Volejbalový klub Příbram - Kocouři

28. 8. 2020 (zdroj: text i foto: čvf.cz, komentářů: )

Spolupráce příbramských Kocourů s novým trenérem funguje na jedničku

Volejbalisté Příbrami se připravují na nadcházející sezónu nově pod dohledem Petra Klára, který na příbramské lavičce zažije premiéru v roli hlavního trenéra. Své nové svěřence si v přípravě nemůže vynachválit....

Petr Klár je nejen trenérem v Příbrami, ale působí i jako asistent trenéra u juniorské reprezentace. „Bohužel už jsem téměř dopůsobil, což mě vzhledem k ME u nás v Brně neskutečně mrzí. Přípravu v Příbrami vedu od začátku sám. Pouze s kondicí mi pomáhá na dálku Dan Červenka, který působí právě u juniorskému nároďáku. Toho jim v nároďáku, bohužel pro mě, musím nechat, odvádí tam skvělou práci. Bohužel mě živí klub a obojí skloubit prostě nešlo,“ objasnil nový trenér Příbrami.

Přípravu zahájil s týmem osm týdnů před startem UNIQA extraligy, tj. 27. července. Jelikož mám velmi mladý tým, tak jsem porušil svoji letitou zásadu nehrát antukové turnaje a chtěl jsem hodně herní praxe pro zažití herních systémů. Chtěli jsme jet na Vranov, Dřevěnic a Chlumce. Bohužel jsme byli vzhledem ke známé situaci pouze na tom turnaji posledním,“ lituje změn v programu přípravy.

Na druhou stranu Petra Klára těší fakt, že od začátku přípravy měl k dispozici téměř všechny hráče. „Pouze o týden později dorazil první nahrávač Robert Viiber a o měsíc později kvůli vízům konečně i Saša Hladenko,“ odtajnil další posilu, reprezentačního blokaře Ukrajiny, trenér Kocourů.

V kádru Příbrami se to vedle zkušených Martina Böhma a Davida Juračky „hemží“ mladými hráči. „Spolupráce je zatím opravdu skvělá a musím je pochválit. Kluci makají na 120%. Občas mi jich je v těch vedrech i líto,“ říká spokojeně Klár a dodává. „Fyzicky jsou na tom velmi dobře, teď musí zamakat každý volejbalově a individuálně i nad taktickým myšlením. Není to jenom o tom jít na plac a mlátit do balonu. Patří k tomu umění řešit různorodé herní situace.“

K sehrávání týmu došlo už na přípravném turnaji v Liberci. Teď čekají Kocoury ještě přátelská utkání s Budějovicemi, Ústím, Kladnem, Benátkami, ale i domácí turnaj 4. – 5. září.

Ve volejbalových kuloárech se „šušká“, že se chystá změna na pozici prezidenta příbramského klubu. „Zaslechl jsem to tady. Tyto věci jdou mimo trenéra. Nevidím důvod, proč by to mělo nějakým způsobem ovlivnit náš vstup do extraligy,“ zůstává klidný Petr Klár.

 

Autor: Jiří Carba, foto VK Příbram
KomentářeZdroj: čvf.cz

< Zpět na výpis článků

VK ČEZ Karlovarsko Euro Sitex Příbram

VK ČEZ Karlovarsko vs. Euro Sitex Příbram

19.09. 2020 od 18:00

Západní 1812, Karlovy Vary

Zápasy ostatních týmů

Nejbližší zápasy:

3.10.10:002-MSokolov - Příbram B
3.10.14:002-MSokolov - Příbram B
10.10.10:00EX-JPříbram - Orion
10.10.10:002-MPříbram B - Domažlice

Extraliga mužů 2020 / 2021

 • 1. Black Volley Beskydy 0
 • 2. Kladno volejbal cz 0
 • 3. SK VOLEJBAL Ústí nad Labem 0
 • 4. VK Jihostroj České Budějovice 0
 • 5. VK Dukla Liberec 0
 • 6. ČEZ Karlovarsko 0
 • 7. VK Lvi Praha 0
 • 8. AERO Odolena Voda 0
 • 9. VK Ostrava 0
 • 10. Volejbal Brno 0
 • 11. VK Příbram 0
 • 12. Fatra Zlín 0

Všechny tabulky

Video

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
MŠMT

VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2020 / 2021