Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

VK Dukla Liberec vs. VO EURO Sitex Příbram 3-1

Ve čtvrtek večer Příbram nastoupila na palubovce Liberce, kde uhrála pouze set a prohrála 1-3..

První domácí utkání zvládla Dukla na výbornou. I když Příbram bojovala o každý míč, dokázala získat plný počet bodů a posunout se v tabulce výš. Příbram v Liberci nezanechala vůbec špatný dojem. Hlavně její kapitán se vyznamenal třemi přímými body z podání, čtyřmi body z bloku a chytrostí na útoku.

V prvním setu se domácím daří bodově svého soka setřást na dva body až při odchodu k prvnímu TT (Eso Lubomír Staněk – 8:6). Na 13:7 Dukla zvyšuje při kvalitní podání reprezentanta Jakuba Janoucha (blok Libor Leikep a následně Jakub Vencovský, hned z první po špatném příjmu podání Libor Leikep na zem). Přesto za stavu 13:13 je vyrovnáno. Tvrdé podání příbramského kapitána (Martin Böhm) dělá domácím velké problémy a výsledkem jsou i dva přímé body z podání. Příbramského kapitána z podání dostává až domácí kapitán (Aleš Správka) tvrdou smečí z vedlejšího kůlu a před odchodem k druhému TT na dva body zvyšuje Tomáš Kriško, když se velmi ostrou diagonálou prosazuje přes příbramský trojblok. Po time se hra opět vyrovnává. Lví podíl na tom mají příbramské bloky (16:16 Lucas Van Berkel). To je ale poslední plichta v prvním dějství. Velmi dlouhou a pěknou výměnu v bod pro Liberec proměňuje Tomáš Kriško z hlavního kůlu a následný přímý bod Jakuba Vencovského a další nepříjemný servis nedokážou hosté pořádně zpracovat a výsledkem je rychlé vedení domácích o čtyři body (20:16). Hosté prostřídávají celou lavičku, dokonce se i Dukle přibližují na rozdíl jediného bodu (22:21 – jedno-blok Martin Böhm a eso Adam Rychecký), ale koncovka se rychle blíží. Kvalitní obrana Liberce (Libor Leikep) zastavuje příbramské smečaře a máme tu za stavu 24:21 první setbol utkání. Ten ještě hosté odvracejí, ale druhý již Dukla proměňuje velmi tvrdou smečí z hlavního kůlu (Jakub Vencovský) a domácí se ujímají vedení 1:0 na sety.

V úvodu druhého dějství si Dukla pomohla kvalitním podáním. Dva přímé body z podání (5:2 – Jakub Vencovský, 7:3 – Tomáš Kriško) posílají domácí tým do čtyřbodového vedení. Získaný náskok si bezchybnou hrou Dukla udržuje až do druhého TT druhé sady (16:12). Po odpočinku si domácí udělali doslova ze svého soupeře střelnici. Jedna tvrdá smeč dopadá na hosty a ty se jenom brání v poli a nedaří se jim pořádně zaútočit a najednou na ukazateli skóre svítí stav 21:13 (to vše při podání Jakuba Janoucha). Po přímém bodě z podání (Libor Leikep) se domácí radují z prvního setbolu druhého setu (24:15). Hned první setbol proměňuje liberecký diagonální hráč (Jakub Vencovský) technickou smečí po lajně a domácí jsou ve vedení 2:0 na sety.

Třetí set začal na podání příbramský kapitán a dokázal pěkně domácím znepříjemnit život. Ani první technický odpočinek domácího trenéra (Michal Nekola) za stavu 0:3 nedokázal Martina Böhma dostat z podání. Ten dalším tvrdým podáním zaznamenává přímý bod za stavu 0:5 pro hosty. Přesto po dvou nevynucených chybách Příbrami se začíná hra rychle bodově vyrovnávat (5:7 - 2x aut – Petr Šulista a Lucas Van Berkel). Přesto si hosté dokázali nepatrný náskok udržet až do druhého TT třetí sady. Až za stavu 17:17 se domácím daří vyrovnat (eso Jakub Janouch). Za stavu 18:17 po smeči Jakuba Vencovského po lajně se Dukla vrací po dlouhé době do nepatrného bodového vedení. Domácí vedení je ale během pár vteřin po bloku Příbrami (Martin Böhm) definitivně ve třetím setu ztraceno (18:19). Další plusový bodík na kontě hostů přichází po nekompaktním trojbloku Dukly, když míč končí v jeho kapse (Jindřich Kuchař – 19:21). Po dvou úspěšných blocích hostů a další nevynucené chybě Liberce (blok v síti) tu máme první setbol pro hosty (19:24). Dvakrát se domácím daří hrozbu ztráty setu oddálit, ale po tvrdé smeči z hlavního kůlu (Jindřich Kuchař) hosté získávají pětadvacátý bod a snižují na 2:1 na sety.

Úvod čtvrté sady byl velmi vyrovnaný a naprosto bez chyb z obou stran. Až po prvním TT čtvrtého setu hosté špatně přijímají podání Dukly a nahrávač při snaze míč zpracovat padá pod sítí a domácí se ujímají vedení 9:7. Po esu Honzy Galabova již Dukla vede o tři body (12:9) a vypadá to, že si snadno získá dostatečný náskok k zisku utkání. Proti je ale příbramský nahrávač Jakub Ulč, který svým plachtivým podáním na chviličku domácí přijímače zaskočí a je vyrovnáno (13:13). Do druhého TT se na liberecké palubovce bojuje o každý míč a k vidění jsou neuvěřitelně dlouhé výměny. Až po návratu z TT začne Dukla svému soupeři bodově utíkat. Na 18:16 po jedné z delších výměn Honza Galabov útočí z hlavního kůlu o blok a hosté začínají ztrácet potřebný klid. V koncovce se na bloku prosazuje pan blokař dnešního utkání Libor Leikep (8 bodů blokem) a když jedno-blokem zastavuje Nikola Renovica máme tu první mečbol utkání (24:19). Až druhý mečbol Dukla proměňuje dobře sehraným signálem středem (Jakub Janouch – Libor Leikep) a domácí vítězí za tři body.

Vyjádření:

Domácí

Kapitán Aleš Správka:  Příbram dnes výborně bránila. Z naší strany to bylo trochu nervózní. Bylo to první domácí utkání a navíc po prohře v Budějovicích. Ale nakonec jsme to zvládli a  jsem rád,  že máme tři body.

Trenér Michal Nekola: Ještě se trochu pereme s tím naším volejbalem a budeme to muset doladit. Je vidět, že letos není lehkých soupeřů. Takže jsem rád, že jsme to zvládli za tři body.

Hosté

Kapitán Martin Böhm: Začali jsme špatně, Liberec byl silnější. Pak jsme si vybojovali třetí set, celkem dobrým podáním a blokem, ale nakonec se ukázala kvalita domácích.

Trenér René Dvořák:  My jsme do zápasu poměrně dobře vstoupili, nicméně Liberec nás začal přehrávat, navíc jsme dělali vlastní chyby. Nebyli jsme schopni chvilku přihrát servis. Potom jsme se s tím do koncovky srovnali. Zase jsme dali nějakou bodovou sérii my. Druhý set jsme propadli na servisu a hlavně na příjmu a proto jsme takhle prohráli.  Ve třetím setu jsme dobře začali, Liberec jsme přehráli a ve čtvrtém bohužel. Myslím si, že se to lámalo okolo stavu 7:7, kdy Liberec nebyl úplně v pohodě, tak my jsme toho nedokázali využít, protože jsme dělali vlastní chyby a vlastně Liberci jsme spoustu bodů darovali. Potom jsme si je rozehráli k tomu, že nám utekli v koncovce a tam jsme opět vlastníma chybama a řekl bych určitou nedisciplinovaností, jsme si tu koncovku okolo stavu  20 prohráli.

Výsledek:  3:1 (22,15,-21,20)

Rozhodčí:  Kamil Renčín a Jan Krtička

Počet diváků: 650

Sestavy (od zóny I):

Domácí:  Jakub Janouch, Aleš Správka, Adam Zajíček, Jakub Vencovský, Tomáš Kriško, Libor Leikep

Libero: Václav Kopáček, Tomáš Kunc
Střídali: Jan Galabov

Hosté: Martin Böhm, Daniel Kohlmann, Nikola Renovica, Petr Šulista, Lucas Van Berkel,Filip Kupilík

Libero: David Juračka
Střídali: Jakub Ulč; Tomáš Anděl, Jindřich Kuchař, Adam Rychecký

zdroj : čvf.cz