Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

9. 10. 2020 (zdroj: text: čvf.cz, foto: , komentářů: )

Ústí nad Labem - Příbram 3:0

Třemi zápasy ve čtvrtek pokračovalo 3. kolo mužské UNIQA extraligy. První vítězství v sezóně slaví Zlín, který na své palubovce přehrál zatím venku nevýrazné kladenské Orly. Brno hostilo Beskydy a i po dnešním utkání drží domácí neporazitelnost, stejně jako volejbalisté Ústí nad Labem po výhře nad Příbramí..

Prázdná hala nebyla tou ideální kulisou pro dramatické utkání, ve kterém si domácí přisoudili roli favorita. Tu sice potvrdili, ale první dva sety si sami dokázali zkomplikovat nedůrazným útokem a chybami na servisu. Dirigent hry domácích Bartůněk byl rozdílovým hráčem, který vyřešil obtížné situace ve hře domácích.

SK Volejbal Ústí nad Labem - VK Euro Sitex Příbram 3:0

(25:23, 26:24, 25:17)

Rozhodčí: Dušek Petr, Velimov Emil

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Beer Marek, Bartůněk Luboš, Bornemann Lars, Tibitanzl Martin, Lank Matouš, Parraguirre Vicente, libero Kořínek Jiří. Střídali: Kobolka Ivo, Kasan Jan,  Kramar Filip

Hosté: Viiber Robert, Böhm Martin,  Hladenko Oleksander, Hulpach Ivo, Pavelka Martin, Polák Josef, libero Juračka David. Střídali: Trojanowicz Lukáš, Rosenbaum Daniel, Ureš Filip, Lopata Ondřej

Ohlasy po utkání:

Luboš Bartůněk (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): Jsem strašně rád za tři body. První a druhý set jsme si sami zbytečně zkomplikovali, třetí set jsme od začátku tlačili a dotáhli do vítězného konce.“

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Emoce a bojovnost v hlavní roli. Skvělé tři body po bojovném výkonu. Po výborném začátku se soupeř v prvním setu do koncovky bodově dotáhl. Přesto jsme neztratili hlavu a set dotáhli do vítězného konce. Oba týmy se zasloužily o dramatický volejbal i díky těsné koncovce ve druhém setu. V závěrečném setu jsme soupeře již mentálně nalomili a utkání dotáhli do vítězného konce.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Přibram: „Soupeř předvedl dobrý, bojovný výkon a my jsme chybovali v důležitých chvílích na útoku. Nezatlačili jsme servisem.“

Petr Klár (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Gratuluji Ústí k vítězství. Já bych dnes pochválil naše účko Hulpacha jak zahrál. Bohužel jsme chvílema hráli dětinsky. Hůř takticky hrát nemůžeme, a pokud pan Prymula nám umožní hrát, určitě půjdeme výkonnostně nahoru. Hrát – to je jediné moje přání směrem do budoucna. “

Popis utkání:

Domácí začali utkání ve velkém stylu. Dobře podávali a kvalitně útočili. Rychlé vedení 8:2 je ale stejně rychle ukolébalo a hosté využili chyb domácích v útoku k postupnému vyrovnání skóre na 15:15. Domácí trenér reaguje střídáním a posílá na hřiště bojovníka Kobolku. Koncovku lépe zvládají domácí, využijí chyb Příbrami v útoku a těsným rozdílem dvou bodů se ujímají vedení 1:0.

Druhý set má vyrovnaný začátek. Do stavu 7:7 dokážou oba týmy kvalitně útočit a až servis Bartůňka posune domácí do vedení 10:7. Tento náskok si domácí udržují až do stavu 15:12, kdy se jim nedaří ztrátovat a začnou chybovat v útoku. Příbram dotáhne stíhací jízdu až k setbolu, který domácí suverénně otočí a třemi body v řadě, kdy hosté chybují v útoku, a domácí blokem ukončí vítězný set.

Třetí set je již snadnou záležitostí domácího týmu. Rychlé vedení 8:3 tentokrát domácí udrží, postupně navyšují a set nedospěje do dramatické koncovky jako první dva. Malá naděje ještě pro hosty svitne za stavu 19:15, ale domácí si konec utkání pohlídají a nepřipustí komplikace. Kvalitním servisem drží hosty pod tlakem a dohrávají zápas v pohodové náladě.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav