24:17). Hned první set Dukla využívá. Jan Štokr zastavuje blokem Radka Sudu a domácí jsou ve vedení 1:0 na sety.

Druhý set začala daleko lépe Příbram. Po špatném příjmu hned z první zakončuje Travis Passier (0:2) a když hlavní rozhodčí odpíská Dukle druhé nečisté hraní, hosté jsou ve vedení o tři body (2:5). Přesto se domácím podařilo nepříznivý vývoj druhé sady do prvního TT otočit. Hosté smečují do anténky (Nikola Renovica), následuje kvalitní pipe (Jan Galabov) a ukázkový blok (Lubomír Staněk), který znamená vedení 8:7 pro domácí. Po návratu z time přichází několik nevynucených chyb domácích na útoku a máme tu dokonce čtyřbodové vedení hostů (12:16). Čtyřbodové vedení se podařilo Dukle snížit esem. Lubomír Staněk posílá své podání do pásky, přes kterou se míč jen přehoupl do pole soupeře (17:19). Po time hostů se podařilo Příbrami třikrát bodovat a získat velmi slibný náskok pro klidné ukořistění setu (17:22). Nic takového se ale nekonalo. Dukla získává podání, na které jde kapitán Aleš Správka. Opět kvalitní obrana Liberce a hlavně Alešovo podání (22:22 eso) znamená, že na jednom postavení Dukla rychle získává svůj první setbol druhého setu (Jan Štokr smečí přes blok). Tak jako v prvním setu domácí hned první setbol využívají dobře postaveným trojblokem (Jan Galabov).

Třetí set byl již jasnou záležitostí pro domácí. Hosté po lacino prohrané koncovce již nekladli skoro žádný odpor a Dukla si s přehledem dokráčela pro tři body (5:2 Jakub Janouch na druhou přes, 9:5 hosté do autu, 11:9 eso hosté Travis Passier, 16:11 2x eso Jan Galabov, 24:15 velmi přesně sehraný signál středem Ondřej Piskáček - Jakub Veselý, proměněný mečbol Patrik Indra sestřelil ve velkém autu kapitána hostí).

Autor: Zdeněk ŠOLC