SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 2:3

Domácí odevzdali hostům vyhraný zápas za tři body. Po dvou vyhraných setech, kdy předváděli bezchybný a nátlakový volejbal, ve třetím setu za stavu 15:12 předvedli nepochopitelné nevynucené chyby a sami tak nabídli Příbrami zvrat ve vývoji utkání. Ta toho využila, tlačila domácí kvalitním servisem a v tiebreaku dokonala obrat utkání. Na obrat v utkání pro Ústí nestačil ani excelentní výkon Kořínka na přijmu podání a v poli..

SK Volejbal Ústí nad Labem – VK Euro Sitex Příbram 2:3

po setech 25:22, 25:22, 24:26, 20:25, 9:15

Rozhodčí: Kořenek  Jaromír, Fink Tomáš

Počet diváků: 625

Domácí: Dhionathan Da Silva, Wilson Marc, Kramar Filip, Koci Redjo, Tibitanzl Martin, Bartůněk Luboš, libero Kořínek Jiří. Střídali: Bartůněk Vít, Vodvárka Jan

Hosté: Mikulenka Vladimír, Dolgopolov Dmytro, Wawrzynczyk Stanislaw, Beau Graham, Lech Jaroslaw, Böhm Martin, libera Juračka David, Kop Martin. Střídali: Suda Radek, Hulpach Ivo, Kuchař Jindřich, Trojanowicz Lukas

Vyjádření:

Domácí:

Kramar Filip (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): Nevím, co dodat. Mrzí nás to. Prohráli jsme si vyhraný zápas.“

Salon Jakub (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): Zápas rozehraný na tři body. Vytrácí se z týmu bojovnost a nasazení, které nás provázelo první zápasy. Příbram nás v tiebreaku přehrála.“

Hosté:

Böhm Martin (kapitán VK Příbram): Vyrovnaný zápas, v tiebreaku jsme měli více odvahy a koncentrace. Výborně nám zahrál druhý univerzál Hulpach.“

Kop Martin (trenér VK Příbram): Vyrovnané utkání, z naší strany v prvním a druhém setu moc chyb na ztrátu. Pak zlepšený výkon od celého družstva.“

Už ze začátku utkání bylo jasné, že to bude přetahovaná o každý míč. Hezké akce se střídaly s chybami na obou stranách. Až se nakonec domácím při podání Martina Tibitanzla povedlo odskočit na 19:14. Příbram poté začala hodně chybovat v útoku a trápila se na přihrávce. První set tedy skončil za stavu 25:22 ve prospěch domácích.

Další set opět začal chybami hostujícího družstva, především na přihrávce, takže se domácí dostali do tříbodového vedení 8:5. Poté ale na servis hostů přišel Martin Böhm a stav se otočil na 10:9. Následovala série ztrátování až do stavu 16:14, kdy Filip Kramar posílá svým esem domácí do dvoudobového vedení. Ústí si pak koncovku druhého setu pohlídalo, dobrou přihrávkou a obranou na síti si došlo pro vítězství 25:22.

Třetí set začal dobrou obranou Ústí při podání Da Silvy a domácí se ocitli ve vedení 12:10. Po několika chybách Příbrami na útoku vedlo Ústí o tři body 14:11. Následně se ale Příbram dobrou obranou a velkou chybovostí domácích dostala do vedení. Po dramatické koncovce nakonec set získává Příbram v poměru 24:26.

Čtvrtý set začal pozitivněji pro Příbram a ta se ujímá vedení 3:6. Svoje vedení ještě zvyšuje zásluhou Hulpacha na 11:6 a následně ještě upravuje stav Böhm na 7:14 svým dobrým servisem. Domácím se díky dobré obraně a chybám hostů podařilo snížit na 14:17. Příbram začala riskovat na servisu a dobrou ztrátou vyhrává čtvrtý set 20:25, čímž si vynucuje poslední závěrečný tiebreak.

Začátek tiebreaku byl v režii domácích díky výbornému poli, pak ale opět Ústí začalo chybovat a pomohlo tak Příbrami k otočení stavu a vybudování dostatečného náskoku 6:10, který už Příbram nepustila a zvítězila v posledním setu 9:15.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav