Volejbalový klub Příbram - Kocouři

3. 11. 2019 (zdroj: text i foto: čvf, komentářů: )

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – VK LVI PRAHA 1:3

Utkání mezi „Kocoury“ a „Lvy“ začalo velmi vyrovnaně na obou stranách, Příbram možná lehce zaskočila hosty, kteří přijeli v silné sestavě. První set Příbram vedla, a i přes chvilkové vedení Prahy dokázala urvat první set. Pak ale hosté zabrali na 110 % a třemi sety v řadě otočili zápas....

VK Euro Sitex Příbram – VK Lvi Praha 1:3

po setech 26:24, 20:25, 20:25, 23:25

Rozhodčí: Krtička Jan, Poláček Jan

Počet diváků: 693

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kuchař, Polák, Kriško, Mäkinen, Safonov, Fifer, libero Juračka. Střídali: Rosenbaum, Hulpach, Suda, Trojanowicz, Dlouhý

Hosté: Bartůněk, Douglas-Powell, Krajčovič, Mihajlovič, Šulc, Král, libera Kovařík a Ježek. Střídal: Špulák

Vyjádření:

Domácí:

David Juračka (libero VK Euro Sitex Příbram): „Hráli jsme se soupeřem vyrovnaně, tlačili jsme na servis, rozhodovalo potom to, kdo servis dobře trefil a kdo si na něj více věřil. Sympatické bylo, že i když jsme nezískali body, zápas ke konci dohrávali domácí mladí hráči na obstojné úrovni a je to dobrý příslib do budoucna. Bohužel prozatím to nestačí a body nám chybí. Musíme jít dál, trénovat a zlepšovat se.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Hosté byli lepší na servisu, my jsme bohužel udělali nějaké chyby. V sestavě, ve které jsme dnes hráli (nemyslím to vůbec nijak špatně), jsme hráli velmi dobrý zápas. Tři sety byly vyrovnané, čtvrtý dohrávali mladí hráči a zhostili se toho výborně, hráli absolutně rovnocennou partii. Škoda pár chyb v koncovce, ale to asi patří k věku a ke zkušenostem, Praha dnes ukázala kvalitu na servisu a zřejmě byla dnes klidnější a rutinovanější v závěru zápasu. “

Hosté:

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): „Zápas probíhal hodně vyrovnaně, hodně nervózně, moc jsme nesplnili to, co jsme si řekli během přípravy, nebyli jsme příliš důslední. I proto byl dnešní zápas tak vyrovnaný, ale myslím, že jsme stále mohli věřit, že jsme „lepší tým“. Nakonec to bylo také trochu o štěstí a o skvělé sérii našeho účka. Bylo to dnes velmi těžké a vybojované vítězství.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): Pro nás to byl těžký zápas, Příbram hrála výborně a obětavě bez jejich kapitána, který je dlouhodobě jejich klíčovým hráčem. Domácím chci k jejich výkonu pogratulovat a pro nás to jsou dnes těžce vybojované tři body, kterých si velmi vážíme.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupili domácí i bez zraněného kapitána odvážně a ujali se vedení. Skvěle servíroval Jindřich Kuchař, který odvážným a tvrdým smečovaným podáním trápil hosty. Praha se však chytla a díky tvrdému servisu univerzála Mihajloviče se hosté drželi na dostřel. Za stavu 14:14 vyrobili domácí dvě chyby (na servisu a na příjmu) a hosté šli poprvé v zápasu do vedení. V koncovce domácí zabrali a týmovou hrou dotáhli první set do vítězného konce.

Od druhého setu začala Praha tlačit na servisu, a to dost značně. Skvěle podával univerzál Mihaljovič, dobře podával smečař Douglas-Powell a nepříjemnou plachtou trápil domácí i nahrávač Bartůněk. Domácí hráli těžké míče přes smečaře a univerzála, ale středem zaútočit skoro vůbec nemohli. Praha si pohlídala vedení, které udržela až do konce setu a srovnala na 1:1.

Ve třetím setu hosté znovu skvěle podávali a domácím lehce utekl začátek. Když hosté vedli už 21:14 málokdo věřil, že by Příbram mohla soupeři set vzít. Na palubovku se dostal smečař Suda, druhý nahrávač Rosenbaum a na podání vystřídal také mladý hráč Tomáš Dlouhý, který si tak odbyl premiéru v nejvyšší soutěži. Kupodivu Příbram dokázala závěr setu lehce zdramatizovat po několika nekompromisních útocích univerzála Kriška, nicméně Praha už si vedení vzít nenechala a druhý set skončil 20:25 ve prospěch hostů, stejně jako v druhém setu.

Ve čtvrtém setu začali domácí v základní sestavě se smečařem Sudou a nahrávačem Rosenbaumem, hosté svou sestavu za celý zápas nezměnili, pouze vždy pootočili postavení. Mladí příbramští Kocouři ukázali, že chtějí hrát a celý tým dokázal držet krok se zkušenějším soupeřem. Začal fungovat hra středem a po několika sporných míčích, které rozhodčí pískli ku prospěchu hostů, se usmálo štěstí také na Příbram, které v závěru setu vedla. V koncovce však znovu ukázal sílu univerzál Mihajlovič, který třikrát skvěle zaservíroval a po zbytečné chybě domácích, kteří se navzájem srazili nad sítí, měli hosté matchball, který využili na první pokus.

Autor: Štěpán Chvosta