Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

VK LVI PRAHA – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 0:3

Podle umístění v tabulce by měli být v tomto utkání domácí Lvi mírným favoritem. Průběh letošního ročníku extraligy však jasně ukazuje, že papírové předpoklady nic neznamenají. Navíc zápasy mezi pražskými Lvy a hosty z Příbrami mají vždy náboj s charakterem derby. Příbram stihla angažovat novou posilu z Ruska, takže se máme na co těšit..

VK Lvi Praha - VK Euro Sitex Příbram 0:3

po setech 21:25, 20:25, 26:28

Rozhodčí: Rychlík D., Marschner R., na čarách Gill M.,Činátl J., delegát Švejda J.

Počet diváků: 320

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Bartůněk, Thomas D.-P., Krajčovič, Mihajlović, Šulc, Král, libera Ježek, Kovařík. Střídali: Špulák, Svoboda, Toman

Hosté: Kriško, Böhm, Safonov, Kupilík, Sysoev, Polák, libero Juračka. Střídali: Hulpach, Trojanowicz

Vyjádření:

Domácí:

Jiří Král (kapitán VIK Lvi Praha): „Příbram předvedla velmi dobrý silový volejbal, přehrála nás kvalitou servisu a následné přihrávky. Vyzdvihl bych výkon Michala Kriška, kterého jsme nedokázali po celý zápas ubránit. Stabilně zahrál i Sysoev.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Příbram byla důraznější a agresivnější. Rozhodlo se při servisu a útoku. Chyběla nám taková odvaha. Máme evidentně pošramocené sebevědomí vyřazením z poháru. V pondělí půjdeme znovu do práce, kde je třeba makat. Před týdnem jsme porazili Odolenu Vodu 3:0, odehráli jsme tam výborné utkání, a za tu dobu jsme nemohli zapomenout hrát volejbal. Prostě si nevěříme.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Podali jsme kolektivní a vyzrálý výkon. Pomohl nám nový smečař Viktor Sysoev, který dobře odehrál klíčové situace, dařilo se i Kriškovi. Takže jsme na tom byli útočně lépe než Praha. Na servisu se zase dařilo Safonovi. Prostě jsme byli lepší.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Body pro nás mají cenu zlata a z Prahy se jich moc odvážet nebude. Výhra byla navíc podložená dobrým výkonem. Měli jsme přihrávače, kteří přihrávali, útočníky, kteří byli schopni útočit z pajpu. A účko, které téměř nedělalo chyby. To se pak nahrávači nahrává. Byli jsme lepší, ale výrazně nám k tomu pomohl i servis.“

Popis utkání:

Od začátku utkání nastupuje v příbramském družstvu v základní sestavě Martin Böhm a nová posila, ruský smečař Sysoev.  Do stavu 7:7 se oba týmy oťukávají, ale přichází dvě chyby na straně Lvů a díky agresivnímu útoku Kriška a chybě na příjmu se Příbram ujímá vedení 10:14. Pod tlakem servisu Mateje Mihajloviće Lvi korigují stav na 15:15. Stav je jak na houpačce – přichází dvě chyby domácích a Příbram v koncovce vede 19:21. Hosté se dostávají v této fázi do útočné pohody a díky většímu úsilí vítězí v setu 21:25.

V druhém setu přestává trenér domácích střídat libera, zůstává ve hře pouze Matyáš Ježek. Hra na ztrátu se vyrovnává. Domácím se nedaří čapnout bodový balon, a pokud ano, tak neútočí. Při dohrávání bodových míčů je Příbram lepší a více tlačí na servisu, postupně se ujímá vedení 8:10 a při druhém time-outu 12:16. Lvi mají menší jistotu na přihrávce a nabízí hostům jednoduché možnosti bodovat. Kriško přidává eso a zvyšuje náskok na 12:17. Po bloku Mateje (Mihajlović) a dobré obraně korigují domácí stav na 17:19. Stále však nedokáží využít svoji největší zbraň, hru středem. Naopak Příbrami se daří vytěžit z minima maximum a vítězí v setu 20:25.

Ve třetím setu začíná na servisu Lvů Petr Špulák, na smeči Honza Svoboda a Tom D-P, Příbram zůstává beze změny. Bohužel přichází opět dva chybné zákroky v poli, dvě přihrávky k soupeři a hosté vedou 1:4. Příbrami se daří vše, na co sáhne, exceluje Kriško. Za stavu 4:8 jsou Lvi jak zhrzení. Matej Mihajlović bojuje, ale musí se někdo přidat. Za stavu 7:12 trenér Tomáš Pomr střídá Toma D-P a do hry se vrací Mára Šulc. Bohužel Lvi dostávají další eso z podání Kriška. V této fázi je na straně Lvů spolehlivý Matej Mihajlović, ale stav se nedaří korigovat, 10:15. Domácím se nedaří servis a absolutně chybí hra středem a Příbram drží náskok, 18:23. Přichází dobrá ztráta domácích plus eso Šimona Krajčoviče, které koriguje stav na 22:23. Následující úspěšné ztráty na obou stranách, stav 23:24 a Matej Mihajlović na servisu zázračně otáčí vývoj setu, 25:24. Bohužel zázraky se nedějí a v dramatické koncovky vítězí Příbram 26:28 a v celém utkání 0:3.

Autor: Miloš Kočka