20. 11. 2022 (zdroj: text: cvf.cz, foto: , komentářů: )

VK OSTRAVA – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 1:3

Příbram se opět po měsíci raduje z vítězství, důležité body veze z Ostravy.

V rámci 12. kola UNIQA extraligy mužů došlo ke střetu týmů z konce průběžného pořadí, domácí Ostrava v souboji o důležité body hostila Příbram. Větší hlad po vítězství byl na straně hostujících Kocourů, kteří se tak po zasloužené výhře odpoutali z posledního místa extraligové tabulky.

VK Ostrava – VK Euro Sitex Příbram 1:3

po setech 21:25, 23:25, 25:21, 24:26

Rozhodčí: Grabovský Z., Kovář V.

Počet diváků: 150

Domácí: Muroň, Vašíček, Jarosinski, Polynski, Dvořák, Mazoch, libero Vancl. Střídali: Blazej, Tříska

Hosté: Trojanowicz, Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Hulpach, Ureš F., libero Peterka. Střídali: Duarte, Araujo

Ohlasy po utkání:

Dominik Fořt (kapitán VK Ostrava): „Od nás to byl bázlivý výkon. Jako bychom se báli a čekali na soupeře, co udělá, místo toho, abychom hráli naši hru. Pořád jsme na něco čekali, ale ono to nepřišlo.“

Richard Vlkolinský (trenér VK Ostrava): „Jsem hodně zklamaný. Tak špatný herní projev nevidím ani na tréninku. Prohráli jsme totálně na herní projev. Nechci mluvit o problémech se zraněním hráčů, ale věková skladba hráčů, kteří nastoupili, tak se měla rvát, ale nervala se.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Toto vítězství jsme hodně potřebovali. Byl to poměrně vyrovnaný zápas, mohl vyhrát kdokoliv. My jsme možná malinko více chtěli a nyní doufám, že navážeme dalšími výhrami.“

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Chtěli jsme v Ostravě zkrátka vyhrát a to se povedlo. Hráči z toho mají radost, zkrátka to ubojovali. Chvílemi jsme sice měli výpadky, ale pomáhali jsme si servisem a dokázali jsme Ostravu ubránit.“

Hosté v úvodu utkání skvěle brání na síti a po zásahu Hulpacha vedou 3:6. Po dalším bodovém příspěvku Filipa Ureše přerušuje domácí trenér Vlkolinský zápas oddechovým časem (3:7). Čtvrtým bodovým blokem zvyšuje příbramský nahrávač Rosenbaum na 6:11. Při podání Muroně hosté chybují (8:11). Ostrava nehraje dobře a za stavu 8:13 střídá na postu nahrávače Vašíčka Blažej. Eso Rosenbauma posílá hostující Kocoury do šestibodového náskoku (8:14). Domácím nevychází zhola nic a po smeči Böhma prohrávají 9:16. Po bloku Jarosinského ztrácí domácí pět bodů (14:19). Po nevynucené chybě právě ostravského smečaře si jde Příbram pro zisk prvního setu (15:21). Ostrava odvrátí dva setboly, ale po útoku Mazocha mimo anténku vyhrávají první set hosté 21:25.

Po čitelném pokusu Blažeje hrát na druhou přes a bloku Trojanowicze vede Příbram v úvodu druhého setu 4:7. Ostrava snižuje po technické chybě soupeře na 6:7. Důrazný Jarosinski srovnává z dohrávky na 8:8. Po úspěšném útoku Polynského středem a důrazné dohrávce Dvořáka vede Ostrava 14:11. Série Jarosinského na podání se zastaví za stavu 16:11. Důrazný Hulpach snižuje na 17:14. Kocouři stahují náskok Ostravy. Duarte z pozice pipe upravuje na 18:16. Po bloku Šábrta je rozdíl již jen jednobodový (21:20). Vzápětí srovnává Duarte a do koncovky se jde za vyrovnaného stavu. Po špatné souhře Vašíčka s Dvořákem má blíže k výhře v druhém setu Příbram (22:23). Domácí za stavu 23:23 nezvládnou poslední dva útoky a prohrávají i druhý set, tentokrát 23:25.

Hosté, posíleni zvládnutou koncovkou druhého setu, vstupují raketově do třetí sady a při podání Rosenbauma vedou 0:4. Prapor Ostravy zvedá dvěma esy v řadě Jarosinski (4:4). Domácí začínají skvěle bránit na síti a po blocích Muroně a Dvořáka vedou 8:5. Přidává se také Vašíček a Ostrava stále drží náskok tří bodů (10:7). Příbram vyrábí nevynucené chyby, navíc Böhm útočí do pásky (14:10). Stejně jako v druhém setu si Ostrava vybojuje náskok pěti bodů (16:11). Rosenbaum snižuje dobrým podáním na 16:13. Vzápětí chybuje Jarosinski a začíná se opakovat scénář z druhého setu (16:14). Domácí chtějí oddálit konec zápasu. Čisté eso Polynského znamená stav 19:16. Po bloku Trojanowicze snižují Kocouři na 21:19. Hosté tentokrát obrat z druhého setu v koncovce nezopakují a zápas pokračuje pro výhře Ostravy ve třetím setu 25:21.

V úvodu čtvrtého setu vede přesněji útočící Příbram 4:6. Po doteku bloku sítě v podání hostujících hráčů srovnává Ostrava na 8:8. Po přímém bodu z podání Duarteho vede Příbram 11:13. Muroň se zavěsí do vzduchu a úspěšným blokem domácí ihned reagují a vyrovnávají. Kocouři nechtějí do pátého setu a po dohrávkách Hulpacha a Böhma mají k dobru tři body (14:17). Série hostů při podání Rosenbauma končí za stavu 14:18. V tu chvíli možná klíčový blok čtvrtého setu předvede před koncovkou hostující univerzál Hulpach (17:20). Domácí se nevzdávají a po bloku Muroně snižují na 20:21. Böhm s Hulpachem nasměrují svůj tým k důležitému vedení (20:23). Ostrava sice při podání Mazocha odvrátí tři mečboly (24:24), ale další dva body už Kocouři získají a vítězí 24:26.

Autor: Martin Němec