AERO ODOLENA VODA – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:2

V 10. kole UNIQA extraligy mužů přivítalo AERO ve středočeském derby tým Příbrami. S nahrávačem Kupilíkem šly výkony Kocourů nahoru, tak se dal předpokládat vyrovnaný volejbal. Tak se i stalo a k vidění bylo hned pět setů. Nakonec se šťastnějším týmem stali domácí, kteří v tiebreaku vyhráli 18:16..

AERO Odolena Voda – VK Euro Sitex Příbram 3:2

po setech 22:25, 29:27, 27:25, 21:25, 18:16

Rozhodčí: Dušek P., Nedbálek A.

Počet diváků: 687

Domácí: Viiber, Kraffer, Taylor, Hladík, Vanags, Gear, libero Hadrava. Střídali: Holčík, Vachoušek, Horák

Hosté: Kuchař, Polák, Kriško, Suda, Safonov, Kupilík, libero Juračka. Střídali: Trojanowicz, Mikulenka, Makinen

Domácí:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Věděli jsme, že to bude velmi náročné utkání, a že to nebude možná kdovíjak pohledný volejbal, ale potřebovali jsme to zvládnout za každou cenu a jsem moc rád, že se nám to podařilo. Pomůže nám to psychicky po nevydařeném minulém týdnu. Snad se nám povede na dnešní vítězství navázat a vrátíme se zpět na vítěznou vlnu.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Děkujeme všem divákům za dnešní návštěvu a podporu. Nebyl to dnes jednoduchý zápas, ale jsme rádi, že jsme to zvládli vítězně.“

Hosté:

Michal Kriško (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Myslím si, že oba týmy podaly dobrý výkon. Rozhodovaly koncovky setů, domácí jich vyhráli více, a proto vyhráli zápas.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Z Vodolky bod, vedeme 1:0, máme nahraný setbol, neuhrajeme ho, ve třetím setu máme nahraný setbol, neuhrajeme ho, vedeme 14:13, máme mečbol, zkazíme plachtu servis, kdy si říkáme, co máme blokovat. Rozhodly individuální chyby. Poslední balon, rozhodčí zapískal přes, 18:16 a konec. Gratuluji Vodolce.“

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný. Na obou stranách se ztrátovalo. V polovině setu se hosté díky bodovým situacím dostali do tříbodového vedení. AERO se snažilo, ale Příbramští trpělivou hrou nedovolili domácím dostat se na dosah a set vyhráli.

I do druhého setu se vstoupilo vyrovnaně. Na obou stranách se několikrát vyměnilo vedení, v polovině setu se hosté dostali do dvoubodového vedení. AERO několikrát zázračně vybojovalo ztracený míč, a to hráčům vlilo čerstvou krev do žil. Do koncovky už domácí šli s jednobodovým náskokem. Příbram si vybojovala setbol, ale domácí si vedení vzali zpět a začala přetahovaná o každý bod. Nakonec Stanislav Vachoušek zastavil útok Příbramských blokem a bylo srovnáno na 1:1.

Do třetího setu měli domácí o trochu lepší vstup než hosté a rychle vedli až tříbodovým rozdílem. V polovině setu ale hosté rychle srovnali krok a znovu se oba týmy přetahovaly o každý bod. Rozhodnout musela až dramatická koncovka, ve které si oba týmy připravily možnosti k ukončení. Nakonec hostující útok mířil do autu a domácí se dostali do vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set byl od úvodu velmi vyrovnaný, chvilku vedli domácí, pak zase hosté. Polovina setu patřila hostům, kteří dokázali bodové situace úspěšně zvládat. Do koncovky si vybojovali hned pětibodové vedení. I přes snahu domácích, nakonec hosté srovnali na 2:2 a o vítězi zápasu musel rozhodovat až pátý zkrácený set.

Jak tomu bylo takřka po celý zápas, stav byl velmi těsný od začátku až do konce zkrácené hry. AERO si jako první vybojovalo mečbol. Hosté otočili a i oni měli možnost k ukončení zápasu. Hosté však zkazili svůj servis a na tahu byli domácí. Vanags zaznamenal přímý bod z podání a druhým donutil přihrávající hráče přihrát míč na stranu AERA, kde hostující Kupilík zahrál, a bylo po zápase. AERO tak vyhrálo vyrovnaný zápas 3:2 a získalo dva body.