VK EURO SITEX PŘÍBRAM vs. KLADNO VOLEJBAL CZ 1:3

Ve druhém zápase čtvrtfinále play-off přivítala domácí Příbram vícemistra loňského ročníku UNIQA extraligy mužů Kladno Volejbal cz. Po prvním zápase odehraném na palubovce Kladna byl stav série 1:0 pro kladenský tým, který zároveň nedávno angažoval dlouholetého reprezentanta, univerzála Davida Konečného. Příbram se v domácím prostředí snažila ze všech sil k co nejlepšímu výkonu, oba týmy zároveň vyrobili mnoho chyb, nicméně zkušený soupeř z Kladna předvedl výbornou taktickou hru především v koncovkách setů a vede v sérii 2:0 na zápasy, čímž zároveň získává postupový matchball. .

VK Euro Sitex Příbram – Kladno Volejbal cz 1:3

po setech 25:20, 15:25, 25:27, 22:25

stav série 0:2

Rozhodčí: Renčín K., Krtička J.

Počet diváků: 816

Domácí: Pantič, Passier, Hrdý, Böhm, Mikulenka, Rychecký, libero Juračka. Střídali: Kust, Suda, Hulpach, Kuchař, Kohlmann

Hosté: Hýský, Zajíček, West, Šulista, Sobotka, Gromadowski, libero Moník. Střídali: Konečný, Bouza, Fortuník, Blažek

Vyjádření:

Domácí:

Martin Böhm (kapitán domácích): Dnes to byl docela vyrovnaný zápas, hrálo se dobře na bloku a v obraně. Bohužel kladenští dnes byli v koncovkách razantnější, hlavně hodně těžkých balónů uhrával Hýský a ten to dnes rozhodl.“

Martin Kop (trenér domácích): „Měli jsme určité taktické úkoly na bloku, které jsme nedodrželi, přesto si myslí, že to bylo vyrovnané utkání. Já už jsem říkal, že my na ty vypjaté koncovky především v play-off nemáme hráče s až takovými zkušenostmi jako má soupeř, Kladno v koncovce využilo jejich kvalit a zkušeností a zahráli přesně to, co potřebovali, vyhráli důležité koncovky třetího a čtvrtého setu. My jsme skvěle začali v prvním setu, výborně jsme servírovali, vycházelo nám skoro všechno, ale bohužel jsme to pak neudrželi. Musíme se do dalšího zápasu zlepšit v přihrávce plachtícího servisu a také při obraně na bloku, v tom byl dnes asi největší rozdíl.“

Hosté:

Adam Zajíček (kapitán hostů): „Dnešní zápas jsem si velmi užil, v Příbrami mě volejbal vždy velmi baví, hlavně díky divákům a komentátorovi, což tvoří vždy skvělou atmosféru, plno emocí, krásný volejbal. Vítězství si ceníme, dělali jsme velké množství chyb, ale i přesto jsme vyhráli, z čehož máme velkou radost. Na příští zápas se připravíme stejně jako na tyhle dva zápasy a uvidíme, jestli ukončíme sérii doma, míč je kulatej, Příbram přijede znovu bojovat, odpočatá, bude to další nepříjemný zápas, ale já se na něj moc těším.“

Milan Fortuník (trenér hostů): „Vyrobili jsme velké množství chyb a nepřesností, takhle se hraje těžce s každým týmem v extralize. Pomohlo nám to, že jsme mohli střídat, kluci z lavičky měli vždy, co přidat. Přál bych si pro nedělní zápas, abychom zpřesnili naši hru a v určitých momentech zůstali rozhodnější, trpělivější.“

Do prvního setu vlétli domácí jako uragán, hosté však domácím na začátku setu výrazně pomáhali, z osmi servisů jich zkazili pět, přesto skóre zůstalo vcelku vyrovnané. Po prvním technickém timu Příbram zabrala a po sérii tří bodových bloků po sobě si vytvořila čtyřbodový náskok. Ten už do konce setu nepustila, skvěle hrál univerzál Rychecký a celý tým Příbrami podával kvalitní servis, což zajistilo domácím vedení 1:0.

Na začátku druhého setu Příbram začala opět skvěle podávat, vedla 4:1 a na střídačce Kladna vládla nervozita, vztek a běsnění, především asistent trenéra Petr Klár vypadal, že mu brzy praskne žilka. Pak však přišly chyby domácích, především nebyli schopní zpracovat výborný servis kapitána hostů Adama Zajíčka. Kladno se pak dostalo do herní pohody a Příbram naprosto smazalo, druhý set skončil velkým rozdílem 25:15.

Třetí set začal vyrovnaně, chvíli měli navrch hosté z Kladna, ale hra se srovnala a do druhého technického timu šla Příbram za dvoubodového vedení. Za stavu 20:20 bylo jasné, že diváci budou svědky dramatické koncovky, což se také potvrdilo. V koncovce pak rozhodla zkušenost kladenských borců, kteří trpělivě vyčkávali a když se jim za stavu 25:25 naskytla bodovka, okamžitě ji zužitkovali. Po velkém boji Kladno zvítězilo ve třetím setu 27:25.

Čtvrtý set byl od začátku v režii hostů, po prvním technickém vedli 5:8. Zhruba v polovině setu se však domácí zkoncentrovali a dokázali jít do vedení. V koncovce pak ale znovu přišly zbytečné chyby, optimální nebyla ani nahrávka, díky čemuž hosté dokázali včas chodit na bloky a několika bodovými skalpy získali znova převahu. Po chybách domácích v samotném závěru pak bylo o vítězi rozhodnuto. Kladno v sérii tímto vítězstvím zvyšuje vedení na 2:0.

Autor: Štěpán Chvosta