Začíná přituhovat

V sobotu 24. ledna přivítala příbramská hala zaplněná opět rekordním počtem 763 diváků (Havířov 210, Karlovarsko 550, Odolka 392, Benátky 435, Brno hraje v pondělí v TV) spolu s hráči Euro Sitexu Příbram soupeře z Českých Budějovic. Našim Kocourům se podařilo v úvodním setu Jihostroj doslova zadřít..

V sobotu 24. ledna přivítala příbramská hala zaplněná opět rekordním počtem 763 diváků (Havířov 210, Karlovarsko 550, Odolka 392, Benátky 435, Brno hraje v pondělí v TV) spolu s hráči Euro Sitexu Příbram soupeře z Českých Budějovic. Našim Kocourům se podařilo v úvodním setu Jihostroj doslova zadřít. Leč síly jim stačili opravdu jen na tento první set. V něm se dařilo podání a tím i následná obrana a set vyhráli poměrem 25:18. Další sety skončily vítězstvím Jihočechů  25:18, 25:23 a 25:18 z jejich pohledu a tím stanovili konečné skóre zápasu 3:1 a odvezli si z naší haly tři body za vítězství.

Kocouři nastoupili v základní sestavě Jozefacki, Owens, Bohm, Moník, Kust, Pajma a libero Juračka. Během zápasu střídali Anděl, Kuchař a Ulč. Po zápase jeho průběh zhodnotil trenér René Dvořák slovy: "Zápas jsme rozjeli v dobrém tempu a podařilo se nám soupeře zaskočit. Po vystřídání nahrávače u Jihočechů se zpřesnila jejich hra a větší precizností a koncentrovaností nás pak porazili." Kapitán Ondřej Kust hodnotil zápas těmito slovy: " V prvním setu jsme zatlačili soupeře servisem, ovšem oni se potom popasovali lépe s obranou a předváděli organizovanější hru, zatím co my jsme některé herní situace řešili trošku zběsile. Věděli jsme, že Jihostroj není náš přímý konkurent v boji o postup do play off, potřebovali bychom spíše porážet naše přímé konkurenty, tak snad se nám to bude ve zbytku základní části dařit. Ale myslím si, že to byl docela pěkný zápas a lidem se to mohlo líbit."

Když si rozebereme kapitánova slova a porovnáme je se situací v tabulce, odečteme-li tři první jistá místa Liberce, Karlovarska a Budějovic, tak do play off zbývá pět míst na která se tlačí šest mužstev. To znamená, že jeden z  nich bude držet černého Petra. Sedmý adept Brno by mohl zazlobit jen kdyby porazil ostatní z šestice, což jsou Benátky, Praha, Zlín, Odolka a Ostrava, čímž by Příbrami velmi pomohl. Šestá Příbram snad s Brnem doma neprohraje. Pak ale hrajeme na palubovce Odolky, která je ta dle slov kapitána přímý konkurent, takže se počítá se třemi body za výhru. Dalším přímým konkurentem je tým Prahy, který i když doma porazíme zůstane po základní části před námi, ale tři body za vítězství budou zlaté. Zlín je se svým rozlosováním na tom nejlépe a od nich se body vozí velmi těžko. Takže nám zbývá vrátit Benátkům u nich v posledním kole to, co nám oni provedli u nás před vánoci. Míč je kulatý, do konce základní části zbývá ještě  sedm kol, ale na rozdávání bodů už není čas. V příštím kole pojedou Kocouři předběžně posíleni v hledišti fanklubem na sever Čech zdolat mužstvo Ústí a přivézt od nich povinné tři body. V sobotu 7. února se Kocouři Euro Sitex pokusí v domácím prostředí pozlobit lídra tabulky Duklu Liberec. Pojďme opět všichni na volejbal, neboť ač není Dukla přímý konkurent, body se počítají za každý úspěch proti každému soupeři. A tyto body jsou navíc i psychologicky cenné.  Hráči svoji kůži nikomu nedají lacino a chtějí vyhrávat, pomožme jim svým dílem nejlepších fanoušků extraligy v jejich boji o body a vytvořme vítěznou atmosféru, kterou nám ostatní jen závidí.