Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

AERO ODOLENA VODA – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:1

V dohrávce 5. kola přivítalo domácí AERO ve středočeském derby celek z Příbrami. Souboj dvou týmů bez vítězství přinesl zajímavý volejbal. Domácí AERO nakonec bylo lepším týmem v útočné fázi a vyhrálo 3:1..

AERO Odolena Voda – VK Euro Sitex Příbram 3:1

po setech 25:16, 19:25, 25:20, 25:19

Rozhodčí: Buchar T., Velinov E.

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Démar M., Demar L., Taylor, Hladík, Vanags, Holubec, libera Kop, Hadrava. Střídali: Horák, Vachoušek, Holčík, Shaker

Hosté: Polák, Viiber, Böhm, Hladenko, Kuchař, Pavelka, libero Juračka. Střídali: Rosenbaum, Trojanowicz

Ohlasy po utkání:

Martin Hladík(kapitán AERO Odolena Voda): „Jsem strašně rád, že jsme navázali na výkon z minulého týdne a konečně jsme dokázali zlepšenou hru přetavit ve vítězství. Bylo to hodně ubojované, ale o to důležitější. Teď máme týden na to, abychom se co nejlépe připravili na Ostravu a navázali na dnešní úspěch.“

Tomáš Kotrch (trenér AERO Odolena Voda): „Jsme moc rádi, že jsme tento zápas dneska zvládli. Krom druhého setu jsme hráli trpělivě a zodpovědně. Myslím si, že jsme to dnes zvládli a můžeme slavit tři důležité body do tabulky.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „První set nám nevyšel, byli jsme zakřiknutí a trochu strnulí, neuvědomovali jsme si důležitost zápasu. Pak jsme hráli dva sety vyrovnanou partii, zlepšili jsme se po všech směrech, nicméně utekl nám závěr čtvrtého setu, výborně hrál Démar, který nás v důležitých chvílích rozbil servisem.“

Petr Klár (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Gratuluji soupeři k vítězství, ač nerad, ale já jsem zklamaný, takhle se nehraje o „čulibrka“. Vychází to od nahrávače, a jestli jsem ho nedonutil hrát emočně do dneška, tak já se na to koukat nechci. To můžu hrát s mladými.

Popis utkání:

Úvod zápasu byl ve znamení AERA, které na soupeře hned od začátku vlétlo. AERO i přes polovinu setu dál tlačilo svého soupeře a mělo set pod kontrolou. Domácí hráli v útočné fázi na vysoké procentuální úrovni. Set plynul ke spokojenosti domácích k vítězství.

Druhý set začal náporem zase hostující tým, a hned vedl o čtyři body. AERO se trochu chytlo svého soupeře, ale Příbram hrála trpělivě. I přes polovinu setu se domácím nepodařilo dotáhnout na Příbram. Domácí kupili chyby a Příbram srovnala na 1:1

Třetí set byl ze všech nejvíce vyrovnaný. Do poloviny setu se oba týmy držely a nebyl k vidění žádný velký odskok. AERO se nakonec trhlo díky skvělé obraně na síti a hlavně přímým bodům z podání. Příbram už se nedokázala zvednout a domácí se dostali do vedení 2:1.

Do čtvrtého setu znovu trochu lépe vstoupili domácí a dostali se do čtyřbodového vedení. Přes polovinu setu domácí stále vedli, ale Příbram stáhla na dva body. V koncovce se domácí uklidnili a celý zápas dovedli k vítězství. Pro AERO to jsou první tři velmi důležité body za vítězství, Příbram na svou výhru stále čeká.

Autor: Tomáš Havlát