Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

9. 1. 2023 (zdroj: text: cvf.cz, foto: , komentářů: )

VK ČEZ KARLOVARSKO – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:1

V prvním zápase nového roku přivítalo Karlovarsko na své palubovce Příbram a až na malé zaváhání v koncovce třetího setu potvrdilo ve zbytku utkání jednoznačně roli favorita..

VK ČEZ Karlovarsko – VK Euro Sitex Příbram 3:1

po setech 25:13, 25:19, 27:29, 25:11

Rozhodčí: Dušan Rychlík, Petr Dušek

Počet diváků: 620

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Ihnát, Patočka, Lamanec, Juhkami, Weir, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Pastrňák, Kasan, Sasak, Wiese

Hosté: Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Hulpach, Duarte, Trojanowicz, libero Peterka. Střídali: Winck, F. Ureš

Ohlasy po utkání:

Daniel Pfeffer(kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Spokojenost se třemi body. Trochu černá kaňka v koncovce třetího setu. To jsme si sami pokazili, ale potom ve čtvrtém setu jsme ukázali, že si to umíme pohlídat a zápas jsme zvládli dobře.

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Do utkání jsme měli dobrý vstup a v podstatě dva sety tomu nic moc nechybělo. Pak jsme ztratili trochu agresivitu, disciplínu ve hře a v koncovce jsme byli příliš lehkovážní. Pak jsme začali zase šlapat a obranou jsme dohráli zápas do konce.

Martin Böhm(kapitán VK Euro Sitex Příbram): Soupeř nás dnes ve třech setech přehrál a jednu koncovku jsme si vybojovali, za což jsme rádi. Ale dnes se ukázal kvalitativní rozdíl. Trenér domácích zamíchal se sestavou, dal tam i jiné hráče, kteří nehrají v základní šestce, a ukázalo se, že má Karlovarsko kompaktní tým dvanácti lidí a nestačili jsme na ně.

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Ve třetím setu jsme uspávali, uspávali, až jsme je uspali. Pokud si Karlovarsko přihrálo, tak my jsme neměli nárok, co se týče obrany. Tam ta kvalita se jednoznačně projevovala. My jsme sem šli s tím, abychom se snažili uhrát každý balon a chvílemi se to dařilo, chvílemi nás rozstříleli servisem, což se potvrdilo v tom čtvrtém setu. Pak když jsme ty balony dávali zadarmo nebo oni nás vychytali v poli, tak neměli s tím problém.

Popis utkání:

První set začal pro Karlovarsko rychle, úspěšně a v dobré náladě. Domácí si velice rychle vytvořili náskok, který udržovali po celý první set.  Za stavu 13:7 pro domácí tým si vybírá svůj první time-out příbramský trenér Brom a druhý následuje za stavu 18:8. Domácí si hráli svou pohodovou hru, udržovali si stále několikabodový náskok a tlačili hosty, kteří chybovali hlavně na podání a v obraně. První set vyhrávají domácí 25:15.

Vstup do druhého setu byl na obou stranách vyrovnaný až do třetího bodu. Poté začalo Karlovarsko odskakovat a první time-out padl za stavu 8:3, kdy trenér hostů reagoval na pětibodový náskok domácích. Chyby na útoku, v obraně a špatná spolupráce v hřišti Příbrami si vyžádaly druhý time-out, kdy domácí celek vyhrával 18:12. Hulpach jde za stavu 23:16 ze hřiště, aby posílil svůj tým Rosenbaum, který se hned vrací ven. I na straně domácích dochází ke střídání, kdy jde do hřiště mladá krev v podobě Honzy Kasana a Matěje Pastrňáka, aby ukončili druhý set 25: 19.

Třetí set začíná opět úspěšně pro Karlovarsko, které se po dvou vytlučených blocích ujímá vedení. Dvoubodový náskok však hosté stahují a vyrovnávají. Poprvé za celý zápas se dostává Příbram do jednobodového vedení, které si udržuje až do stavu 7:6 pro domácí. Za tohoto stavu dochází pro laika k úsměvné výměně, kdy domácí ne a ne vybrat míč pod sítí. Následuje eso hostů, kdy míč přistál přímo pod nohama Marttiho Juhkamiho. Poté se však Karlovarsko ujímá vedení 9:8, aby se po dvou vynucených chybách opět bodový ukazatel obrátil na stranu Příbrami. Domácí udržují třetí set v napětí a hala burácí.  Příbram se dostává do tříbodového vedení a za stavu 16:19 si bere svůj první oddechový čas trenér Novák. Do hry přichází Sasak, výměnou za Keeminka, a Karlovarsko hosty dotahuje. Koncovka třetího setu je napínavá. Trenér Brom si bere svůj první oddechový čas za stavu 20:19. Po podání Patrika Lamance do sítě dochází ke střídání, na hřiště přichází Kasan. Za stavu 23:23 se do hřiště zpět vrací Lamanec a Keemink, odchází Kasan a Sasak. Stav 27:26 pro Karlovarsko a trenér Příbrami bere poslední oddechový čas. 27:28 pro Příbram a druhý oddechový čas bere i trenér Novák. Dobrý útok Příbrami pod ruce Juhkamiho a třetí set končí vítězně pro Příbram 29:27.

Čtvrtý set začíná Karlovarsko bojovně a změnou v sestavě, kdy je v hřišti místo Juhkamiho Lukasz Wiese. Příbram jako by ožila, zlepšila svůj příjem a bojuje o každý bod. Domácí však odskakují o tři body a tlačí hosty k chybám. Za stavu 9:6 žádá Příbram o oddechový čas. Domácí odskakují, zlepšují své herní činnosti a vedou 15:7. Za tohoto stavu dochází k druhému oddechovému času trenéra Broma a jeho svěřenců.  Perfektní výkony na síti posouvají Karlovarsko do vedení 20:8. Na straně Příbrami dochází k dvojstřídání, kdy jde z hřiště Hulpach a Winck a do hřiště přichází Ureš a Rosenbaum. Dochází i na střídání v domácím celku, kdy příležitost dostávají Sasak, Kasan a Pastrňák. Zahrálo si všech dvanáct hráčů a ukázalo celou svou sílu. Karlovarsko vítězí 25:11 a 3:1 na sety.

Autor: VK ČEZ Karlovarsko
KomentářeZdroj: cvf.cz

< Zpět na výpis článků

TROX Příbram Volejbal Brno, a.s.

TROX Příbram vs. Volejbal Brno, a.s.

07.12. 2023 od 18:00

hala plaveckého bazénu Příbram, ul. Legionářů

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

11.11.2-MPříbram B - Česká Lípa0:3
11.11.2-MPříbram B - Česká Lípa0:3
2.12.2-MPříbram B - Kladno B0:3
2.12.2-MPříbram B - Kladno B3:2

Nejbližší zápasy:

9.12.10:002-MProsek - Příbram B
9.12.14:002-MProsek - Příbram B
16.12.10:002-MPříbram B - Domažlice
16.12.14:002-MPříbram B - Domažlice

Průběžná tabulka EX-M 2023 / 2024

 • 1. VK Lvi Praha 23
 • 2. Kladno volejbal cz 22
 • 3. VK Jihostroj České Budějovice 22
 • 4. VK Dukla Liberec 21
 • 5. ČEZ Karlovarsko 21
 • 6. AERO Odolena Voda 16
 • 7. VK TROX Příbram 13
 • 8. Black Volley Beskydy 13
 • 9. Volejbal Brno 11
 • 10. SKV Ústí nad Labem 8
 • 11. Fatra Zlín 5
 • 12. VK Benátky nad Jizerou 5
 • 13. VK Ostrava 3

Všechny tabulky

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
Podporují nás

Středočeský kraj
VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2022 / 2023