VK LVI PRAHA – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 2:3

Již tradičně na utkání s Příbramí se očekávala na Lužinách početná divácká návštěva se super kulisou. To se potvrdilo a hráče to již od rozcvičky patřičně hecovalo. Začalo se zostra a s velkou chutí na obou stranách. .

VK Lvi Praha – VK Euro Sitex Příbram 2:3

po setech 17:25, 23:25, 25:23, 25:22, 10:15

Rozhodčí: Hudík M., Fink T., na čarách Poláček J., Jusič A., delegát  Škoda Z.

Počet diváků: 580

Domácí: Démar, Kozák, Van Werkhoven, Kuboš, Šulc, Krajčovič, libero Kovařík. Střídali: Svoboda, Fortuník, Horák

Hosté: Lech, Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Graham, libera Juračka, Kop. Střídali: Rosenbaum, Kuchař, Hulpach, Suda, Trojanowicz

Vyjádření:

Domácí:

Matyáš Démar (kapitán VK Lvi Praha): „Dnes bojovný výkon. Škoda nedohraného utkání v pátém setu, po té co jsme otočili zápas.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „V utkání jsme se stále zlepšovali. Myslím, že diváci viděli kvalitní sport. Zejména obrany na obou stranách převyšovaly útok. Pátý set rozhodl Böhmik  svojí sérií na podání. Je to stále „Pan hráč“. Děkuji divákům (i příbramským) za skvělou kulisu a gratuluji Příbrami k vítězství.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „První dva sety jsme soupeře přehrávali. Pak změnou nahrávače – příchod Forbese, se změnil styl hry a Lvi byli velmi dobrý soupeř. V pátém setu jsme udělali minimum chyb a zlepšili obranu, což rozhodlo o našem vítězství.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „První dva sety jsme výborně ztrátovali a soupeře jsme přehráli. Od třetího setu Lvi zlepšili servis, nám se zhoršila hra na ztrátu a přibyly individuální chyby. Od třetího setu byli Lvi lepší. Před pátým setem jsme si řekli, že tie-break musíme vyhrát a díky super obraně se nám podařilo získat cenné vítězství.“

Od prvních míčů vidí diváci urputný boj o každou ztrátu a až do stavu 12:12 je vše vyrovnané. V tomto okamžiku je Méďa (Kuboš) zablokován, Mára Šulc neuhrává ztrátu a Příbram uhrává super bodovku a jde do trháku 12:15. Při podání Vládi Mikulenky přichází šňůra Kocourů a pod skvělou taktovkou nahrávače Dolgopolova Příbram jednoznačně získává první set pro sebe.

I v druhém setu Kocouři pokračují v bezchybné hře na ztrátu, podpořenou velmi disciplinovanou obranou v poli.  Domácím se nedaří uhrávat vysoké balony přes kůly 3:6. Lvi zvedají hlavy, na nahrávku přichází místo Demiho (Démar) – Forbes (Fortuník) a několika skvělými bloky vyrovnávají stav a začíná bitva, která baví naplněnou halu na Lužinách. Pod tlakem příbramští hráči také dvakrát chybují, výborný útok středem Lvů stav otáčí na 11:8. Nastává boj o každý míč – stav je neustále vyrovnaný až do 19:19. Na servis jde Lech, dvěma super servisy otáčí na 19:21. Vidíme koncovku jak řemen, ale Kocouři již nepouští mírné vedení a vyhrávají 23:25.

Ve třetím setu se opět začíná bod po bodu ztrátovat, 4:4. Domácí chybují dvakrát na přihrávce a zdá se, že Příbram bude mít opět převahu, 5:8. To se, ale nelíbí Méďovi a svoji super útočnou hrou otáčí skóre na 14:12. Hra se opět vyrovnává, i když domácí častějšími chybami zjednodušují soupeři ztrátu. Velkým úsilím v koncovce Lvi vedou 23:21 a koncovku nepouští a dohrávají set přes ztráty 25:23.

Diváci jsou potěšeni, že zápas pokračuje, protože bojovná hra se líbí a domácí si nezasloužili prohrát 0:3. Jedeme dál a pěkně zostra. Lvům se daří začátek setu a s velkou chutí se ujímají vedoucí role v setu 10:5. V této fázi zápasu přebírají domácí taktovku a přesvědčivě vedou 19:15. Trenér hostů Kop míchá ze sestavou a střídá čtyři hráče. Lvům se nedaří ztráta, stav se koriguje na 19:18 a už to vypadá na zvrat v setu. Konečně ztráta domácích a na servis jde Šimon Kozák a dvěma esy uklidňuje Lvy 22:18. Ti vítězí ve čtvrtém setu 25:22. Pro diváky paráda, protože pětisetová utkání milují. Oproti trenérům, kterým slézají vlasy.

Ve zkrácené hře Příbramští od počátku dávají najevo, že nedají zadarmo ani bodík v setu.  Okamžitě se ujímají vedení 0:4. Navíc domácí často chybují a vypadá to, že se nepodařilo udržet koncentraci s předchozích vyhraných setů. Kocouři si již nedají vítězství od Lvů vzít, drží převahu v setu a vítězí 10:15.

Autor: Miloš Kočka