VK EURO SITEX PŘÍBRAM – SKV ÚSTÍ NAD LABEM 3:1

Ve dvaadvacátém kole volejbalové UNIQA extraligy do Příbrami dorazil tým z Ústí nad Labem, který byl před zápasem pouze o pár bodů před Příbramí, konkrétně o dva body, takže se očekával vyrovnaný zápas o účast v předkole play off, které se mílovými kroky blíží. V dnešním utkání předvedl větší kvalitu tým Příbrami a v domácím prostředí překonal Ústí nad Labem 3:1 na sety. .

VK Euro Sitex Příbram – SKV Ústí nad Labem 3:1

po setech 25:23, 23:25, 25:15, 25:19

Rozhodčí: Hladišová M., Kvarda P.

Počet diváků: 730

Domácí: Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Hulpach, Duarte, Trojanowicz, libero Peterka. Střídali: Ureš F., Pereira

Hosté: Srb, Lank, Bere, Sobirov, Suda, Baláž, libero Kořínek. Střídali: Fišer, Vodvárka, Beer, Kopecký

Ohlasy po utkání:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Dneska bylo vidět na tom zápase, že je důležitý pro oba manšafty, výhra v tomto zápase mohla znamenat vstupenku do předkola play off. Diváci dnes hrozně pomohli, byla tu super atmosféra a také nám dnes hodně pomohl univerzál Filip Ureš, složil důležité míče, pomohl nám i brazislký nahrávač, který dirigoval hru, díky čemuž jsme hráli kompaktně a týmově, což nám pomohlo dnešní zápas vyhrát.“

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Vybojované vítězství. Musím pochválit kluky všechny včetně střídajících – Winky (nahrávač) a Filipa Ureše, protože v těžkých chvílích nám pomohli vrátit úroveň hry tak, jak jsme potřebovali. Byl to těžký zápas a je důležité, že máme tři body.“

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Domácí kromě druhého setu vedli v každém setu minimálně o pět bodů, takže se jim lépe dýchalo a my jsme neměli co nabídnout.“

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): „V důležitém utkání pro předkolo play off Příbram hrála dobrý volejbal, tlačila nás na servisu. My jsme nebyli schopní zužitkovat míče, které jsme si čapli v poli pro následný útok, což byla škoda. Soupeř i díky tomu servisu držel kvalitu hry nadstandardně.“

Oba týmy vstoupily do zápasu velmi dobře za podpory fanoušků a bubeníků zastupující oba tábory. Na obou stranách hřiště byl vidět pěkný volejbal, za stavu 8:8, nejprve domácí úspěšně odztrátovali a po dvou chybách na straně hostů Příbram rázem odskočila na rozdíl tří bodů, který nejprve ještě navýšila, ale po několika nepřesných příjmech a zkažených útocích domácí o náskok přišli. Chybovali ale také hosté, kteří pokazili pár příjmů a například míč zadarmo poslali do zámezí. V koncovce se první šance na setbol naskytla domácím a Ygor Duarte esem ze skákaného smečovaného servisu na první dobrou první set ukončil.

V druhém se domácí hned na začátku nechali rozhodit jedním sporným výrokem rozhodčí a místo aby se zkoncentrovali hned na další výměnu, nechali si dát další tři body a žlutou kartu a krotit své svěřence oddechovým časem musel domácí trenér Petr Brom. Hosté z Ústí nad Labem byli samozřejmě okamžitě na koni, hlavním tahounem hostujících byl Radek Suda, odchovanec Příbrami v dresu Ústí nad Labem. Hosté drželi náskok čtyř bodů a domácí museli přepnout na vyšší level výkonnosti, což se jim dařilo a po několika úspěšných míčích a za stavu 15:16 si hosté vzali rovněž oddechový čas. Do koncovky šly oba týmy za vyrovnaného stavu 19:19. Příbram dokonce byla lehce nahoře, ale nadějný stav neudržela a hosté možná i s trochou štěstí při jedné z výměn dokázali srovnat vývoj zápasu na 1:1 na sety.

Třetí set začal opět velmi vyrovnaně, bylo vidět, že oběma týmům jde o hodně, čemuž odpovídalo i nasazení hráčů na palubovce. Po vyrovnané fázi se díky skvělé obraně nad sítí jako první lehce utrhla domácí Příbram, po úspěšném servisu kapitána Martina Böhma byl stav 12:9, po úspěšném bloku Lukáše Trojanowicze již 14:10 a hosté byli donuceni vyčerpat druhý oddechový čas. Poté následovala série výměn, kdy se hostům tolik nedařilo, navíc se ústečtí hráči nechali vyprovokovat dalším sporným rozhodnutím a hlavní rozhodčí jim napařila červenou kartu, což je definitivně zlomilo a třetí set skončil obrovským rozdílem 25:15 pro domácí Příbram.

Čtvrtý set byla Příbram od začátku na koni, ale vše proto, aby se vrátili do zápasu dělali i hosté. Příbram ale měla znovu o něco navrch především díky lepší úspěšnosti přihrávky a také následného útoku. Vývoj tohoto setu připomínal třetí set jako přes kopírák, domácí eso z podání, stav 14:10, druhý oddechový čas pro Ústí. Od té chvíle již Příbram převzala otěže zápasu a klidným, sebevědomým tempem dohrála zápas do vítězného konce a po výhře 3:1 na sety domácí v tabulce poskočili lehce nahoru a budou tak mít o něco větší šanci si zahrát předkolo play off.

Autor: Mgr. Michal Mezera