23. 10. 2022 (zdroj: text: cvf.cz, foto: , komentářů: )

VK DUKLA LIBEREC - VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:0

Dukla v prvním setu potvrdila roli favorita a hostům povoluje pouhých 14 bodů. Druhý set začala velice dobře Příbram (2:6), ale po vyrovnání (12:12 – 18:12) se opět úplně sesypala. Třetí set si Dukla i v úplně pozměněné sestavě pohlídala a počtvrté v řadě vítězí 3:0 a pošesté naplno boduje..

VK Dukla Liberec - VK Euro Sitex Příbram 3:0

po setech 25:14, 25:20, 25:20

Rozhodčí: René Činátl, Matěj Dmejchal, čároví Jiří Čermák, Irena Beerová, delegát utkání Zdeněk Škoda

Počet diváků: 402

Domácí: Kruno Nikačević, Lukáš Ticháček, Marcel Lux, Jakub Veselý, Filip Gavenda, Nivaldo Diáz Gómez, libera Silver Maar, Jan Pavlíček. Střídali: Lubomír Staněk, Šimon Bryknar, Lukas Demar, Šimon Krajčovič, Pavels Jemeljanovs, Tomáš Hendrich

Hosté: Daniel Rosenbaum, Martin Böhm, Martin Šábrt, Ivo Hulpach, Ygor Duarte, Lukáš Trojanowicz, libero Tadeáš Peterka. Střídali: Filip Ureš, Antönio Pereira

Ohlasy po utkání:

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): „Nádhera, zase 3:0, rychlé bezbolestné vítězství. Dnes k utkání nemám moc co říci. Určitě jsme spokojeni s výsledkem. Dnešní utkání jsme si takto představovali. Mě nezbývá než opět poděkovat klukům za výborný výkon. Protočili jsme se na palubovce celý mančaft a takto by to mělo nějak vypadat.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): „Byl to týden snů, během šesti dnů tři zápasy. Kdyby mě někdo na začátku týdne řekl, že to bude na sety 9:0 a devět bodů, tak bych mu nevěřil. Sice kluci mají kvalitu, svědomitě trénují, ale že to takto zvládneme, to jsem opravdu nečekal a mám z toho velkou radost. Také mám radost z mladých kluků, kteří dostali příležitost a zahráli velice dobře. Jsem spokojen a jenom doufám, že neusneme na vavřínech. Nyní nás čekají tři těžší zápasy a doufám, že je zvládneme.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Dnes nás soupeř v pohodě přehrál. My jsme nic moc nepředvedli a trošku se na nás projevila i únava ze čtvrtečního zápasu s Beskydy a v kombinaci s tím, že je nás hodně málo, tak to bylo i dost znát.“

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Věděli jsme, že Dukla je doma velmi silný mančaft. My jsme to dnes prostě neodútočili, zejména krajní hráči. Zde jsme se vůbec neprosazovali, protože nás Dukla velmi dobře bránila a já jí gratuluji ke třem bodům. Samozřejmě jsme se snažili, ale dnes to na domácí nestačilo.“

Dukle se vstup do utkání vydařil. Při podání Lukáše Ticháčka se dvakrát na útoku vyznamenává Marcel Lux (2:0), nejprve tvrdou smečí po diagonále a následně chytrou roládou do útočné zóny. Za stavu 6:2 už tu máme první oddechový čas Příbrami (chyby na útoku Příbrami a kvalitní blok Filip Gavenda a Jakub Veselý). Po time Dukla přidává ještě jeden bod, potom na podání přichází Martin Šábrt (odchovanec Dukly) a z příjemného pětibodového náskoku Dukle zbyl pouhý bod (7:6). Vyrovnání na sebe nenechává dlouho čekat, Ivo Hulpach z velké výšky (358 cm dosah) vytlouká dvojblok Dukly a na ukazateli skóre svítí 9:9. Až přímý bod z podání v provedení Marcela Luxe posílá Duklu do dvoubodového vedení (14:12). Při plachtivém podání Jakuba Veselého se Dukla nadechuje k zřejmě rozhodujícímu bodovému náskoku. Může za to Filip Gavenda, který velkým přesahem při bloku 2x zastavuje útok Příbrami a máme tu oddechový čas hostů (18:13). Další parádní bloky domácích hráčů a dokonce eso (prasátko) a na nahrávku domácí trenér pouští mladého Šimona Bryknara (21:13 – bloky Filip Gavenda a Kruno Nikačević). Další neprodyšná zeď na síti zastavuje útok (Nivaldo Diáz Gómez) a Dukla je jediný bod od setbolu. Ten přichází po smeči hostů do autu (24:14). Set ukončuje tvrdé nechytatelné podání Filipa Gavendy a domácí jsou ve vedení 1:0.

Druhý set nám začíná v opačném gardu, jak na postavení družstev v hale, tak na bodech. Zaznamenáváme čisté eso kapitána hostí Martina Böhma a Příbram vede 0:2. Příbram navyšuje své vedení blokem (Ygor Duarte) a domácí trenér Martin Demar žádá oddechový čas (2:6). Neuvěřitelnou výměnu, kde se zapojili snad všichni hráči a míč několikrát přeletěl přes sít, zakončuje chytrou zalívkou domácí nahrávač Šimon Bryknar, který zůstal v druhé dějství na palubovce (4:6). Po úspěšném bloku Marcela Luxe hosté vedou o pouhý bod (6:7). Další neuvěřitelná výměna byla k vidění před vyrovnáním. Až signál středem tvrdě zakončuje Jakub Veselý a je vyrovnáno (8:8). Po dalším kvalitním bloku už se Dukla pomalu vrací do vedení (10:9 – blok Marcel Lux). Filip Gavenda svým dalším povedeným podáním přidává plusový bod Dukle a Petr Brom na lavičce hostů žádá time (14:12). Po odpočinku blokem Kruno Nikačević přidává další bodík, Nivaldo Diáz Gómez vytlouká dvojblok Příbrami, Ygor Duarte smečuje do sítě, Kruno Nikačević další bod blokem a manko hostů narůstá (18:12 – time hosté). Příjemný náskok si Dukla pohlídala a koncovka setu na sebe nenechává dlouho čekat. Po zkaženém podání Ivo Hulpacha přichází první setbol Dukly v druhé sadě. Hned první setbol je proměněn, Marcel Lux se z pipe nemýlí a Dukla již vede 2:0.

Do třetího setu nastupuje úplně nová sestava Dukly, pouze Nivaldo Diáz Gómez zůstal. Dokonce i na postu libera zaznamenáváme Honzu Pavlíčka. Obraz hry se zatím nemění. Pavels Jemeljanovs tvrdou smečí posílá domácí do vedení 3:1. Matheus Winck blokem vyrovnává hru za stavu 4:4. Lukas Demar ostrou diagonálou vrací vedení na stranu domácích (6:4). Na čtyřbodové vedení zvyšuje blokem a tvrdou smečí z velké nouze Nivaldo Diáz Gómez (12:8 – time Příbram). Lukas Demar využívá ke skórování další delší výměnu, když prostřeluje blok hostů (16:11). Příbram se asi už smířila, že na Dukle na body nedosáhne. Nivaldo Diáz Gómez si na útoku dělá co chce a body na straně domácího celku přibývají (19:13 – time Příbram). V koncovce nám ze základní sestavy končí i Nivaldo Diáz Gómez, kterého nahradil na podání Tomáš Hendrich. Hosté se nevzdávají a snižují na rozdíl dvou bodů (22:20 – eso Ygor Ygor Duarte). Přesto koncovku si Dukla pohlídala, teda, útok hostí končí v autu – mečbol a neshoda hráčů Příbrami v poli a je konec utkání, Domácí vítězí 3:0. Největší radost z výkonu svých svěřenců má trenér Martin Demar.

Autor: Zdeněk ŠOLC