27. 2. 2019 (zdroj: text i foto: čvf.cz, komentářů: )

VK ČEZ KARLOVARSKO – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:0

Blíží se konec základní části extraligy a oba dva dnešní soupeři potřebují nutně body, které rozhodnou o postavení před play-off. Menší počet diváků zapříčinily jarní prázdniny. Partnerem utkání byla společnost Dopravní podnik Karlovy Vary..

VK ČEZ Karlovarsko – VK Euro Sitex Příbram 3:0

po setech 25:23, 25:14, 25:16

Rozhodčí:  Kořenek J., Fink T., Kindermanová L., Sukup Vojtěch P.

Počet diváků: 687.

Domácí: Hudeček, Patočka, Rejlek, Wiese, Beer, Džavoronok, libero Pfeffer. Střídal: Zmrhal

Hosté: Wawrzynczyk, Trojanowicz, Lech, Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, libera Kop, Juračka. Střídali: Graham, Kuchař, Suda, Rosenbaum, Hulpach

Vyjádření:

Domácí:

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Po dlouhé době myslím suprový výkon. Dnes jsme dobře podávali a dostávali jsme Příbram pod tlak. Následně byly dobré momenty v útoku. Za mě dobrý konstantní výkon, za který jsme moc rádi.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Dnes spokojenost nejen s výsledkem, ale i předvedenou hrou. Dařil se nám servis, kterým jsme samozřejmě tlačili. Řekl bych, že jsme hráli slušný volejbal. Gratuluji klukům a moc děkuji divákům za podporu.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Soupeř nás dnes přehrál, dobře hrál na servisu a celý zápas družstvo podrželi Rejlek s Wiesem. My jsme byli dnes o dvě třídy horší a neměli jsme co nabídnout.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Samozřejmě Vary dnes dobře podávaly, my jsme nepodávali špatně, ale nevyřešili jsme standartní situace v obraně, to znamená na dvojblok, trojblok normál. Rejlek uhrál víceméně všechno, zpožděný úder, vytloukal nás, dělal sklepky, my jsme si s tím absolutně neporadili. Začali jsme set špatně, prohrávali jsme o tři až čtyři body, těžko se to dohánělo, samozřejmě jsme i lepili sestavu, dohrávali s juniory, ale to není výmluva. Vary hrály výborně. “

Hráči Karlovarska měli po dlouhé době celý týden čas potrénovat po účasti v závěrečném turnaji ČP. Taktické pokyny, udělené domácím trenérem, Karlovarsko dodržuje do puntíku a proto hráči tlačí na servis a snaží se o pestrou hru. Od začátku setu na nahrávce začal mladý Matyáš Džavoronok. Karlovarsko hned na začátku setu odskakuje ve skóre na rozdíl čtyř bodů. Tento stav domácí udržují pestrou hrou nahrávače, který si sedl jak s Filipem Rejlkem, tak i s poslední posilou Karlovarska Lukaszem Wiesem. Hostující trenér zastavuje hru TO a také posílá do hry Sudu místo Mikulenky. Hosté se nadechují a proto Jiří Novák žádá přerušení hry, pro domácí TO (17:15 pro domácí). Na servis přichází Filip Rejlek, jeho tvrdý servis znemožňuje kvalitní rozehru hostů. Obě družstva získávají svoji ztrátu. Na servis přichází Matyáš Džavoronok a rovnou přidává bod esem. Další bod pro domácí přichází sice po špatném příjmu domácích, ale velmi přesné nahrávce z rukou kapitána Hudečka a rozehru zakončuje bodem Filip Rejlek (21:18). Zároveň při dvojitém střídání hostů, dostává Příbram kartu za zdržování (ŽK). Příbram tato situace trochu nakopla a přiblížila se domácím na 23:22. Domácí trenér musí družstvo uklidnit a posílit radou, proto žádá druhý TO.  Po TO přichází na servis hostující kapitán Böhm a posílá míč do autu 24:22. Hosté následně přidávají bod na 24:23, ale domácí Filip Rejlek nechce set prodlužovat a smečí končí set těsným výsledkem 25:23.

Druhý set se v začátku podobá prvnímu. Domácí utíkají o dva až tři body. Ještě do stavu 12:10 pro domácí jsou hosté v kontaktu, ale po té následuje řada tří bodů pro Karlovarsko trenér Kop žádá TO za stavu 15:10. Stav se nedaří hostům zvrátit, jelikož Filip Rejlek přidává další bod přímo ze servisu. Další eso posílá do prostoru hostů domácí Lukasz Wiese (18:11). Hosté střídají, odchází Böhm. Další krásný bod pro domácí přichází po nepřesné hře v poli, kdy se na nahrávku postavil Wiese a Filip Rejlek se opět nemýlil (20:13). Další bod přidává Vojta Patočka na bloku 22:14, Filip Rejlek smečí 23:14, kapitán Hudeček esem 24:14 a poslední bod opět Vojta Patočka blokem. Karlovarsko vyhrává set 25:14.

Diváci doufají, že rozehraný třetí set bude tento den poslední. Domácí velmi dobře podávají a přichází jedno eso za druhým. Za stavu 10:6 (eso Hudeček) přichází TO Příbrami. Po tomto TO přichází další eso od domácích (Patočka). Další TO hostů za stavu 17:10. Hosté nenachází dnes recept na hru domácích. V koncovce se do hry dostávají na straně Příbrami junioři, kterým se také nedaří, dnes dobře rozjeté Karlovarsko, zastavit. Domácí vyhrávají set 25:16 a celé utkání 3:0.

Autor: Tým Karlovarska, foto Jan Meruna