5. 4. 2022 (zdroj: text: cvf.cz, foto: , komentářů: )

Konec nadějí v play-off pro VK Euro Sitex Příbram

Ve čtvrtém čtvrtfinále play-off byla domácím týmem znovu Odolena Voda a i přes zdravotní potíže se podařilo AERU vyladit formu a nad VK Euro Sitex Příbram zvítězilo 3:1 díky skvělému kolektivnímu výkonu a podpoře skvělých fanoušků. Stejným poměrem vyhrálo celu sérii..

AERO Odolena Voda - VK Euro Sitex Příbram 3:1

po setech 25:18, 23:25, 25:22, 25:20

konečný stav série 3:1

Rozhodčí: Krtička J., Velinov E., lajnoví Jusič A., Koumarová O.

Počet diváků: 848

Domácí: Svoboda, Horák, Hladík, Shchadilov, Carmody, Démar, libero Hadrava. Střídali: Chevalier, Chancy

Hosté: Böhm, Trojanowicz, Johansen, Madaloz, Gomes, Rosenbaum, libero Verasio. Střídali: Dolgopolov, Ureš J., Šábrt, Hulpach

Ohlasy po utkání:

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voda): „Obrovská gratulace celému týmu, tuto sérii jsme vyhráli kolektivním výkonem a duchem. Byla tu neskutečná chuť a vůle. Děkujeme moc divákům za podporu a jedeme dál. Jsem rád, že už nebudu hrát proti rodinným příslušníkům letos.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Těžce vybojovaný postup proti velice kvalitnímu soupeři a možná rozhodla i kvalita hráčů, kteří nenastupovali v základní sestavě. Obrovská podpora domácího publika nás hnala za postupem, i když se to ve třetím setu nevyvíjelo moc dobře. Gratulace celému týmu a teď nás čeká obrovsky těžký soupeř v semifinále, na kterého se samozřejmě těšíme.“

Martin Böhm(kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Dneska jsme si ten zápas prohráli ve třetím setu, kde když už jsme se vrátili do zápasu a vedli 15:10, vymýšleli jsme kraviny, neotočili jsme snad čtyřikrát za sebou a soupeř už to pak dobojoval a gratuluju mu.“

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Blahopřeji Odoleně Vodě, doufám, že budou mít medaili. Myslím si, že jsme si tuto sérii prohráli prvním zápasem doma, to si myslím, že se nemělo stát. Dneska ve třetím setu vedeme 15:10 a držíme otěže zápasu a nezvládneme to. Ale ještě jednou, blahopřeji a ať to cinkne. Chci ještě poděkovat mým hráčům za bojovnost.“

V úvodu utkání se domácím velmi dařilo na servisu, který dělal velké problémy hostujícím přihrávačům, a následné útoky hráli hosté do plné obrany. Domácí navyšovali náskok, ale v konci setu se přeci jen hosté zvedli, stáhli náskok, a to bylo znamení, že následující set bude vypadat úplně jinak.

A také, že ano. Sice se na začátku setu ztrátovalo na obou stranách, ale Příbramští hráli úplně jiný a hlavně odvážnější volejbal, domácí se těžko prosazovali z horších pozic. I přesto AERO vedlo o čtyři body v polovině setu, ale hosté díky dlouhé sérii na podání stav otočili a vytvořili si komfortní situaci pro koncovku setu. A to hned při třech setbolech. První domácí odvrátili svým útokem, při druhém domácí zablokovali útok Böhma. I v další rozehře měli domácí míč na své polovině a úspěšné útočil domácí Hladík, leč jako zadní hráč přešlápl útočnou čáru a bod tak putoval na stranu hostující Příbrami, která tak srovnala na 1:1.

Obraz hry se příliš oproti setu druhému nezměnil a Příbram tvrdě pálila servisy do domácích přihrávačů, kteří měli problémy, a příprava útoku se tím velmi ztížila. Jak již hosté zmínili při hodnocení zápasu sami, vedli 15:10, ale domácí se dokázali z potíží dostat, když velmi rychle nachytali hosty v jednom postavení a obraz hry se úplně otočil. AERO hrálo kvalitně a hosté pomáhali svými útoky do zámezí. AERO proměnilo svůj setbol a vedlo 2:1.

Poslední čtvrtý set byl z pohledu domácího týmu velmi dobře rozehraný, když i mnohdy se štěstím dokázal vybojovat náskok až sedmi bodů. Příbramští se nevzdávali, ale na méně než čtyři body se nedotáhli. AERO hnáno domácími fanoušky hrálo na pokraji možností a vybojovalo si hned pět mečbolů k ukončení zápasu i celé série. První hosté odvrátili, ale druhý již proměnil domácí univerzál Hladík a AERO tak vyhrálo nejen čtvrtý zápas 3:1, ale stejným poměrem také celou čtvrtfinálovou sérii.

Děkujeme všem fanouškům za skvělou podporu v domácí hale, ale také ve venkovních utkáních v Příbrami.

Autor: Tomáš Havlát