Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

VK Euro Sitex Příbram – VSC Fatra Zlín 3:0

V šestnáctém kole základní části UNIQA extraligy mužů zabojovaly o důležité body týmy Příbrami a Zlína. Domácí Příbram potřebovala nutně získat body, jelikož jí patřilo předposlední místo v tabulce, Zlín se nacházel v maličko komfortnější situaci, kdy mu s 15 body patřilo sedmé místo v tabulce. Nicméně střed tabulky je letos mimořádně vyrovnaný a po 15 kolech byl rozdíl mezi sedmým a jedenáctým týmem pouhé dva body. Příbram dnes zabojovala z plných sil, předvedla excelentní výkon a zaslouženě získala tři body za první domácí výhru..

po setech : 25:21, 25:19, 25:16

Rozhodčí: Dušek P., Nedbálek A.

Počet diváků: 492

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Hulpach, Duarte, Trojanowicz, libero Peterka.

Hosté: Kozák, Pražák, Truong, Čeketa, Čechmének, Římal, libero Viceník. Střídali: Šulc, Pavlovský, Toman, Adamec

Ohlasy po utkání:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Už ty poslední zápasy proti silnějším týmům jsme hráli dobrý sport. Já jsem si myslel, tušil jsem, že se nám dnes podaří zvítězit. Jen jsem netušil, že některé pasáže pro nás budou až tak hladké. Musím dnes všechny kluky pochválit za velkou bojovnost. Dnes jsme předvedli kombinaci kvality a bojovnosti, takže bych ještě letos neházel flintu do žita, protože do toho play off stále ještě můžeme jít a udělat dobrý výsledek.“

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Získali jsme první domácí vítězství za tři body. Nám teď začíná ta série domácích zápasů s týmy, které jsou blíže okolo nás, většinou tedy před námi, ale je to ta druhá polovina tabulky a dneska myslím, že jsme to odstartovali dobře.“

Truong Duc Luan (kapitán VSC Fatra Zlín): „Dneska rozhodl servis a přihrávka, Příbram nás přehrála ve všech činnostech a zaslouženě vyhrála, domácím gratulujeme.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Neustáli jsme tlak na servisu a domácí prostředí Příbrami. V každé rotaci jsme si udělali jednu, dvě chyby a to rozhodlo. Nedokázali jsme se dostat do vedení přes domácí, kteří byli stále nahoře. Prohra nás mrzí, ale zkrátka jsme neustáli domácí prostředí.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupily oba týmy velice vyrovnaně a byl vidět bojovný výkon na obou stranách. Domácí Příbram působila klidným dojmem a i přes drobné chyby a nepřesnosti se snažila získat vedení a odskočit soupeři. Hosté se domácích drželi a hráli dobře na ztrátu až do koncovky setu, kdy bylo skóre ještě vyrovnané, 20:19 pro domácí. Poté se domácím podařilo udělat rychlou ztrátu a následně domácí univerzál Ivo Hulpach nasadil neskutečnou desku hostujícímu smečaři Lukáši Čeketovi, hlavnímu smečaři hostů, ve stylu „sto tam, dvěstě zpátky“. Od té chvíle šla psychika domácích strmě nahoru, na straně hostů spíše opačným směrem a domácí Kocouři si relativně v klidu dohráli set až do konce – 1:0.

V druhém setu se začalo ve velmi podobném stylu, vyrovnaná hra, občas chyba domácích na útoku, kterou ale dohnali skvělým servisem nebo blokem. V počtu bloků totiž domácí Příbram hostující Zlín předčila jednoznačně poměrem 9:3. Asi v polovině druhého setu sáhli hosté ke střídání smečařů, do hry naskočil místo Čekety Ladislav Toman, hlavní útočnou silou hostů byl ale po celý zápas univerzál Daniel Římal, který hrál přesně, chytře, skvěle. Příbram ale nasadila před koncovkou vyšší tempo a díky skvělému výkonu ve všech herních činnostech nedala hostům šanci skóre dorovnat, natož otočit – 2:0.

Ve třetím setu bylo tempo hry určováno výhradně domácími hráči. Po skvělém začátku 3:0 sice rychlé vedení opět ztratili, následně ho ale dokázali získat zpět a po většinu setu drželi náskok cca pěti bodů. Nutno říci, že hosté měli i trochu smůlu, občas jim totiž míč třeba těsně trefil konstrukci haly, zatímco na druhé straně míč konstrukci při podobném zákroku těsně minul, občas se míč odrazil nešťastně od bloků, zatímco na druhé straně domácí zázračně čapli, ale to už zkrátka ke hře patří a nutno říci, že výsledná statistika podání, bloků, přihrávky, útoků, počet celkových získaných bodů i bodů získaných při vlastním servisu vyzněla lépe pro domácí, což nelze zhodnotit jinak, že jejich dnešní první domácí výhra 3:0 na sety byla zasloužená.

Autor: Štěpán Chvosta