VK EURO SITEX PŘÍBRAM – VK DUKLA LIBEREC 3:2

S blížícím se koncem základní části UNIQA extraligy mohli diváci čekat zajímavý duel mezi domácí Příbramí, zlepšující se každým zápasem, a Duklou Liberec, které se v poslední době nedaří tak, jak jsme zvyklí. V prvním setu domácí Kocoury smetli, ale zbytek zápasu byl již velice vyrovnaný, diváci viděli výbornou podívanou a šťastnější byla nakonec domácí Příbram, která urvala pátý set nejtěsnějším možným rozdílem 15:13..

VK Euro Sitex Příbram - VK Dukla Liberec 3:2

po setech 16:25, 25:21, 20:25, 25:21, 15:13

Rozhodčí: Rychlík D., Činátl R.

Počet diváků: 729

Domácí: Sysoev, Polák, Kriško, Suda, Safonov, Kupilík, libero Juračka. Střídali: Hulpach, Trojanowicz, Rosenbaum, Kuchař, Mikulenka

Hosté: Pietruczuk, Holubec, Indra, Šulista, Veselý, Srb, libero Kopáček. Střídali: Štokr, Shafranovich, Macias

Vyjádření:

Domácí:

Michal Kriško (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „V prvním setu jsme nepřihráli a nemohli jsme ani pořádně zaútočit. Důležité je, že jsme se nepoložili a otočili jsme zápas v náš prospěch. Byl to skvělý, bojovný výkon od všech, chtěl bych pochválit celý tým za výborný výkon.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Přibram): „První set nás trochu spláchli, ale nabádal jsem kluky, aby to nezvdávali, s Budějkama jsme také prohráli první set s patnáctkou, a nakonec jsme zápas otočili. Od druhého setu jsme hodně bojovali, měli jsme zase problémy s dohrávkou bodovek, na čemž se snažíme pracovat, ale zlepšeným výkonem na přihrávce, v obraně a na útoku jsme poté důležité koncovky setů dokázali vyhrát. Gratuluji klukům za bojovný výkon.“

Hosté:

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Gratuluji domácím k vítězství, my jsme si prohráli zápas ve čtvrtém a pátém setu vlastními chybami.“

Do utkání vstoupila lépe Dukla Liberec, protože hosté dělali méně chyb. Příbram od začátku zápasu působila nejistě a kupila zbytečné, nevynucené chyby. I přesto, že Dukla nepředvedla top výkon, byla značně lepším týmem na hřišti a zvítězila v prvním setu 25:16.

Z drtivé ztráty setu se Příbram rychle oklepala a na celý set zapomněla. Do druhého setu vstoupili domácí bez chyb, což zaregistrovali také hosté, díky čemuž byla k vidění mnohem lepší, kvalitnější podívaná, která se již dala nazvat „dobrým volejbalem“. Oba týmy držely těsný rozdíl ve skóre až do koncovky, kdy Příbram několika body v řadě dohrála set a srovnala stav na 1:1.

Ve třetím setu Dukla znovu zabrala a již od začátku setu si budovala drobný náskok. Hosty táhnul nejvíce výborně hrající univerzál Indra, který se později stal i nejvíce bodujícím hráčem zápasu – útočil ze všech nahrávek, z dobré nahrávky sázel hřebíky a ze špatných vždy dokázal využít šikovně bloky domácích. Příbram byla stále o krok zpět a nedokázala se i přes zlepšený příjem na hosty dotáhnout. Třetí set nakonec skončil 25:20 pro Duklu, 2:1 na sety.

Do čtvrtého setu vstoupila Příbram opět s vervou, domácí nechtěli dát svou kůži lacino. K vidění byl asi nejlepší volejbal, který občas pokazily zbytečné chyby na servisu u obou týmů. Stav byl vyrovnaný až do koncovky, za stavu 22:21 pro Příbram však Dukla znervózněla a nevynucené chyby, a i trochu štěstí pro Příbram, znamenalo konec setu, zápas musel rozhodnout tie-break.

Ve zkráceném posledním setu se ukázala obrovská síla domácího publika, které vydrželo podporovat svůj tým až do úplného konce zápasu, přestože byl zápas velmi dlouhý. Stav byl dlouho vyrovnaný, sem tam oba týmy o bod vedly a dvěma body na opačné straně se situace různě měnila. Příbram nakonec udržela nervy až do konce a nedovolila hostujícímu celku, aby si z Příbrami odvezl více než jeden bod.

Autor: Štěpán Chvosta