VK Euro Sitex Příbram – Kladno volejbal cz 2:3

V čtvrtém kole základní části UNIQA extraligy změřily síly příbramští Kocouři a kladenští Orli. Zatímco hosté z Kladna drželi po třech odehraných zápasech druhou příčku v tabulce, Příbram po dvou odehraných utkáních ještě nebodovala a potřebovala nutně nějaké body získat. Favoritem zápasu byli jednoznačně hosté, nicméně Příbram umí v domácích zápasech zatopit i nejlepším týmům extraligy, tak se očekával hezký souboj. Po velkém boji byli nakonec úspěšnější hosté, kteří si z Příbrami odvážejí dva body za výhru v pěti setech..

po setech 25:22, 18:25, 25:27, 26:24, 11:15

Rozhodčí: Kvarda Petr, Krtička Jan

Počet diváků: 489

Domácí: Pereira, Duarte, Šábrt, Hulpach, Böhm, Trojanowicz, libero Peterka. Střídal: Rosenbaum

Hosté: Andersen, Platačs, Kraffer, Špulák, van Solkema, Grozer, libero Kunc. Střídali: Seppänen, Fortuník O., Hýský

Ohlasy po utkání:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Z naší strany to byl bojovný výkon, jsem dneska moc rád, jak jsme k tomu přistoupili a s jakým nasazením, bojovností a obětavostí jsme dnes hráli, to bylo všechno super. Kvalitativně nám stále něco ještě chybí, máme tam občas výpadky, to je asi to nejdůležitější, hlavně na servisu, který když nám jde průměrně, tak hrajeme s každým vyrovnaně, ale pak nám ten servis třeba na set odejde úplně všem a pak darujeme soupeři lehký set. Musíme zapracovat na stabilitě výkonnosti a musíme se snažit udržet nějakou kvalitu po celý zápas. “

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Pro nás to bylo dnes náročné utkání, Kladno bylo jasným favoritem, přijeli sem z druhého místa. Kluci dnes bojovali, nemůžu jim nic vyčíst, tie-break už jsme prostě nedali, naopak jsme vybojovali koncovku čtvrtého setu, ale jak říkám, bránili jsme se, to je pro nás důležité, máme velmi mladý tým a každý bod pro nás bude dobrý.“

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): „Ohromně těžké vítězství, Příbram podala bojovný výkon, hrála naplno, za to my jsme z mého pohledu byli takoví zabrždění. Čtvrtou koncovku jsme si provařili úplně sami našimi hloupostmi, nezodpovědností na servisu, která nás provázela celým zápasem, a to si myslím, že soupeři pomáhalo, protože tu ztrátu měli podstatně jednodušší. Nakonec po takovým výkonu, zlaté dva body. “

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Na to, že jsme tým, který hraje úplně bez servisu, tak jsou dnes dva body zlatý.“

V prvním setu začala skvěle domácí Příbram. Od začátku domácí hráči určovali tempo hry a nedělali žádné chyby, čímž možná hostující hráče zaskočili. Hosté nedokázali s domácími držet tempo, rozdíl ve skóre nebyl velký, ale hostům se nepodařilo náskok domácích až do konce setu stáhnout. Nepomohlo ani klasické kladenské dvojstřídání nahrávač-univerzál a Příbram se tak ujala vedení 1:0 na sety.

Druhý set začal velmi vyrovnaně, domácí hráči nepolevovali v nasazeném tempu, Kladenským již ale bylo jasné, že se zápas nevyhraje sám, a že ze sebe budou muset vymáčknout o něco více. I proto byl druhý set mnohem vyrovnanější, byly vidět hezké výměny na obou stranách. Na straně hostů předvedli hezké útoky smečaři Kraffer a Grozer a od stavu dvanáct se i díky těmto hráčům Kladnu podařilo o dva míče odskočit. Na straně domácích hrál výborně univerzál Ivo Hulpach, který skládal jeden míč za druhým, pak ale hosté využili několika nepřesností domácích, a ještě před koncovkou se ujali vedení, které si již do konce setu nenechali vzít. Příbram na konci setu úplně vypadla z tempa a od stavu 15:15 uhráli domácí pouze tři body, z toho dva body po chybách hostů.

Ve třetím setu to zpočátku vypadalo, že Kladno převezme tempo zápasu, ale příbramští Kocouři se nevzdali. Hosté sice drželi náskok dvou, tří bodů, ale v týmu domácích se naplno projevil bojový duch a dokázali stav vyrovnat. Na obou stranách byly k vidění nějaké nevynucené chyby především na servisu. Koncovka byla vyrovnaná a šťastnější nakonec byli hosté z Kladna, kteří vyhráli třetí set 27:25 a vedli v zápase již 2:1 na sety.

Ani čtvrtý set neměl od začátku jasný průběh. Kladenští tlačili na útoku, domácí si však pomohli několika skvělými obranami v poli a vybojovali zdánlivě prohrané míče, čímž se dostali do skvělé herní pohody. V extrémně vyrovnané koncovce hosté udělali nečekanou chybu v poli, čehož domácí využili a poslali zápas do tie-breaku.

Pátý set byl šťastnější pro hosty, domácí udělali drobné chyby hned na začátku a drželi tak tříbodový náskok. Domácí do svého výkonu dali i kus srdce, ale na Kladno to dnes nestačilo. V závěru setu se ještě domácí sami připravili o bod špatným postavením a za stavu 14:10 to již bylo pro hosty snadné a z Příbrami si odváží po hezké bitvě dva body.

Autor: Štěpán Chvosta