Volejbalový klub Příbram - Kocouři

26. 11. 2019 (zdroj: text i foto: čvf.cz, komentářů: )

VK DUKLA LIBEREC – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:2

Dnes byly neobvykle na pořadu dva zápas UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20. V televizní dohrávce 8. kola hostila Dukla Liberec borce z Příbrami, za kterou nastoupil poprvé nahrávač Filip Kupilík. Po domácím skalpu loňského mistra, příbramští Kocouři sahali i po vítězství na palubovce vícemistra z Liberce. V druhém utkání hostil Jihostroj České Budějovice Ostravu. Ta nastoupila pouze 24 hodin po vítězné pětisetové bitvě na Kladně a na jihu Čech ji v koncovce pátého setu možná chyběly síly, které nechala ve středočeské metropoli. Tento zápas byl předehrávkou 14. kola, které koliduje s OH kvalifikací naší reprezentace....

K dohrávce 8. kola před televizními kamerami zavítala do liberecké sportovní haly pod Ještědem Příbram. Příbram se letos potýká s marodkou a proti minulým ročníkům EXM je nezvykle hluboko v tabulce naší nejvyšší soutěže. Přesto v předehrávce 13. kola si ve čtvrtek vyšlápla na mistra ČR Jihostroj ČB, když díky kvalitnímu podání nečekaně zvítězila 3:2 (15,-12,-15,17,12). To domácí Dukla pro změnu ztratila všechny body na AERU, když nesplnila roli favorita a prohrála 3:1 (21,22,-17,20). Přesto pro dnešní utkání je jedničkou VK Dukla Liberec, která doma ještě neprohrála a dokonce v 6. kole uštědřila vedoucímu Karlovarsku první porážku v letošním ročníku. Prognóza se nakonec vyplnila a Dukla nadále drží domácí neporazitelnost, ale měla to dnes opět velmi těžké. Vítězství musela zachraňovat až v tiebreaku.

VK Dukla Liberec – VK Euro Sitex Příbram 3:2

po setech 31:29, 22:25, 19:25, 25:17, 15:11

Rozhodčí: Dušan Rychlík a René Činátl                        

Počet diváků: 382

Sestavy (od zóny I):

Domácí:  Leikep, Štokr, Šulista, Veselý, Biernat, Pietruczuk, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Shafranovich, Indra, Srb

Hosté: Kuchař, Polák, Kriško, Suda, Safonov, Kupilík, libero Juračka. Střídali: Rosenbaum, Hulpach, Trojanowicz, Mikulenka

Vyjádření:

Domácí:

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): Je to zápas, který se má vyhrát za tři body. I kdyby to skončilo tři jedna, ale hrát s Příbramí tiebreak. Ale klobouk dolů, hosté hráli odvážně. Nakonec jsem rád, že jsme vyhráli, ale ta hra je špatná z naší strany“.

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Dnes bychom si zasloužili nafackovat za ty první tři sety, kde jsme ztratili tří až pětibodové vedení, a to se nepromíjí, je to trestuhodné. To si nesmíme dovolit. Dnes jsem nespokojen“.

Hosté:

Michal Kriško (kapitán VK Euro Sitex Příbram): Prohráli jsme prostě v koncovce pátého setu. Vybojovaný bod pro nás, ale mohli jsme mít víc, akorát jsme prostě ztratili zbytečně tu koncovku“.

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): Jsem dnes na kluky pyšný. Hráli zde velmi pěkný sport. Na konci utkání jsme sice udělali zbytečné chyby. Liberec utkání otočil dobrým střídáním a asi větší zkušeností. Ale byl to absolutně vyrovnaný zápas. Gratuluji Liberci, ale jak jsem řekl, na své kluky jsem pyšný“.

Popis utkání:

Hosté stále bez zraněného kapitána Martina Böhma nastoupili k utkání velice odhodlaně s tím, že nemají co ztratit a hned z prvního útoku signálem středem jdou do nepatrného vedení (0:1 – Josef Polák). Další body ale patří Dukle, protože hosté chybují na útoku (2:1 – Michal Kriško při útoku byl v síti). Hned další míč řeší jestřábí oko, nepatrná teč bloku dovoluje hostům vyrovnat. Další jestřábí oko pomáhá domácímu trenérovi a opět teče bloku odhaluje až optika jestřábího oka (4:3). Po bloku Libora Leikepa se domácí tým ujímá vedení 6:4 a první eso utkání (Mateusz Biernat) zvyšuje náskok domácích (7:4). Po přešlapu třímetrové lajny příbramského univerzála (Michal Kriško) tu máme první oddechový čas hostí (8:4). Ani po odpočinku hosté nezískávají bod, protože Jan Štokr tak trošku se štěstím zvyšuje na 9:4. Po úspěšném útoku Petra Šulisty hosté podruhé zastavují hru oddechovým časem (11:5). Trocha nedorozumění domácích při zpracování míče zadarmo a hosté snižují na rozdíl čtyř bodů (11:7). Trojblokem (Alexander Safonov) Příbram získává další plusový bod a náskok Dukly opět trošku klesá (12:9). K dalšímu bodovému přiblížení Příbrami přichází po esu Radka Sudy (14:12) a hra se nám začíná pěkně vyrovnávat. Chyba na útoku Dukly a z vysokého vedení zbývá domácím pouhý bod (16:15). Ale i hosté chybují na útoku. Michal Kriško míří do autu a když Petr Šulista blokem zastavuje příbramský útok, domácí vedou o čtyři body (19:15). Příbram se v koncovce snaží korigovat nepříznivý stav střídáním snad na všech postech. Až po další nevynucené chybě Dukly na útoku se hosté přibližují na dva body (22:20 – time domácí). Po time opět Dukla míří 3x do autu a dost hazarduje se ztrátou prvního dějství, protože na jednom postavení z ničeho nic prohrávají v samotné koncovce 22:23. Lví podíl na obratu má nepříjemné podání Radka Sudy. Po další smeči Dukly do autu má Příbram první setbol utkání (23:24). Zkaženým podáním se o tuto výhodu hosté připravují a v další mezihře po dělovém podání Patrika Indry útočí hosté z velké nouze pouze do sítě a setbol je na straně Dukly. Přesto další setbol získává Příbram po dalším přímém bodě z podání 25:26 – Filip Kupilík, time domácí). Smeč Jindřicha Kuchaře o konečky prstů na bloku přiděluje další setbol na stranu hostí (26:27). Po dalekonosné smeči Radka Sudy do reklam v liberecké hale má Dukla druhý setbol za stavu 29:28. Jestřábí oko má dnes napilno a další nepatrné škrtnutí míče o blok oddaluje konec první sady (29:29). Až blok Jakuba Veselého ukončuje nádhernou koncovku prvního dějství a domácí vedou 1:0.

Vstup do druhého setu vychází lépe hostům. Při smečovaném podání Michala Kriška se ujímají vedení 1:3 (eso). Přesto po takovém bloku – nebloku (Mateusz Biernat) je vyrovnáno (3:3) a po plachtivém podání Jakuba Veselého, které doplachtilo liberu (David Juračka) hostí na hlavu, jsou domácí ve vedení (5:4). Další jestřábí oko mění již po několikáté rozhodnutí hlavního rozhodčího (9:8). Dnes má jestřáb hodně práce. Za stavu 11:11 konečně dává za pravdu i rozhodčímu, teč nebyla a po esu (Alexander Safonov) se hosté dostávají do vedení (11:12). Nyní se nám stav přelévá z jedné strany na druhou a k vidění jsou nádherné výměny z obou stran. Při podání Honzy Štokra se konečně domácím podařilo odskočit o tři míče (19:16 - blok Jakub Veselý, aut Radek Suda). Bohužel další nevynucená chyba nenechává v klidu domácího trenéra Michala Nekolu, který rychle zastavuje hru oddechovým časem (19:18). Podání Michala Kriška je velice nepříjemné a za stavu 19:19 je vyrovnáno. Po dalším kvalitním útoku (Jindřich Kuchař) jsou hosté dokonce v nepatrném vedení 20:21 a po smeči do sítě už hosté vedou o dva body (20:22). Po zkaženém podání Dukly má Příbram dva setboly (22:24) a po smeči domácích do autu je vyrovnáno 1:1 na sety.

Dukla třetí set začíná esem. Bartosz Pietruczuk nachytává hosty na příjmu a domácí jsou ve vedení 2:0. Dalším přímým bodem z podání zvyšuje Patrik Indra na 5:2. Již třetím přímým bodem z podání Dukla navyšuje svůj náskok (7:3 – Petr Šulista) a hosté žádají oddechový čas. Po time Michal Kriško přešlapuje útočnou lajnu a další plusový bod míří na stranu Liberce (8:3). Jako by se opakoval začátek prvního dějství. Po nečistém odbytí je náskok domácích již šest bodů (10:4). Náskok domácích se ale rychle krátí, můžou za to dvě nevynucené chyby na útoku a Michal Nekola žádá oddechový čas (10:7). Při smečovaném podání Jindřicha Sudy hosté na jednom postavení dokázali srovnat (15:15 – čisté eso). Poprvé do vedení ve třetí sadě se hosté dostali po nečistém hraní Dukly a následně bloku (19:21 - Alexander Safonov, time domácí). Po time Dukla míří do autu a s domácími je zle (19:22). Další nevynucená chyba a blok Příbrami a hosté jsou velmi blízko zisku třetí sady  - setbol (19:24). Hned první setbol blokem hosté proměňují a ujímají se vedení 1:2 na sety.

Esem hosté vstupují do další sady (Lukáš Trojanowicz). Další souboj jestřábího oka s rozhodčím vyhrává technika, míč končí v autu, ale další protest na stejnou hru podává Příbram – míč byl nepatrně tečován a bod míří přece jenom na stranu hostí (1:2). Nepříjemné podání Alexandera Safonova slaví úspěch a hosté začínají bodově ujíždět (4:6). Naštěstí domácí dnes dobře blokují a právě trojblokem se jim daří za stavu 6:6 vyrovnat (Bartosz Pietruczuk). Další dva body získává Dukla při plachtivém podání Jakuba Veselého a konečně je ve vedení (8:6). Po technickém úderu Patrika Indry již Dukla vede o tři body a hosté žádají oddechový čas (10:7). Tvrdé podání nedovoluje hostům zaútočit a Petr Šulista vytlouká blok hostí – 14:10. Další dělové podání již přináší přímý bod (15:10) a pětibodové vedení. Blok (Bartosz Pietruczuk) a vedení opět narůstá (17:11). V koncovce setu se hosté snaží Duklu dostihnout prostřídáním prakticky celé lavičky, ale náskok si domácí bezchybnou hrou pohlídali a za stavu 24:17 se domácí radují po zkaženém podání Ivo Hulpacha setbolu. A když míří stejný hráč ze zadní zóny útokem do autu, je před námi tiebreak.

Zkrácená hra začíná velmi vyrovnaně. Až při podání Michala Kriška se hostům daří odskočit o dva body (2:4 – blok Radek Suda, time Dukla). Po time Dukla rychle vyrovnává. Patrik Indra útokem a hosté zalévají do autu (4:4). Bohužel pro domácí, další nevynucená chyba dovoluje Příbrami odskočit o dva body (4:6) a po špatném příjmu Dukly již hosté vedou o tři body (4:7 – time Dukla). Jedno-blokem Jiří Srb snižuje na rozdíl jediného bodu (6:7) a po dalším bloku Jakuba Veselého je vyrovnáno (7:7 – time Příbram). Po time Petr Šulista naděluje hostům eso a při změně stran jsou na tom lépe domácí (8:7). Po změně stran na řadu přichází opět jestřábí oko, zda bude další Petrovo eso nebo bude mít pravdu rozhodčí, nakonec technika přiděluje bod na stranu Dukly, míč byl ve hřišti soupeře (9:7). Dvojblokem hosté vyrovnávají a drama pokračuje (9:9). Vytlučený blok Dukly a hosté jsou ve vedení (9:10). Naštěstí pro domácí Alexander Safonov kazí podání a je vyrovnáno (10:10). Bartosz Pietruczuk vrací blokem vedení na stranu Dukly a na podání zůstává Jan Štokr (12:11 – time hosté). Po time Michal Kriško míří do velkého autu a domácí jsou velmi blízko mečbolu (13:11). A ten na sebe nenechává dlouho čekat, hosté hráli 4x a celá hala stojí, máme tu první mečbol utkání (14:11). Michal Kriško opět míří do autu a je dobojováno, Dukla potřetí v řadě doma vítězí v tiebreaku.

Autor: Zdeněk Šolc
KomentářeZdroj: čvf.cz

< Zpět na výpis článků

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

22.2.2-MPříbram B - Chabařovice3:1
22.2.2-MPříbram B - Chabařovice3:0
7.3.2-MKladno B - Příbram B0:3
7.3.2-MKladno B - Příbram B1:3

Nejbližší zápasy:

14.3.09:002-MPříbram B - Mělník
14.3.13:002-MPříbram B - Mělník
21.3.10:002-MProsek - Příbram B
21.3.14:002-MProsek - Příbram B

Extraliga mužů 2019 / 2020

 • 1. Karlovarsko 53
 • 2. České Budějovice 48
 • 3. Brno 40
 • 4. Liberec 37
 • 5. Praha 35
 • 6. Kladno 32
 • 7. Ostrava 29
 • 8. Odolena Voda 27
 • 9. Příbram 27
 • 10. Zlín 22
 • 11. Beskydy 16
 • 12. Ústí nad Labem 12

Všechny tabulky

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
MŠMT

VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 1932 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2019 / 2020