Volejbalový klub Kocouři TROX Příbram

Foto: VOLEJBAL BRNO – VK TROX PŘÍBRAM 3:119. 2. 2024 (zdroj: text: cvf.cz, foto: , komentářů: )

VOLEJBAL BRNO – VK TROX PŘÍBRAM 3:1

Brno čekalo v krátkém čase druhé domácí utkání v řadě. Po čtvrtečním utkání proti těžkému soupeři z Kladna, které se domácím vůbec nepovedlo, dnes chtěli prohru proti dobře hrající Příbrami odčinit. To se povedlo a po bojovném výkonu vyhrálo Brno 3:1..

Volejbal Brno – VK Trox Příbram 3:1 

po setech 25:22, 19:25, 32:30, 25:18

Rozhodčí: Marschner R., Možnár M

Počet diváků: 210

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Jehlička, Janků, Janečka, Thiessen, Novák, Bukáček, libero Waclaw. Střídali: Kop, Dixon

Hosté: D. Rosenbaum, Franco, Šábrt, Toman, Lyzanets, Benitez, libero Verasio. Střídali: F. Ureš, Tevkun, J. Ureš

Ohlasy po utkání:

Martin Kop (smečař Volejbal Brno): „Hráli jsme v netradiční sestavě, kdy jsem alternoval na smeči. Dnes to byl týmový výkon, bojovali jsme o každý míč. V koncovce třetího setu jsme hodně prohrávali, ale dokázali jsme se chytnout a urvat koncovku, což byl rozhodující okamžik.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): Z naší strany ubojované vítězství s množstvím nepřesností. Dnes jsme ale více chtěli a ubojovali jsme to.

Daniel Rosenbaum (kapitán VK Trox Příbram): Věděli jsme, že to dnes bude těžké, ale neodehráli jsme zápas dobře. Domácí šli do toho naplno bez bázně, my jsme s tím měli problém. V některých pasážích jsme měli problém se soupeřovou plachtou. Nejhorší chyba byla ale, že jsme v posledním setu vůbec neodútočili. Deset bodovek a snad ani jedna neproměněna.“

Lubomír Vašina (trenér VK Trox Příbram): „Brno nás zatlačilo servisem, tam byla jejich zbraň. Jejich výkon v druhé části byl stabilnější a konec hráli v euforii. Sice 3:1 porážka, ale už se těšíme domu na naše diváky. “

Popis utkání:

Do utkání vstoupili lépe hosté, dva bodové bloky Šábrta jim daly náskok dvou bodů v první části setu. Brno se dotáhlo při podání Janečky, jinak to nebyl z obou stran nějak oslnivý výkon. Při dalším kole podání Janečky šlo Brno do vedení 20:17 a dále do vedení 23:17. Set nakonec skončil 25:22 pro domácí.

Druhý set začali lépe hosté, za jejich vedení 5:1 hru přerušuje Brno oddechovým časem. Po time se domácí celek začal dostávat zpět, opět při podání Janečky a Thiessena. V prostřední pasáži byla mírně lepší Příbram, do koncovky šla s náskokem 21:17. Ta se hostům povedla lépe než domácím a vyhráli 25:19.

V první polovině třetího setu měli mírně navrch hosté z Příbrami, za nepříznivého stavu 10:14 reaguje Brno oddechovým časem. Vždy když mělo Brno šanci na bodový míč, nebylo schopné ho proměnit, a tak se obraz skóre před koncovkou nezměnil. Příbram šla do ní s vedením 21:17. V koncovce se Brno dostalo na kontakt po úspěšných obranách a byla z toho dramatická koncovka, kterou nakonec vyhráli domácí 32:30.

Čtvrtý set začal vyrovnaně a plný emocí. Brno tajmuje za stavu 8:11, kdy hosté poprvé odskočili o tři body, vzápětí se ale domácí po ztrátě a esu dostali opět na kontakt. Střední pasáž setu byla jako na houpačce. Nejdříve opět odskočili hosté o tři body, aby šli následně do vedení domácí 19:16. Koncovku si v euforii domácí pohlídali a zaslouženě vyhráli 25:18.

Autor: Ján Namešanský
KomentářeZdroj: cvf.cz

< Zpět na výpis článků

Zápasy ostatních týmů

Minulé zápasy:

16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
16.3.2-MPříbram B - Prosek3:0
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1
23.3.2-MDomažlice - Příbram B3:1

Nejbližší zápasy:

Průběžná tabulka EX-M 2023 / 2024

 • 1. VK Lvi Praha 65
 • 2. Kladno volejbal cz 56
 • 3. VK Dukla Liberec 53
 • 4. VK Jihostroj České Budějovice 52
 • 5. ČEZ Karlovarsko 50
 • 6. VK TROX Příbram 35
 • 7. AERO Odolena Voda 31
 • 8. Volejbal Brno 27
 • 9. Black Volley Beskydy 25
 • 10. VK Benátky nad Jizerou 21
 • 11. Fatra Zlín 20
 • 12. VK Ostrava 17
 • 13. SKV Ústí nad Labem 16

Všechny tabulky

Nábor chlapců

Nábor chlapců do volejbalu!

Volejbalisté na facebooku
Podporují nás

Středočeský kraj
VK Příbram z.s. byl podpořen v dotačním programu č. VIII MŠMT

Volejbalový klub Příbram na Facebooku

Fanoušci na facebooku

Děkujeme všem 2162 fanouškům za podporu!!! Připojte se i Vy » «

Fanoušci na facebooku

Partneři klubu

Partneři klubu 2022 / 2023