Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Foto: VK Jihostroj České Budějovice – VK Euro Sitex Příbram 3:06. 3. 2023 (zdroj: text: cvf.cz, foto: , komentářů: )

VK Jihostroj České Budějovice – VK Euro Sitex Příbram 3:0

Jihostroj využil naplno nabídnuté příležitosti. Díky hladké výhře s Příbramí získal třetí místo po základní části a jeho soupeřem pro čtvrtfinále play-off bude Odolena Voda. Jihostroj si přichystal překvapení k 50. narozeninám svého maséra Filipa Hocha, který nejprve figuroval v zahajovací sestavě zápasu a poté získal i titul nejlepšího hráče..

VK Jihostroj České Budějovice – VK Euro Sitex Příbram 3:0 

po setech 25:20, 25:19, 25:17

Rozhodčí: Možná M., Spáčil L.

Počet diváků: 1350

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Giraudo, Licek, Ondrovič, Kriško, Michálek, Sedláček, libera Kryštof, Kovařík. Střídali: Polák, Stoilovič

Hosté: Trojanowicz, Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Hulpach, Duarte, libero Peterka. Střídali: F. Ureš, Pereira

Ohlasy po utkání:

Martin Kryštof (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Jsme šťastní, že jsme vyhráli za tři body, protože to znamená posun v tabulce na třetí místo. Nicméně jako mančaft jsme spokojení hlavně z toho důvodu, že jsme vítězstvím dali takový malý dárek našemu masérovi Křápovi, který slaví kulaté narozeniny. Jsme moc spokojení a pomalu nastavujeme hlavy na play-off.“

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Vůbec jsme nepřemýšleli o tom, že bychom doma mohli prohrát zápas. Motivace byla hlavně v tom, že jsme chtěli hrát pěkný volejbal, a aby si zahrálo víc hráčů. Zabržděnost z naší strany tam na začátku byla, ale od druhého setu už jsme zápas měli pod kontrolou. Musíme se teď začít koncentrovat na play-off, které bude velmi těžké.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): Jihostroj nás přehrál, my jsme neměli moc co nabídnout, snad jen půlku prvního setu. Jinak musím říct, že to byl dojemný zápas. Křápa oslavil 50. narozeniny a je to poslední zápas v základní části v mojí kariéře. Teď nás ještě čeká předkolo play-off.“

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „My jsme hlavně chtěli zahrát lépe než naposledy s Ostravou, protože se nám moc nedařilo. Hráli jsme už s vědomím toho, že máme zajištěné předkolo play-off, což já beru pro náš mladý mančaft jako velký úspěch. Chvíli jsme drželi krok, ale pak se ukázala zkušenost Budějovic, protože my jsme měli vždycky sérii pár chyb, což nás hned stálo velký bodový rozdíl. Měli jsme to proti Jihostroji těžké, ale bojovali jsme.

Popis utkání:

Na úvod zápasu si domácí tým připravil překvapení pro svého maséra Filipa Hocha alias Křápu, který nedávno oslavil 50. narozeniny a 25 let v klubu. Moderátor při představování základní sestavy Jihostroje vyvolal nic netušícího Filipa Hocha, který po počátečním šoku přebral dres s číslem 50 od trenéra Zacha a vrhl se na palubovku. Po první symbolické výměně Hoch vystřídal za Sedláčka a šlo se na ostrý zápas.

Na začátku prvního setu měli domácí lehké problémy. Příbram dokázala držet krok a dlouho byl stav vyrovnaný. Když se první sada blížila do koncovky, Jihostroj zlepšil útok a servis. Domácí nakonec koncovku zvládli hladce 25:20.

Od druhého setu bylo jasné, že favorit má navrch. Domácí univerzál Kriško hrál proti svému bývalému klubu ve velké formě a sázel na palubovku jeden tvrdý úder za druhým. Příbram nekladla moc velký odpor a domácí se navíc mohli opřít o fantastickou návštěvu. Diváci ve Sportovní hale skvěle fandili a i oni pomohli k vítězství 25:19 v druhém setu.

Třetí dějství už se spíše dohrávalo. Bylo jasné, že domácí mají navrch. Trenér Zach si mohl dovolit vystřídat a poslal na hřiště Stoiloviče s Kovaříkem. Oba své role zvládli bravurně a Jihostroj dotáhl zápas k hladkému vítězství 3:0 na sety. Díky tříbodové výhře předstihl na třetím místě Lvy Praha a ve čtvrtfinále play-off narazí na Odolenu Vodu. Příbram si bude muset účast v play-off vybojovat v předkole.

Jihostroj si pro svého maséra v závěru zápasu připravil ještě jedno překvapení. Nejlepším hráče zápasu byl totiž zvolen právě Filip Hoch, který si užil závěrečný ceremoniál a aplaus fanoušků. Svůj video vzkaz promítaný na velkoplošné LED obrazovce zakončil bývalý hráč Jihostroje Miguel de Amo pobídkou k fanouškům: „Pojďme všichni: Křápa má narozeniny, my máme přání jediný…“ Celá Sportovní hala se přidala a blahopřála Filipu Hochovi k životnímu jubileu.

Autor: Matěj Mayer
KomentářeZdroj: cvf.cz

< Zpět na výpis článků

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1

Nejbližší zápasy:

Průběžná tabulka EX-M 2023 / 2024

 • 1. VK Lvi Praha 65
 • 2. Kladno volejbal cz 56
 • 3. VK Dukla Liberec 53
 • 4. VK Jihostroj České Budějovice 52
 • 5. ČEZ Karlovarsko 50
 • 6. VK TROX Příbram 35
 • 7. AERO Odolena Voda 31
 • 8. Volejbal Brno 27
 • 9. Black Volley Beskydy 25
 • 10. VK Benátky nad Jizerou 21
 • 11. Fatra Zlín 20
 • 12. VK Ostrava 17
 • 13. SKV Ústí nad Labem 16

Všechny tabulky

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
Podporují nás

Středočeský kraj
VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2022 / 2023