Přetahovaná o každý bod a další vítězný tiebreak pro Příbram

Ani vedení 2:0 a mečbol nestačily Ostravě k vítězství v UNIQA volejbalové extralize mužů 2018/19. Zápas plný chyb na obou stranách po obratu v koncovce třetího setu opanoval hostující tým. Zejména v útoku středem převýšil ostravské mužstvo..

VK Ostrava – VK Euro Sitex 2:3

po setech 25:23, 29:27, 24:26, 18:24, 12:15

Rozhodčí: Pecháček Luboš, Gall Jakub

Počet diváků: 250

Domácí: Podlesny, Janků, David, Dvořák, Menner, Kotas, libero Sobczak. Střídali: Beal, Štefko, Vancl

Hosté: Lech, Böhm, Beau, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Trojanowicz, libera Juračka, Kop. Střídali: Mikulenka, Suda, Kuchař

Vyjádření:

Domácí:

Jan David (kapitán VK Ostrava): „Už druhý zápas netlačíme vůbec servisem. Vytratila se naše hlavní zbraň. Hodně jsme jich pokazili. Dva sety jsme hráli bojovně, od třetího jsme si mysleli, že se to dohraje samo. Příbram se chytla a my jsme již nenašli dopověď. Měli dobrý servis a otočili zápas.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Tři sety jsme hráli dobře a pomáhali si servisem. Škoda třetí sady, kdy jsme to měli „doříznout“. Příbram už nevěřila, že to může otočit. A když se tak stalo, pak šel její výkon nahoru. V pátém setu jsme smazali pětibodové manko a pak udělali dvě hloupé chyby. Málem otočený tiebreak jsme nakonec bohužel prohráli.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Byl to vyrovnaný zápas se spoustou chyb. Jsme rádi, že jsme se za nepříznivého stavu 2:0 dostali do zápasu a odvážíme si velmi cenné dva body.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Body se z Ostravy vozí těžko. Byl to vypjatý zápas. Prohráli jsme první dva sety po našich chybách. Nakonec zvítězil v pěti setech šťastnější tým. Od čtvrtého setu jsme začali lépe servírovat, nedělali tolik chyb a konečně i něco ubránili.“

Hosté z Příbrami vstupují lépe do zápasu a drží si dvoubodový náskok. Přímý bod nahrávače Dolgopolova znamená vedení Příbrami 2:5. Při dobrém podání domácího blokaře Kotase otáčí Ostrava výbornou obranou na síti na 9:7. Náskok mírně navýší a do koncovky jde Ostrava se čtyřbodovým náskokem (20:16). Příbram se nevzdává a při kvalitním podání Wawrzynczyka snižuje na 21:19. Hosté pak ještě stáhnou na 24:23, ale první set ukončí důrazným útokem domácí smečař Janků.

Úvod druhé sady je opět vyrovnaný. Jako první odskakuje na dvoubodový rozdíl po nevynucených chybách domácích Příbram (4:6). Po přímém bodu z podání hostujícího univerzála Lecha vedou hosté již 6:9. Ostrava se dopracuje vyrovnání po úspěšné dohrávce Dvořáka na 14:14. Dobrý servis hostujícího kapitána Böhma přinese Příbrami opět dvoubodové vedení (15:17). Oba týmy se přetahují o vedení až do úplného závěru setu. Domácí mají postupně čtyři setboly a až za stavu 28:27 ukončuje druhý set Janků.

Úvod třetího setu je ve znamení dlouhý výměn, oba celky postrádají důraz v zakončení svých útoků. Ostrava se s Příbramí přetahuje doslova o každý bod. Jako první získá dvoubodový náskok po nevynucené chybě Kuchaře domácí Ostrava (12:10). Domácí dlouho drží vedení, až po úspěšném bloku Mikulenky srovnává Příbram na 17:17. A těsný stav drží oba celky až do 23:23. Po nevynucené chybě hostujícího Lecha mají domácí mečbol (24:23). Ten nevyužijí a Příbram vzápětí trestá a vítězí 24:26.

Otočený mečbol jakoby hosty polil živou vodou. Zpočátku je další set ještě vyrovnaný, ale od stavu 6:6 hosté neustále navyšují náskok. Domácí nepomáhá několik střídání a Příbram jde rychle a cílevědomě za srovnáním zápasu.

Dobrou formu si přenáší Příbram také do zkrácené hry a po bodovém bloku na útok Beala vede 1:3. Hosté si udržují důležitý náskok (4:6). Při střídání stran má Příbram již náskok třech bodů (5:8). Následně přidává Lech přímý bod z podání (5:9). Po nevynucené chybě Mennera (6:11) je Příbram kousek od zisku vítězství. Při podání Dvořáka si však hosté vyberou neuvěřitelně slabou chvilku a Ostrava pěti body v řadě srovnává na 11:11. Za stavu 11:12 se míč po odehrání hostů mimo vymezenou část sítě dostává na stranu Ostravy, v té chvíli zabrání domácí libero Sobczak přebíhajícímu hráči v pohybu, Příbram získává bod na 11:13. Náskok už hosté nepustí a dokonávají obrat v utkání, vítězí 12:15.

Autor : Martin Němec