SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:2

Vyrovnané utkání plné nečekaných zvratů a nepřesností. Domácí udělali přece jen méně chyb v rozhodujících momentech v průběhu setů. Darovali sice třetí set hostům, kteří dokázali zvrátit stav 17:22 a set vyhrát. Domácí to, ale nezlomilo a za podpory fanoušků se vrátili vítězně do zápasu a v tiebreaku dotáhli zápas k zisku dvou bodů..

SK Volejbal Ústí nad Labem – VK Euro Sitex Příbram 3:2 (17:25, 25:22, 23:25, 25:22, 15:13)

Rozhodčí:  Kořenek Jaromír, Rychlík Dušan

Počet diváků: 550

Domácí: Januzivič Nebojša, Beer Marek, Kramar Filip, Parrauguirre Vicente, Tibitanzl Martin, Melcher Zachary, libero Kořínek Jiří. Střídali: Šulava Marek, Kasan Jan

Hosté: Böhm Martin, Polák Josef, Kriško Michal, Kuchař Jindřich, Safonov Alexander, Fifer Scott, libero Juračka David.  Střídali: Makinen Peetu, Suda Radek, Trojanowicz Lukáš, Hulpach Ivo

Vyjádření:

Domácí:

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): Po rozpačitém začátku jsme zvládli druhý set. Třetí set jsme nepochopitelně ztratili, ale nepoložilo nás to, zabrali jsme a zápas vyhráli. Děkujeme fanouškům za atmosféru.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „Zbytečně jsme vstoupili do zápasu nervózně, ale postupem času jsme se odvázali a „ubojovali“ zápas do vítězného konce. Mrzí mě koncovka třetího setu, kdy jsme nezvládli dohrát vedení o pět bodů. To se nám nesmí stávat. Myslím, že jsme byli lepším týmem, ale vlastními chybami se sami srážíme. Jsme rádi za vítězství a přeji Böhmovi rychlé uzdravení.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Ve vyrovnaném zápase jsme nedokázali dohrát klíčové situace.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Gratulace soupeři.“

Hosté začali utkání velice koncentrovaně a sebevědomě. Dokázali zablokovat útok domácích a získali rychlé vedení 6:12. Ústí působilo zakřiknutě až překvapeně. Ani střídání Šulavy za Kramara zvrat ve vývoji setu nepřineslo a tak si hosté celkem snadno připisují první set.

Druhý set je vyrovnaný od samého úvodu. Bod po bodu si družstva připisují na střídačku až do stavu 21:20 pro domácí. Hosté útočí dvakrát do autu a Beer ukončí blokem set a srovnává tím na  1:1.

Třetí set už je ve znamení bodových sérii, které družstva dokáží díky kvalitnímu servisu a chybám soupeře vybojovat. Nejdříve domácí jdou do vedení 7:4, hosté otáčejí a srovnávají na 7:7. Domácí opět bodovou sérii jdou do vedení 12:8, ale Příbram zabojuje v obraně a opět srovnává na 13:13. Domácím se povede zablokovat útok hostů a jít do vedení o čtyři body a zdá se, že získá rozhodující náskok před koncovkou setu 20:15 a dále 22:17. Na vítězství hostů v setu by si již nevsadil ani hazardní hráč. Ale stalo se. Na servis přichází Polák a kvalitním plachtícím podáním rozhodí příjem domácích, kteří přidají tři chyby v útoku, a zvrat je dokonán. Domácí prohrávají 23:25.

Ústí ztráta setu nepoložila, vstoupilo do čtvrtého setu s odhodláním napravit výpadek a za podpory domácího publika jde postupně do vedení 6:3, 13:10, 16:13, 18:15. Při podání Kriška dokáže Příbram korigovat na nadějných 21:20, ale stejnou kartou oplácí Parraguierre a razantním servisem vrací vedení domácích na 24:21. Koncovku si tentokrát domácí již pohlídají a útokem Tibitanzla ukončí set a vynutí si tiebreak. Smůlou pro hosty je svalové zranění smečaře Martina Böhma.

V úvodu zkráceného setu jsou úspěšnější hosté, jdou do vedení 3:0, které domácí postupně vymažou dobrou obranou na bloku a za přispění chyb hostů. Změna stran je již za vedení domácích 8:6.  Koncovka setu je v režii kapitána domácích Kramara, který se do utkání vratil v průběhu čtvrtého setu a Parraguierra. Úspěšný jednoblok Kramara, eso a kvalitní servis Parraguierra, po kterém hosté útočí do dvojbloku, přivedou Ústí k zisku druhého bodu.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav