Brno vs. Příbram 3:1

V pořadí již třetí volejbalový den se odehrál první listopadovou sobotu na Kouničce. Celodenní štaci zahájila v 10:00 extraliga juniorů, v 16:00 následovala UNIQA extraliga žen a celý den uzavíralo utkání UNIQA extraligy mužů, ve kterém proti sobě nastoupila družstva Volejbal Brno a VK Příbram. Brnu se v posledním domácím zápase podařilo zdolat Liberec, naproti tomu hosté v předešlých dvou venkovních utkáních vybojovali v nepřátelských prostředích dva tiebreaky ve svůj prospěch. Schylovalo se tak k velké bitvě o body do tabulky..

Volejbal Brno – VK Euro Sitex Příbram 3:1 (25:21, 25:11, 23:25, 25:22)

Rozhodčí: Renčín K., Peloušek J

Počet diváků: 500

Domácí: Handlíř, Pražák, Boula, Hrazdira, Hukel, Okošanovič, libera Weber, Gerža. Střídal: Licek

Hosté: Böhm, Graham, Lech, Suda, Mikulenka, Dolgopolov, libera Juračka, Kop. Střídali: Hulpach, Trojanowicz, Kuchař

Vyjádření:

Domácí:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Opět vydřené vítězství. Po druhém setu jsme začali hůř přihrávat a Příbram se tím pádem zlepšila. Naštěstí jsme to ve čtvrtém setu ubojovali.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Dneska nám hodně pomohl Ondra Boula. Zklidnil nám hru, připravil akce a dokázali jsme dobře útočit. Přidali jsme k tomu dobrý servis a obranu. I když jsme lehce vyhráli druhý set, nic jsme nepodcenili, protože víme, že Příbram je tiebreakové mužstvo. Což také ukázala. Nevzdali to, my jsme polevili v obraně na síti a to nás stálo třetí set. Naštěstí jsme zvládli koncovku čtvrtého setu a jsem rád, že máme tři body.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): „Dva sety jsme hráli špatný sport a nestačili jsme soupeři. Pak jsme zvedli servis, stabilizovali jsme příjem a zápas byl najednou vyrovnaný. Byla škoda koncovky čtvrtého setu, kde jsme čtyřikrát útočili a pokaždé to nebylo moc razantní. Bylo tam moc nevynucených chyb, které nás stály tiebreak.“

Martin Kop (trenér VK Příbram): „Gratuluji Brnu k vítězství.“

První set začali lépe hosté. Nepříjemné podání potvrzovali přesně mířenými útoky, které Brno nemohlo ubránit (8:4). Domácí však nešli pro odpověď daleko. Tvrdý servis a obrana na síti zdobili hru Brna, které se rychle dotáhlo na Příbram (10:9). V dalším průběhu setu mohli diváci sledovat přetahovanou o každý míč. Do koncovky pak vstoupili lépe, díky několikabodovým blokům, domácí (23:19). Ti žádné zdramatizování nedopustili a zvítězili tak v první sadě.

Razantní servis a obrana jak na síti, tak v poli táhla Brno kupředu i v druhém setu. Hostům se nedařilo na přihrávce a dopouštěli se nevynucených chyb. Nebylo tedy divu, že za stavu 12:5 měl hostující trenér Kop vybrané oba oddechové časy. Brno svůj náskok i nadále navyšovalo a o vítězi v druhém setu tak bylo rozhodnuto.

Začátek třetího setu byl vyrovnaný. Oba týmy se rvaly o každý bod a k vidění byly dlouhé a napínavé výměny. Trpělivou hrou donutili hostující hráči Brno k chybám a vytvořili si několikabodový náskok, který jim vydržel až do koncovky. K obratu ještě vybízel kapitán Hrazdira, který Příbram zatlačil tvrdým podáním, následnou chybou Brna však zvítězili ve třetím setu hosté 25:23.

Čtvrtý set začal obdobně jako třetí. Domácí hráči, podporováni skvělou diváckou kulisou, bojovali o každý míč. Příbram zase hnala dopředu výhra v přechozím setu. Více než dvoubodové vedení si ani jeden z týmů až do koncovky nezajistil. Na Kouničce tak byla k vidění velmi napínavá koncovka. Tu na svou stranu po bodovém bloku strhlo Brno a raduje se tak z druhého domácího vítězství.

Autor: Klára Kuníková