Volejbalový klub Příbram - Kocouři

První zápas Kocourům vyšel

S koncem léta a začátkem podzimu přichází také dlouho očekávaný nový ročník UNIQA volejbalové extraligy mužů, který zajisté nabídne kvalitní podívanou pro volejbalové fanoušky z celé republiky, neboť právě česká soutěž je z dlouhodobého pohledu rozhodně na vzestupu. Hned na úvod sezóny změřila síly mimo jiné domácí Příbram s Aero Odolenou Vodou. Na začátku setu měla vždy Odolena Voda lehce navrch, Příbram však vždy zvládla lépe koncovky a zvítězila bez ztráty setu 3:0....

VK Euro Sitex Příbram – Aero Odolena Voda 3:0

po setech 25:21, 25:23, 25:20

Rozhodčí: Němeček P., Velinov E., Svoboda J., Peller F.
Počet diváků: 763 ! !
Sestavy (od zóny I):
Domácí: Lech, Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Graham, libera Kop a Juračka. Střídal: Trojanowicz
Hosté: Viiber, Mikula, Russel, Hladík, Vanags, Walsch, libero Hadrava. Střídal: Gear
Vyjádření:
Domácí:
Martin Böhm (kapitán domácích): „Na začátku zápasu jsme byli trochu nervózní, ale pak to z nás opadlo. Soupeř nehrál špatný sport, jen měli trochu problémy s příjmem. My jsme odehráli solidní zápas, ale určitě můžeme hrát i lépe, tohle by mohl být asi takový standard, který bychom měli odvádět pravidelně a proti těm silnějším soupeřům budeme muset něco ještě přidat.“
Martin Kop (trenér domácích): „Bezpochyby jsme začali nervózně, byl to první zápas sezóny. Odolka předvedla velice dobrý výkon, dobře podávali a když jsme nešli na přihrávce na riziko, tak solidně ztrátovali. My jsme projevili asi větší klid a zkušenost v koncovkách setů. A hlavně si vážím toho třetího setu, kdy jsme ztráceli čtyři body, Odolce šel super servis a prali to do nás, nicméně ten tlak jsme ustáli, pak přišel Bémík (Martin Böhm) a víceméně předvedl šest servisů, které mají světové parametry, takže to nám hodně pomohlo. Byl to ale i hezký kolektivní sport, pro Lukáše Trojanowicze skoro v 18 letech super výkon. Naši cizinci si alespoň ozkoušeli atmosféru v Příbrami, před kterou budou hrát. Jsme rádi za výborný start do sezónu a za tři body, tak jsme si to přáli. “
Hosté:
Tomáš Kotrch (kapitán hostů): „Klasické první utkání, bylo trochu nervóznější z obou stran. Rozhodly podle mě naše chyby na servisu, kterých bylo docela hodně. Dále jsme byli o něco slabší na útoku, takže většinou dohrávala Příbram a třetí set byl hodně vyrovnaný, tam jsme nezvládli koncovku při servisu Martina Böhma. Gratuluji soupeři a děkujeme fanouškům, kteří za námi přijeli, věřím, že v příštím kole uspějeme.“
Jiří Šiller (trenér hostů): „Soupeř byl lepší celkově na útoku a celkově jsme ve všech herních činnostech zaostávali. Gratuluji soupeři k zasloužené výhře.“

Popis utkání:
Do prvního setu vstoupila o něco lépe Odolena Voda, Příbram na začátku setu předvedla několik nevynucených chyb. V průběhu setu se však výkon obou mančaftů srovnal a na obou stranách byl vidět pěkný volejbal plný kombinací, občas s nějakou tou chybou. V koncovce ukázala pevnější nervy Příbram a šla do vedení 1:0 na sety.
Do druhého setu vstoupily oba týmy vyrovnaně. Zdálo se, že Odolena Voda našla na svém výkonu něco navíc, především na servisu a Příbram držela se soupeřem krok. V polovině druhého setu měla Příbram asi dvoubodový náskok, ale do koncovky šly oba týmy znovu za vyrovnaného stavu. Vypjaté výměny ale zvládla znovu lépe Příbram a zakončila druhý set těsným rozdílem dvou bodů.
V třetím setu znovu začala lépe Odolena Voda a vybudovala si náskok čtyř bodů, který držela. Dlouhou dobu to vypadalo, že je třetí set pro Příbram ztracen a diváci uvidí čtvrtý set, nicméně těsně před koncovkou přišel na podání domácí kapitán Martin Böhm a sérií skvělých servisů otočil skóre ve prospěch domácích, kteří pak s klidem zvládli i poslední míče setu a zvítězili po bitvě 3:0 na sety.
Autor: Štěpán Chvosta