Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

30. 12. 2022 (zdroj: text: cvf.cz, foto: fb, komentářů: )

Středočeské derby ovládli Kocouři z Příbrami

Ve čtvrtek byly na programu mužské UNIQA extraligy dva zápasy 18. kola. Veledůležité body do tabulky získala ve středočeském derby Příbram. V domácím utkání s Benátkami nad Jizerou sice Kocouři prohráli první set, zbytek zápasu však už byl plně v jejich režii..

V osmnáctém kole letošního ročníku volejbalové UNIQA extraligy zavítal do Příbrami soupeř z Benátek nad Jizerou. Z pohledu umístění v tabulce vše nasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o vyrovnaný zápas, Příbram na průběžném dvanáctém místě s jedenácti body, Benátky na místě desátém s body čtrnácti. Vyrovnaný souboj svedly oba týmy již v Benátkách nad Jizerou na začátku sezóny.

VK Euro Sitex Příbram – VK Benátky nad Jizerou 3:1

(19:25, 25:17 25:19 25:13)

Rozhodčí: Velinov E., Dušek P.

Počet diváků: 815

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Trojanowicz, Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Hulpach, Duarte, libero Peterka. Střídal: Ureš

Hosté: Durski, Koranda, McAinsh, Křesťan, Pokopec, Hudák, libero Kotek. Střídali: Kratochvíl, Dergunov, Matras

Ohlasy po utkání:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „První set soupeř nehrál vůbec špatně, my jsme byli zakřiknutý, pak jsme do toho dali trošku emoce a vybojovali jsme si to. Musím moc pochválit Filipa Ureše, který střídal za Hulpacha, není to jeho klasický post, nemá to vůbec lehký, úžasně nám dneska pomohl a zápas patří Filipovi.“

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „My jsme dneska chtěli vyhrát za tři body, začali jsme úplně obráceně. Chtěli jsme zkrátka být agresivní hned od začátku a připadalo mi, že některý hráči byli v prvním setu až moc nervózní. Pak jsme začali hrát, máme tři body a jsme spokojení.“

Filip Křesťan (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Upřímně jsem z toho zklamaný, byl to úplně jiný zápas, a protože jsem tady doma, tak jsem z toho zklamaný ještě víc než normálně. Samozřejmě, že první set jsme začali dobře a pak začneme měnit systémy, začneme hrát úplně diametrálně jinak. Pak jsme začali hrát o třídu níž, což by se nám nemělo stávat. Ale bohužel, to je sport a problém je, že bychom měli vyhrávat víc zápasů venku, protože jsme venku vyhráli jenom jeden zápas.“

Aleš Dittrich (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Pro nás dneska úplně výborný vstup do zápasu, ale takový výpadek se nám už stal, nevidím jediný problém, proč bychom měli druhý set přestat hrát, když první set hrajeme dobře.“

Popis utkání:

První set hosté z Benátek začali velice slibně, ve všem excelovali a byli více bojovní než příbramští Kocouři. Benátky se ujaly vedení, získaly náskok čtyř bodů a držely si ho víceméně po celý set, 19:25.

Druhý set začal úplně opačně. Kocouři začali vytahovat drápy a hráli jakoby nový zápas, bojovali o každý míč. Hosté byli úplně zakřiklí, nevěděli, co dělat a druhý set si nechali utéct. Benátky dělaly chyby, které na straně domácích nebyly k vidění. Příbrami se dařilo na příjmu, v útoku i obraně, set skončil 25:19 a bylo vyrovnáno 1:1 na sety.

Třetí set byl ze začátku vyrovnaný až do stavu 12:11 pro domácí. Pak Benátky dostaly dvě esa a to je dostalo do úzkých. Kocoury podporovalo hlasité publikum, komentátor, a tak odkočili na rozdíl čtyř bodů (16:12) a ten ještě navýšili o další dva body. Vedení udrželi až do konce setu, který skončil 25:19.

Čtvrtý set byl nejrychlejší, Příbram začala s Rosenbaumem na podání, ten dal dvě esa a to byl skvělý start. Na jeho dobré podaní navázali i další z řad domácích (Duarte, Trojanowicz). Příbram si vytvořila náskok osmi bodů, Benátky se trápily čím dál víc, zkoušely střídat nahrávače, ani to nepomohlo. Příbram vyhrála 25:13 a v zápase zvítězila 3:1.

Autor: Matouš Peterka
KomentářeZdroj: cvf.cz

< Zpět na výpis článků

Beskydy TROX Příbram

Beskydy vs. TROX Příbram

21.10. 2023 od 19:30

Sportovní hala SPŠ, 28. října 939, Frýdek-Místek

Zápasy ostatních týmů

Nejbližší zápasy:

7.10.10:002-MPraga - Příbram B
7.10.14:002-MPraga - Příbram B
14.10.10:002-MKarlovarsko B - Příbram B
14.10.14:002-MKarlovarsko B - Příbram B

Průběžná tabulka EX-M 2023 / 2024

 • 1. Kladno volejbal cz 0
 • 2. VK Benátky nad Jizerou 0
 • 3. VK Ostrava 0
 • 4. Volejbal Brno 0
 • 5. VK Lvi Praha 0
 • 6. VK Trox Příbram 0
 • 7. VK Dukla Liberec 0
 • 8. Black Volley Beskydy 0
 • 9. VK Jihostroj České Budějovice 0
 • 10. AERO Odolena Voda 0
 • 11. Fatra Zlín 0
 • 12. ČEZ Karlovarsko 0
 • 13. SKV Ústí nad Labem 0

Všechny tabulky

Video

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
Podporují nás

Středočeský kraj
VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2022 / 2023