Volejbalový klub Příbram - Kocouři

6. 2. 2018 (zdroj: text i foto: čvf, komentářů: )

VOLLEYTEAM ČZU PRAHA vs. VK EURO SITEX PŘÍBRAM 1:3

18. kolo volejbalové Uniqa Extraligy nabídne zápas sedmého družstva tabulky Příbrami a desátého pražské ČZU. I když je mezi těmito týmy rozdíl pouhé tři příčky, bodový rozdíl je značný, a tak se budou v dnešním zápase Pražané snažit překonat hlavně sami sebe. ...

VolleyTeam ČZU Praha – VK Euro Sitex Příbram 1:3

po setech 18:25, 20:25, 25:17, 24:26

Rozhodčí: Spáčil L., Trumpeš D.

Počet diváků: 452

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kuliha, Patočka, Démar, Šulc, Krajčovič, Kuboš, libera Kop, Kovařík. Střídali: Svoboda, Kočka, Pavelka, Horák

Hosté: Pantič, Passier, Bóhm, Renovica, Mikulenka, Hrdý,  libero Juračka. Střídali: Rychecký, Kohlmann, Suda, Pihera

Vyjádření:

Domácí:

Matyáš Démar (kapitán VolleyTeam ČZU Praha): „Čtvrtý set ovlivnili rozhodčí a tím i dílčí výsledek a tím nám vzali nejméně jeden bod.“

Miroslav Malán (trenér VolleyTeam ČZU Praha): „Máme nevyrovnané výkony v průběhu setů. Do poloviny setu hrajeme jakž takž a poté se bojíme o výsledek a to nás stojí sety, zápasy a body.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „První dva sety v naší režii. Pak se ČZU herně zvedlo, ale nakonec jsme měli štěstí v koncovce a to rozhodlo o výsledku“.

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Hru jsme měli pod kontrolou a zbytečně jsme si jí zkomplikovali vlastní nedůsledností. ČZU jsme nechali rozehrát, ale naštěstí jsme urvali koncovku čtvrtého setu.“

Popis utkání:

Do prvního TT je to přetahovaná o každý bod. Zatím vede Příbram 8:7. Hra je velmi vyrovnaná. Po pár nepřesnostech domácích ve střední části setu hosté utekli o čtyři body a v druhém TT vedou 16:12. Po proměněném servisu si vybírá za stavu 18:13 pro hosty domácí trenér oddechový čas. V závěru setu hosté svůj náskok ještě zvýšili na 23:17. Set vyhrávají hosté v poměru 25:18.

V druhém setu si drží domácí vysokou úspěšnost na útoku a také díky tomu vedou při druhém TT 16:14 nad příbramskými kocoury. Okamžitě po druhém TT se skóre otočilo a hosté po chybách domácích najednou vedou 17:16. Jak vyšla domácím první polovina setu, tak druhá polovina setu patří hostům. Po bloku Passiera už vedou hosté 22:19. I přestože se domácí o proti prvnímu setu zlepšili, na hosty to bohužel nestačilo a prohrávají 25:20.

V dnešním zápase máme možnost vidět spoustu dlouhých výměn. Bohužel však pro domácí, veškeré výměny získávají pro sebe hosté a tím je dostávají pod tlak. Domácí se snaží leč jim síly stačí. V třetím setu vedou 12:11. I tentokrát vedou domácí v druhém TT a to 16:13. Po úspěšných bodech Vojty Patočky si bere hostující trenér již druhý oddechový čas. Domácí navyšují náskok při podání Kulihy na 21:14. Až třetí set dotáhli domácí do vítězného konce a to v poměru 25:17.

Čtvrtý set je obdobou ostatních. Body se přelévají ze strany na stranu a hra je vždy ze začátku vyrovnaná. Domácí začali více riskovat na servisu a to dělá Příbrami problémy. Hosté vedou 8:7. Po úspěšných blocích hostů je skóre 11:8 pro Příbram. Po dvojstřídání u domácího družstva došlo k pozdvižení hry a domácí stahují na 11:13. Patočka svými servisy otočil skóre setu a možná i zápasu. Domácí vedou při druhém TT 16:15. Hosté skóre rázem otočili na 19:17, ale vedení jim dlouho nevydrželo a stav je opět srovnaný 19:19. Závěr setu je velmi vyhecovaný a plný nervů jak na jedné, tak druhé straně.

Autor: Mgr. Richard Dupal