Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Foto: Kocouři Příbram představili nového generálního partnera, firmu Trox8. 6. 2023 (zdroj: text: Oldřich Kozák, foto: pribram.cz, komentářů: )

Kocouři Příbram představili nového generálního partnera, firmu Trox

Mužská volejbalová extraliga bude v Příbrami pokračovat. Po týdnech nejistoty to pozvaným médiím potvrdilo vedení klubu na svolané tiskové konferenci. Ta se ne náhodou uskutečnila v prostorách společnosti TROX KS Filter, sídlící v Příbrami na Evropské. Trox se stal na 5 let novým generálním partnerem příbramského klubu. Staronovým předsedou klubu bude Daniel Rosenbaum..

Po týdnech nejistoty ohledně další budoucnosti příbramského extraligového volejbalu představil na tiskové konferenci úřadující místostarosta města Příbram a současně předseda VK Příbram Miroslav Peterka nového generálního partnera klubu společnost TROX KS Filter s.r.o. Přítomným novinářům též potvrdil, že z funkce předsedy klubu odstupuje. Novým předsedou se dle očekávání stane Daniel Rosenbaum, který tuto funkci v minulosti již vykonával.

TROX KS Filter podniká v oboru výroby vzduchových filtrů a filtračních zařízení. Firma je součástí německé skupiny TROX GmbH, která je největší svého druhu na trhu. V Příbrami již pět let úspěšně podniká a aktuálně dokončuje výstavbu druhé výrobní haly v ulici Evropská, u výpadovky na Prahu. Po zahájení výroby v dokončované hale zde bude TROX zaměstnávat 260 lidí, což z něho dělá jednoho z největších zaměstnavatelů okresu Příbram. „Příbramský výrobní závod je velmi důležitou součástí naší skupiny, která však zatím nevstoupila příliš do povědomí široké veřejnosti. Přemýšleli jsme, jak se více zviditelnit v regionu, a právě spojení s místním volejbalovým klubem, který se zde těší velké popularitě, nám dávalo smysl,“ vysvětloval na tiskové konferenci v sídle firmy její jednatel Igor Vlk.
Zástupci obou stran podepsali smlouvu o sponzoringu na 5 let. Přesná částka, kterou firma příbramskému volejbalu poskytne, nebyla na základě vzájemné dohody zveřejněna. Podle vyjádření Peterky by však měla dodat klubu potřebnou finanční stabilitu k jeho dalšímu rozvoji a zachování sportovní konkurenceschopnosti.
Příbramští volejbalisté tak již nebudou mít ve svém názvu společnost Euro Sitex, která přesto zůstává jedním z významných sponzorů. Peterka v této souvislosti poukázal na zajímavou paralelu. Klub od svého postupu do extraligy doposud vždy provázel generální sponzor s písmenem X ve svém názvu. Nejprve to byla společnost Vavex, později Euro Sitex a nyní se jím stává již zmíněný TROX.
 
Daniel Rosenbaum se krátce dotkl i nové sezony a s ní souvisejících sportovních cílů. „Nový tým ještě není zdaleka sestaven, neboť k převzetí funkce dochází trochu pozdě. Máme teď hodně práce se sháněním hráčů, protože nová sezona je už skoro za dveřmi a na tomhle se musí pracovat daleko dřív. Přesto se budeme snažit, abychom hráli play-off a zároveň budeme pracovat i na další sezoně, aby byla ještě úspěšnější,“ doplnil nový předseda. Jak Peterka, tak i Rosenbaum neopomněli poděkovat dosavadnímu generálními partnerovi, firmě Euro Sitex, za jejich desetiletou podporu.
Krátce promluvil i první místostarosta města Příbram Vladimír Karpíšek: „Pro město je velikou ctí, že můžeme být u toho, když je zde tak významný partner a zaměstnavatel, který se rozhodl sponzorovat náš důležitý volejbalový klub. Rád bych vám složil kompliment, protože zaměstnáváním 260 lidí v našem regionu patříte mezi jednu z nejvýznamnějších firem. Za město vám chci též vyjádřit 100 % podporu jak v již běžících projektech typu autobusová zastávka, tak i při řešení jiných záležitostí.
 
zdroj: pribram.cz
 
autor: Oldřich Kozák

 




Komentáře



Zdroj: Oldřich Kozák

< Zpět na výpis článků

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1

Nejbližší zápasy:

Průběžná tabulka EX-M 2023 / 2024

 • 1. VK Lvi Praha 65
 • 2. Kladno volejbal cz 56
 • 3. VK Dukla Liberec 53
 • 4. VK Jihostroj České Budějovice 52
 • 5. ČEZ Karlovarsko 50
 • 6. VK TROX Příbram 35
 • 7. AERO Odolena Voda 31
 • 8. Volejbal Brno 27
 • 9. Black Volley Beskydy 25
 • 10. VK Benátky nad Jizerou 21
 • 11. Fatra Zlín 20
 • 12. VK Ostrava 17
 • 13. SKV Ústí nad Labem 16

Všechny tabulky

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku




Podporují nás

Středočeský kraj
VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2022 / 2023