Volejbalový klub Příbram - Kocouři

Foto: Trenér příbramských Kocourů: Náš tým má své kvality, chceme, aby na nás byli fanoušci hrdí8. 11. 2021 (zdroj: text: příbram.cz, foto: web Kocourů Příbram, komentářů: )

Trenér příbramských Kocourů: Náš tým má své kvality, chceme, aby na nás byli fanoušci hrdí

Příbramský tým sází především na své odchovance a zahraniční posily...

řed sobotním zápasem v Praze, ve kterém bohužel příbramští Kocouři nedokázali na svou stranu získat ani jeden set, jsme si o aktuální sezóně povídali s trenérem příbramských volejbalistů Martinem Demarem a předsedou klubu Miroslavem Peterkou.

Příbram je po pěti zápasech na šesté příčce a na vedoucí tým ztrácí 3 body. Jste s dosavadním průběhem spokojení?
Martin Demar: Určitě můžeme být spokojení, protože úvodní los byl velmi těžký. Hráli jsme doma s Libercem, Karlovými Vary a dalšími předními týmy. Trápí mě akorát prohra na Odolce. Zápas byl rozehraný na tři body a měli jsme tam možnost rozhodnout a zvítězit. Ta porážka mě štve, ale jinak si myslím, že můžeme být spokojení, protože tým ukázal, že má nějaké kvality a charakter. 

Tým je z velké části nový. Myslíte, že dokáže po dalším sehrání podávat ještě lepší výkony?
Martin Demar: Ten tým je úplně nový a myslím, že až se sehraje, tak budeme porážet i větší ikony. Čekáme, až naskočí Dan Rosenbaum po zranění a Kura Ureš, který je unavený po zápasech v nároďáku. Martin Šábrt a Ivo Hulpach jdou taky nahoru. Pak je tam Tadeáš, Filip. Myslím, že od všech můžeme čekat ještě lepší výkony.
 
Jaké jsou vaše vyhlídky pro letošní sezónu, kam byste to chtěli s týmem dotáhnout?
Martin Demar: Jedeme zápas od zápasu. Určitě bychom chtěli play off. Česká liga šla nahoru, takže bychom byli rádi za takové šesté až sedmé místo. Tým má své kvality, ale česká liga je hodně vyrovnaná. Máme svoje sny a uvidíme, jak se povedou. Musíme si odmakat každý jednotlivý zápas.
 

Kdo je podle Vás největším favoritem letošního ročníku?
Martin Demar: Největším favoritem jsou Karlovy Vary, které mají ten tým ještě silnější, než v loňském roce. Pokud nebudou ve finále, budu hodně překvapený. Pak si myslím, že Budějovice. Tyhle dva týmy jsou aspiranti na titul. Pak uvidíme, jak se rozehraje Liberec, který poskládal úplně nový tým. Dále je to otevřené pro dalších pět až šest týmů, které se o to mohou porvat, a doufám, že k nim budeme patřit taky.

Každoročně se mluví o financování příbramských sportovních týmů. Je situace u Kocourů stabilní?
Miroslav Peterka: Finance jsou stabilizované. Letos nás po několika letech podpořilo město Příbram. Ne, že by dalo peníze navíc, ale peníze rozdělilo na mládežnickou i dospělou složku, za což hrozně moc děkujeme a jsme za to rádi. Po dlouhé době byli podpořeni i dospělí. Z loňské sezóny nám něco zbylo. Skončili někteří zahraniční hráči, trenér a něco jsme tak ušetřili. Finanční situace pro letošek je tím pokrytá. Jsme hrozně rádi, že můžeme pokračovat v našem sportu a že mohou zase chodit diváci. Volejbal dělám 24 let, zažil jsem hodně, ale zápasy bez diváků byly hrozné. Kdo to nezažil, ten to nemůže pochopit. V té naší malé hale si na hráče pomalu můžete i sáhnout a hrozně špatně se tu bez diváků hrálo. Jsme rádi, že jsou opět na sedačkách.
 
V týmu je aktuálně hodně cizinců. Jak trenéři bojují s jazykovou bariérou, pokud tedy nějaká je?
Martin Demar: V týmu je hodně cizinců a já anglicky zase moc neumím. Ovládám francouzštinu, takže mi překládají kluci. Je důležité, aby hráči věděli, co po nich chci, takže mi pomáhají.
 
Příbram sází i na své odchovance. Jak se daří mladším týmům? Rostou tam nějaké budoucí naděje?
Martin Demar: Příbram vždycky hrála hodně se svými odchovanci a podařilo se odchovat celou řadu hráčů, kteří šli do světa, což je úplně logický vývoj. Je tam teď dobrá generace kolem Dana Rosenbauma. Pokud se je podaří udržet pohromadě a trochu je doplníme, neměl bych o příbramský volejbal strach. Talenti tam jsou, ale cesta je ještě dlouhá, musí pracovat a mít pokoru.
 
Co byste vzkázal fanouškům příbramského volejbalu, kteří se opět mohou na výkony hráčů dívat přímo v hale?
Martin Demar: Učím se příbramské fanoušky poznávat. Už dříve jsem věděl, že je tady skvělé publikum. Výborně povzbuzují a rozumí volejbalu. Doufám, že na nás budou letos hrdí a pyšní. Třeba proti Budějovicím byla hala plná a já doufám, že bude pořád a že budou mít fanoušci důvod na nás být hrdí, protože my na ně hrdí jsme.
 
převzato : příbram.cz

 
KomentářeZdroj: příbram.cz

< Zpět na výpis článků

Minulý zápas
Příští zápas

vs
3:0

25-21, 25:17, 25-24

Online TV přenos

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

15.1.2-MPříbram B - Sokolov3:0
15.1.2-MPříbram B - Sokolov3:0
22.1.2-MDomažlice - Příbram B1:3
22.1.2-MDomažlice - Příbram B3:1

Nejbližší zápasy:

19.2.10:002-MKarlovarsko B - Příbram B
19.2.14:002-MKarlovarsko B - Příbram B
26.2.09:002-MPříbram B - Kladno B
26.2.13:002-MPříbram B - Kladno B

Průběžná tabulka EX-M 2021 / 2022

 • 1. VK Jihostroj České Budějovice 42
 • 2. ČEZ Karlovarsko 39
 • 3. Kladno volejbal cz 32
 • 4. VK Euro Sitex Příbram 30
 • 5. VK Lvi Praha 27
 • 6. AERO Odolena Voda 24
 • 7. SKV Ústí nad Labem 23
 • 8. Volejbal Brno 22
 • 9. VK Ostrava 15
 • 10. VK Dukla Liberec 13
 • 11. Black Volley Beskydy 10
 • 12. Fatra Zlín 2

Všechny tabulky

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
Podporují nás

Středočeský kraj
VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2020 / 2021