Výsledky 1.kola Extraligy mužů

V polovině října se konečně diváci tuzemského volejbalu dočkali! Odstartoval totiž nový ročník UNIQA extraligy! V sobotu bylo na programu hned pět duelů mužské části. Z premiérových vítězství se nakonec radují v Karlových Varech, Budějovicích, Zlíně, Ostravě a v Benátkách..

K prvnímu vzájemnému zápasu prvního kola základní části v nejvyšší české volejbalové soutěži UNIQA extralize nastoupili proti sobě domácí VK Ostrava, s.r.o. a hosté VK Euro Sitex Příbram. Díky tomu, že to bylo první utkání, oba týmy zatím neměly moc informací o soupeři. Bylo to utkání vyrovnané a vypjaté se šťastnějším koncem pro domácí.

V prvním setu byl stav dlouho vyrovnaný a do prvního technického setu vstupovali domácí jen s vedením 8:7, poté hosté odskočili na stav 8:11. Naštěstí k obratu zavelel David Janků svým skákaným podáním a i přesto, že hostující trenér vzal time out za stavu 12:11, David pokračoval dál. Nicméně Příbrami se podařilo srovnat stav na 22:22, domácí otočili a na podání se postavil Matěj Šmídl, který dvěma esy rozhodl o osudu setu.

Druhý set byl vyrovnaný podobně jako první a ani jeden tým se od druhého neodtrhl více než o dva body. Koncovka se dlouho přelévala z jedné strany na druhou, oba týmy bojovaly o každý míč. Byly k vidění setboly, které se dlouho nedařily dohrát. Nicméně šťastnějším týmem byl tým Příbrami, který vyhrál 25:27.

Třetí set byl v režii Ostravy, kde v začátku setu dominoval Matěj Šmídl, kdy dvěma esy a bodovkami strhl vedení na stranu Ostravy a v prvním technickém time outu vedla Ostrava 16:9. Postupně tlačila příbramské ke zdi a celý set dokázala vyhrát rozdílem deseti bodů 25:15.

Čtvrtý set byl nejvyrovnanější ze všech setů. Oba týmy se předháněly ve vedení, které stejně jako ve druhém setu nebylo větší než dva body. Koncovka byla vyrovnaná a vypjatá, domácí měli čtyři mečboly, ale nepodařilo se je uhrát. Příbrami se povedlo strhnout vedení k sobě a po 39 minutách čistého hracího času vyhrála 30:32.

V rozhodujícím pátém setu šla Ostrava hned od začátku do vedení, Příbram stav srovnala na 3:3, ale domácím se povedlo střídat strany za stavu 8:5. Díky podání Kotase narostlo vedení Ostravy až na 12:5. Sice se hosté ještě vzepřeli, ale Ostrava set dohrála v poklidu a mohla slavit první extraligové vítězství.

Matěj Šmídl (kapitán VK Ostrava, s.r.o.): „Nevěděli jsme co čekat od soupeře, chtěli jsme vyhrát a doma udělat nedobytnou pevnost. Chci vyzdvihnout výkon na liberu Matěje Lexe.“

Zdeněk Šmejkal (trenér VK Ostrava, s.r.o.): „Škoda, že se nám nepodařilo vyhrát čtvrtý set, ale do budoucna je lepší jak jsme vybojovali poslední pátý set. Byl to vyrovnaný, vypjatý zápas a jsme rádi, že jsme vyhráli. Je to cenné vítězství.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Soupeř lépe podával a my jsme v koncovkách neuhráli vysoké balony.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „První utkání v sezóně, domácí byli lepší na servisu a přihrávce a z toho vyplývaly bodové situace, které domácí lépe ubránili. Je to pro nás zklamání, chtěli jsme utkání vyhrát. Gratulace domácím.“

VK Ostrava,s.r.o. – VK Euro Sitex Příbram 3:2 (25:22, 25:27, 25:15, 30:32, 15:8)

Rozhodčí: Krtička J., Kubinec J., Košnovský P., Petrovský P.

Počet diváků: 400

Domácí: Biernat, Janků, David, Šmídl, Šulista, Kotas, libero Lex. Střídali: Balon.

Hosté: Palgut, Böhm, Mach, Renovica, Poikela, Shestak, libero Juračka. Střídali: Kupilík, Kuchař, Mikulenka.

Autor: Ing. Tomáš Zedník