VK EURO SITEX PŘÍBRAM – VOLEJBAL BRNO 3:1

Ve dvacátém kole UNIQA extraligy se utkaly týmy VK Euro Sitex Příbram a Volejbal Brno. Příbram měla od začátku zápasu do konce druhého setu zápas ve svých rukou. Poté se Brnu začalo více dařit na servisu a Příbram potrápily drobné výpadky. Nakonec se ale domácí Kocouři radují ze tří bodů po výhře nad Brnem 3:1 na sety..

VK Euro Sitex Příbram – Volejbal Brno 3:1

po setech 25:17, 25:19, 22:25, 25:16

Rozhodčí: Pecháček L., Kavala T.

Hráno bez diváků

Domácí: Polák, Rosenbaum D., Böhm, Hladenko, Hulpach, Kuchař, libero Juračka. Střídali: Ureš J., Trojanowicz, Rosenbaum A.

Hosté: Fitz, Pražák, Hrazdira, Jakubec, Licek, Drahoňovský, libero Špelda. Střídali: Tesař, Římal, Truong, Jirásek, Kočvara

Ohlasy po utkání:

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): „Dneska jsme předvedli bojovný výkon, jsem rád, že jsme vyhráli. Na rozdíl od jiných zápasů jsme tentokrát dobře začali, musím dnes pochválit našeho univerzála, který udržel výkonnostní laťku docela vysoko, dával dobrý servis, což nám udělalo celkem klíčové balóny, takže za mě dnes pochvala.“

Daniel Rosenbaum (trenér VK Příbram): „Na Brno se nám špatně připravovala taktika, protože jsme nevěděli, koho dnes postaví. Mají tam asi dvacet hráčů, z toho některé zraněné, takže jsme čekali, s čím na nás nastoupí. Na začátku nás sestavou překvapili, ale my jsme hráli na nás solidní volejbal, který jsme vydrželi hrát dva sety. Ve třetím setu už jsme neustáli jejich podání a udělali jsme nějaké chyby, ale můžu dnes pochválit hráče, udělali si radost a tři body jsou pro nás skvělé.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Příbram se dnes dobře vypořádala na příjmu s naším servisem, kromě našeho Jana Pražáka jsme dnes bohužel nedokázali najít zbraň na servisu, domácí byli také výrazně lepší na obraně, a proto dnes byli lepším týmem.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Příbram nás od začátku tlačila servisem, naopak my jsme se do nějaké série dostali až ve třetím setu, který se nám podařilo vyhrát, ale bohužel jsme to už nedokázali zopakovat ve čtvrtém setu. Myslím si, že Příbram byla dnes kompaktnější a zaslouženě vyhrála.“

Příbram dnes vstoupila do prvního setu výjimečně dobře, domácím se dařilo na servisu, ale také na příjmu, což dostalo hned od začátku hosty pod tlak. Na brněnské sestavě byly znát problémy se zraněnými hráči a museli se rvát ze všech sil, aby dnes mohli pomýšlet na dobrý výsledek. Příbram si ale dobře ubránila několik balónů a to, co ji trápilo celou sezónu (dohrávání bodových balonů), jako by se dnes obrátilo a vše vypadalo hrozně jednoduše. Na začátku koncovky už domácí tým vedl 21:13 a o osudu prvního setu bylo rozhodnuto.

Druhý set se bodově odvíjel velice podobně, co ale stejné nebylo, byla brněnská sestava. Nahrávač z prvního setu Licek se posunul na post smečaře, do hry naskočil ještě ne zcela uzdravený nahrávač Truong, Jan Pražák se přesunul z účka na jeho typický středový post. Příbram se ze začátku musela rozkoukat, navíc Brněnští se znatelně více radovali z každého balónu, což jejich vyhraným balónům přidávalo tzv. šmrnc. Nicméně domácí Příbram se nenechala rozhodit a do koncovky šla tentokrát za stavu 21:15 a s šestibodovým rozdílem set také zakončila.

Ve třetím setu zahrálo Brno výrazně lépe. Hráči se dostali do ideálního tempa a tlačili domácí s každým servisem, což vyústilo také v několik horších příjmů domácích, ale také pár přímých bodů z podání. Začátek setu domácím utekl, a přestože se od stavu 4:8 kousli, nedokázali se po celý set přiblížit soupeři na méně než 1-2 bodovou ztrátu. Brno útočilo především po hlavních kůlech a přes univerzála Jiráska, který předváděl solidní a odvážný výkon. V koncovce Příbram bojovala, ale Brno si již nenechalo třetí set sebrat.

Ve čtvrtém setu se ale opět vše obrátilo a set začal pro změnu tentokrát vedením 8:4 pro domácí. Hosty trápily individuální chyby a pak měli částečně i smůlu na minimálně dvě sporná rozhodnutí rozhodčích, kdy klasicky v zápalu boje, si oba týmy byly jisté, že bod měl být jejich. Rozhodčí se však přiklonili na stranu domácích, což ale pak hosty paradoxně posílilo a vyhecovalo k lepšímu a tvrdšímu výkonu. Příbram si tak musela vyčerpat oddechový čas, aby zastavila rozjetého Jana Pražáka na servisu. Pak ale přišly další chyby hostů a Příbramští tentokrát správně pochopili, že je zapotřebí soupeře tzv. domáčknout, což se jim dnes podařilo a po výhře 25:16 ve čtvrtém setu si připsali důležité tři body do tabulky.

Autor: Štěpán Chvosta