Volejbalový klub Příbram - Kocouři

21. 12. 2020 (zdroj: text i foto: čvf.cz, komentářů: )

VK LVI PRAHA – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:0

Dnešní utkání s příbramskými kocoury je zakončením velmi náročného období, ve kterém absolvovali domácí Lvi řadu těžkých extraligových utkání, které byly proložené ještě složitým pohárovým turnajem. Určitě by rádi před vánoční pauzou tuto sérii zakončili tříbodovým vítězstvím. Přijíždí však Příbram, se kterou v jejím prostředím odehráli utkání s těsným vítězstvím 3:2 a navíc hosté ve včerejším kole překvapivě zvítězili na půdě Brna. Uvidíme, zda jim zůstaly potřebné síly i do dnešního utkání. ...

VK Lvi Praha – VK Euro Sitex Příbram 3:0

po stech 25:21, 25.14, 25:23

Rozhodčí: Dušek, Buchar

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Janouch, Skakic, Špulák, Mihajlović, Smith, Nedeljković, libero Ježek. Střídali: Toman, Pliasetskyi

Hosté: Polák, Viiber, Böhm, Hladenko, Hulpach, Kuchař, libera Juračka, Peterka. Střídali: Trojanowicz, Rosenbaum, Ureš

Ohlasy po utkání:

Jiří Král (kapitán Lvi Praha): „Důležité a ne extra lehké vítězství 3:0, ale jak jsme si řekli před zápasem, bylo to jenom o nás o naší hře a myslím si, že jsme to zvládli dobře. Měli jsme nějaké slabší momenty, ale musím říct, že jsme Příbram jasně přehráli. Určitě jsem rád za dnešní vítězství, které nám dá klid do vánočních svátků.“

Tomáš Pomr (trenér Lvi Praha): „Celý průběh utkání ovlivnila naše kvalita na servisu, se kterou si hosté nedokázali poradit, a od toho se to odvíjelo. Moc se nehrálo, ale jsem rád za vítězství 3:0 a trošku mě mrzí, že jsme ve třetím setu vypadli z koncentrace, ale zápas jsme dohráli. Důležité je rychlé vítězství za tři body a pro nás teď zasloužený odpočinek.“

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): „Tak soupeř byl dneska nad naše síly. Hrál o dvě třídy lépe a my jsme se dvakrát dostali do koncovky, ale bylo to celé dnes v režii domácích a trošku jsme v druhém setu přestali bojovat, odešel nám servis a Praha s námi neměla problém.“

Petr Klár (trenér VK Příbram): „Šanci jsme měli v prvním setu. Myslím, že jsme vedli 13:14 a od té doby jsme zkazili pět servisů. Špatně jsme podávali a netlačili jsme plachtou. Druhá věc je názorně vidět, dva rozdílné zápasy, včera a dneska, kdy někteří hráči jsou uspokojeni včerejším výkonem a brali to dnes jako „pouťák“. Myslím si, že takovýto hráči by se na oba zápasy měli podívat a vidět ten rozdíl a uvědomit si, že takhle se extraliga nehraje.“

Popis utkání:

Jak je v poslední době zvykem i dnes začínají domácí ve své UNYP Aréně velmi agresivně na servisu i útoku a od počátku utkání vedou a mají svého soupeře mírně pod tlakem. Drží vedení 8:7, 16:15. Přehrávají svého soupeře na útoku a i v obraně na síti. Pět bloků v setu je důkazem koncentrované obrany Lvů. Na straně soupeře táhne své družstvo zkušený kapitán Martin Böhm, ale bohužel v tomto setu to na domácí Lvy nestačí, a ti přesvědčivě vítězí 25:21.

Ani v počátku druhého setu nenachází hosté z Příbrami recept jak dobře hrajícím Lvům překazit jejich důslednou hru. Od stavu 8:6 pro Lvy je na hřišti pouze jedno družstvo, zvrat nepřináší ani střídání trenéra hostů. Domácí vedou 16:10 a hra připomíná souboj Davida s Goliášem. Domácí Lvi jsou lepší ve všech činnostech a zvyšují vedení 21:13 a bez větších obtíží získávají set ve svůj prospěch 25:14.

I začátek třetího setu je obrazem hry předchozího setu. Začíná Jakub Janouch třemi výbornými servisy a tím soupeře tlačí od sítě.  Lvi vedou postupně 8:5 a následně díky dobré organizaci hry 16:12. S velkým respektem hrající Příbram mírně uspává domácí družstvo a ti několika chybami vyvolávají zdánlivou naději na snížení nepříznivého vývoje utkání. V této fázi se prosazuje Jindra Kuchař a nutí do té doby přesvědčivě hrající Lvy ke zvýšení koncentrace. Rozhodující bodové míče Lvů tak jako ve včerejším zápase velmi nekompromisně dohrává Matej Mihajlović. Ani v tomto setu se překvapení nekoná a od stavu 21:18 Lvi zvrat nepřipouští. Nakonec vítězí 25:23 a v celém utkání 3:0.

Autor: Miloš Kočka