16. 2. 2021 (zdroj: text: fcb, foto: , komentářů: )

VK EUROSITEX PŘÍBRAM – VSC ZLÍN 3:1

V posledním kole základní části UNIQA extraligy mužů šly proti sobě do boje týmy Příbrami a Zlína. Už před zápasem bylo jisté, že se jednalo o souboj, který určí předposlední a poslední tým letošní sezóny. Po zaváhání v první setu se Příbram dostala do tempa a vyhrála poslední letošní zápas 3:1 na sety..

VK Příbram – VSC Zlín 3:1

po setech 23:25, 26:24, 25:12, 25:19

Rozhodčí: Velinov E., Dmejchal M.

Počet diváků: 0

Domácí: Trojanowicz, Rosenbaum D., Böhm, Hladenko, Hulpach, Kuchař, Libero Peterka.

Střídali: Rosenbaum A., Ureš F.

Hosté: Šulc, Čech, Varous, Kozák, Čeketa, Navláčil, Libero Motyčka.

Střídali: Viceník, Lamri, Žák

Vyjádření:

Domácí:

Martin Böhm (kapitán domácích): Začali jsme špatně, nepředváděli jsme dnes nejlepší výkon, na druhé straně soupeř také ne. Byl to takový zápas plný chyb, naštěstí jsme se pak trochu chytli na servisu kolektivně a to rozhodlo, protože jsme vždy udělali sérii, soupeři jsme odskočili, a to bylo hlavní, takže jsme rádi, že jsme to zakončili alespoň takto.“

Daniel Rosenbaum (trenér domácích): „Dneska jsme začali hodně profesorsky, dalo by se říci, že jsme předvedli stejný výkon jako v Praze na poháru a až díky nějakým změnám v sestavě se naše hra zlepšila a dá se říci, že jsme Zlín přehráli. Chvilku jsme se trápili, abychom ten zápas dohráli do konce, ale myslím, že pak jsme už byli lepší než Zlín a alespoň kluci mohou zakončit sezónu s radostí a se třemi body.“

Hosté:

Vojtěch Navláčil (kapitán hostů): „Po relativně dvou vyrovnaných setech nás postihl totální kolaps a táhlo se to až do konce zápasu, takže prohráli jsme, jsme poslední a není k tomu co dodat.“

Přemysl Obdržálek (trenér hostů): „Dnes bylo vidět, že se hrálo o poslední místo a odpovídala tomu i celková kvalita zápasu. Mrzí mě, že jsme neuhráli alespoň předposlední místo, ale dnes to byl opravdu špatné.“

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se brzy ujali vedení. Příbram působila zpomaleně, vyčapané balóny nechali domácí lehkomyslně spadnout na zem a celkově v prvním setu mnoho nepředvedli. Naopak Zlín působil celkem dobře, tlačili na servisu, dařilo se jim skládat bodové balóny. Až když Příbram prohrávala 14:21, se domácí kousli a mnoho nechybělo, aby hosté první set úplně odevzdali, naštěstí pro ně si v klíčové rozehře poradili dobře a vyhráli těsně 25:23.

Do druhého setu vstoupily oba týmy více vyrovnaně. Pěkné a déle trvající výměny mohli sledovat diváci a fanoušci obou týmů doma u televizních obrazovek. I tak ale bylo k vidění mnoho chyb a nepřesností na obou stranách, včetně odpískaných dvojáků. Příbram držela mírné vedení, ale před koncovkou se hra vyrovnala. V lehce vyhecovaném závěru si domácí poradili s útokem hostů z handy, a bodovým blokem srovnali na 1:1.

Třetí set by se dal shrnout dvěma slovy – Kolaps hostů. Zlín v tomto setu totálně vyhořel, nedařila se hra na ztrátu, nedařil se příjem a následný útok, Příbram se díky tomu dostala do herní pohody a nepovolila soupeři více než 12 bodů.

Čtvrtý set se skóre drželo zpočátku vyrovnané, ale od stavu 6:6 se začal lámat chleba a Příbram šla tvrdě za vítězstvím v tomto posledním zápase. Už to vypadalo na podobný scénář, při vedení 17:9 již působili hosté velmi odevzdaně. Domácí si však mysleli, že se utkání dohraje samo a hosté ještě dokázali zabojovat, aby alespoň odešli z tohoto klání se vztyčenými hlavami. Nutno říci, že kdyby si nenechali soupeř tolik utéci, byl by závěr ještě velmi zajímavý, neboť výpadek postihl také Příbram a v určité fázi setu získali z 11 míčů pouze 3 domácí a 8 hosté. Náskok byl už ale opravdu velký, a tak hosté dokázali zkorigovat pouze na 19:25.

Příbram tak zvítězila v boji o předposlední místo a všichni si přejeme a doufáme, že se v příští sezóně setkáme znovu tak jak jsme byli zvyklí – se skvělými volejbalovými fanoušky, o kterých se ne nadarmo říká, že jsou sedmým hráčem na hřišti.

Autor: Štěpán Chvosta