VK Euro Sitex Příbram - ČEZ Karlovarsko 1-3

Ani v 7.kole se nepodařilo domácím Kocourům získat body a prohráli s Karlovarskem 1-3..

Do začátku utkání vstoupili lépe hosté z Karlovarska, dařilo se jim ve všech herních činnostech o něco lépe, a tak byl stav rychle 8:3 pro hosty. Pak ale domácí zabrali, hosté začali chybovat a stav se vyrovnal. Příbrami se také podařilo bodově zablokovat soupeře a náskok hostů zredukovali. Hosté ale znovu zatlačili, především na servisu a podařilo se jim odskočit znovu na rozdíl čtyř bodů. Domácí ale ukázali, že i oni umí kvalitně servírovat a znovu stáhli náskok hostů na rozdíl jediného bodu, avšak pak hosté vystřídali a znovu před koncovkou odskočili, bylo to jako na houpačce. Domácí se ale nevzdali a snad počtvrté se jim podařilo dotáhnout a v koncovce byl najednou stav vyrovnaný - 23:23. Po extrémně vyrovnané koncovce, kde byli rozhodčí možná i trochu přísní, a odpískali už asi popáté síť domácích hráčů, nakonec zvítězili hosté těsně 29:27.

Do začátku druhého setu vstoupily oba týmy vyrovnaně a vyrovnaný byl rovněž i začátek setu a pak také celý jeho průběh. Oba týmy si zaútočili několikrát pipem, nahrávek středem sítě však ubylo. Mohl za to i horší příjem domácího celku, hosté byli na příjmu o něco lepší, ale opírali se často o smečaře Džavoronoka, který skládal jeden míč za druhým. Naopak na domácí straně směřovalo nejvíce nahrávek na univerzála Renovicu, který rovněž útočil výborně (pro srovnání Džavoronok složil 9 míčů z 11, Renovica 7 míčů z 9). Stav se držel vyrovnaný až do koncovky. V té byli o něco lepší domácí, kteří i se štěstím získali druhou sadu ve svůj prospěch, když za stavu 24:23 pro domácí tvrdě zaútočil Džavoronok, míč se mu vrátil zpět na jeho polovinu a když ho chtěl dorazit, dotkl se bohužel při efektním zakončení rukou pásky, což znamenalo konec druhého setu.

Do třetího setu vstoupily znovu oba týmy velmi vyrovnaně, chvíli to vypadalo, že hosté budou mít lehce navrch, ale poté se domácímu nahrávačovi Ulčovi podařilo dvakrát zablokovat smečaře hostů a Karlovarsko se za stále vyrovnaného stavu muselo uchýlit ke střídání. Pak ale domácí vyrobili velké množství chyb na servisu a jejich úspěšnost útoku i příjmu šla dolů. V jednom postavení se hostům podařilo odskočit asi o pět bodů a do konce setu už to prostě jen odztrátovali, přestože se ještě příbramští snažili obměnit hru změnou nahrávače, jak tomu bylo už v předchozích zápasech. Nic naplat – 2:1 pro hosty.

Ve čtvrtém setu hned od začátku hosté odskočili a ujali se vedení, domácí si naopak rychle vyčerpali oba oddechové časy. Hosté znovu získali větší náskok, jako tomu bylo v setu třetím a přestože se domácí maličko zlepšili na příjmu, nebyli už schopní rozjeté Vary dotáhnout. Trenér Dvořák se ještě snažil obměnit několik hráčů, kteří náskok hostů částečně ukrojili, ale hosté už si koncovku pohlídali, nedali domácí šanci utkání ještě zdramatizovat a zaslouženě si odváží z Příbrami 3 body.

Vyjádření po uktání :
Kapitán (Martin Böhm): Z naší strany to byl dnes proměnlivý výkon, dva sety jsme hráli bojovně a poměrně kvalitně, dělali jsme si ale hodně vlastních chyb, byli jsme často v síti a kazili hodně servis. Soupeř hrál vlastně takový standard, nikdo z nich moc nevyčníval, ale jsou to kvalitní hráči, ale jelikož jsme udělali více chyb než oni, tak jsme na ně nestačili.

Trenér (René Dvořák): Dnes jsme velmi slušně odehráli dva sety, o body jsme přišli v prvním setu hlavně tím, že jsme byli několikrát zbytečně v síti a kazili jsme hodně servisů. Od půlky třetího setu jsme ztratili v jednom postavení několik bodů a to samozřejmě Karlovarsku stačí, aby bez problémů doztrátovalo. Něco podobného se nám stalo i v setu čtvrtém, kdy už pravděpodobně některým hráčům docházely síly, protože zápas byl i emotivně dost na hraně, takže je možné, že i někomu došly fyzické síly, alespoň mně to tak připadalo. Karlovarsko hraje dobře míče na ztrátu, nedělá chyb a to na nás ve výsledku stačilo.

Hosté : kapitán (Pavel Bartoš): Dnešní zápas byl vlastně celý o obraně, kdo lépe bránil, ten vyhrál. Ve druhém setu jsme vůbec nebyli schopni ubránit příbramského univerzála, ale pak jsme začali bránit lépe a už to bylo lepší.

Trenér (Petr Brom): Čekali jsme, že Příbram bude doma silná, což se potvrzovalo hned první dva sety, kdy se oba týmy tahaly o každý bod a oba sety dospěly do vyrovnaných koncovek. Potom jsme přece jen zlepšili obranu, protože ta nás dva sety trápila, moc jsme naší obranou první dva sety soupeři neublížili. Od třetího setu jsme zlepšili obranu a tím jsme získali pár bodíků navrch, Příbram začala riskovat na servisu, takže to bylo o tom, abychom tyto riskantní servisy odpřihrávali.

1:3 (-27,23,-20,-21)
počet diváků : 748 (nejvíce v celém kole)

Domácí : Ulč, Böhm, Kohlmann, Renovica, Šulista, Van Berkel, Libero Juračka. Střídali: Anděl, Kupilík, Rychecký, Kuchař.
Hosté : Bartoš, Džavoronok, Sukuba, Kriško, Málek, Szczerbaniuk, Libero Pfeffer. Střídali: Planinc, Janků.