9. 3. 2023 (zdroj: text: cvf.cz, foto: , komentářů: )

VOLEJBAL BRNO – VK EURO SITEX PŘÍBRAM 3:0

V předkole play-off se potkali dva tabulkoví sousedé, Volejbal Brno a VK Euro Sitex Příbram. O jednu pozici lépe skončilo v dlouhodobé základní části Brno, a proto mělo domácí výhodu prvního utkání. V sezoně Brněnští Příbram dvakrát porazili a chtěli nato navázat i teď. Výhodu domácího prostředí Brno potvrdilo a zejména dobrým podáním si zajistili první bod v sérii..

Volejbal Brno – VK Euro Sitex Příbram 3:0

po setech 25:18, 25:13, 25:18

stav série 1:0

Rozhodčí: Možnár M., Buchar, T.

Počet diváků: 210

Domácí: Kovalchuk, Janků, Janečka, Zmrhal, Hrazdira, Crins, libero Kop.

Hosté: Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Ureš, Duarte, Trojanowicz, libero Peterka. Střídali: Hulpach, Pereira

Ohlasy po utkání:

David Janků (kapitán Volejbal Brno): Dnešní utkání jsme měli pod kontrolou až na začátek prvního setu. Hosté nám dávali body často zadarmo, chybovali, my jsme to podpořili našim dobrým podáním.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Splnili jsme roli favorita, byli jsme lepší na podání a útoku a zaslouženě máme první bod v sérii.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Brno hrálo svůj standard a my jsme vyhořeli.“

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Brno nás dostalo na servisu, speciálně naše libero. Smečaři se mu snažili pomáhat, ale pokud hosté dobře podali, my nepřihráli, tak se od toho odvíjelo vše. Nic nevzdáváme, čeká nás domácí utkání.“

Hostující Příbram začala utkání lépe, po esu a dvou blocích vedla 7:4. Za stavu 9:5 pro hosty zareagovalo Brno oddechovým časem. Ten domácím pomohl a dostali se soupeři na kontakt. V prostřední části hry Brno skóre otáčí ve svůj prospěch, zejména při podání Hrazdiry, a vedlo již 17:13. Příbram vypadala trochu odevzdaně, naopak domácí volejbalisté se po horším začátku rozjeli a závěr setu patřil jednoznačně jim, 25:18.

Druhý set začal vyrovnaně, oba týmy ztrátovaly Brno však při podání Janečky odskočilo na 10:7. Při následující rotaci pak navýšilo skóre již na 17:8 a hostující trenér Brom již neměl k dispozici oddechový čas. Set se snažil zdramatizovat Rosenbaum, kterému se povedlo podat třikrát, pak ale Brno opět pokračovalo ve své dominanci. Set nakonec skončil poměrem 25:13 pro domácí.

Třetí set začal také vyrovnaně, když už některé družstvo vedlo o dva body, pak náskok vzápětí ztratilo. První výraznější vedení měl brněnský celek opět při podání Janečky (14:10), na což hostující trenér reagoval oddechovým časem. Následně se dobrý podáním přidal Zmrhal a domácí měli opět pohodlný náskok. Pak brněnští hráči možná trochu polevili v koncentraci, kdy nechali Příbram dojet na dva body 18:16. Po oddechovém čase to ale bylo opět rozjeté Brno, které nakonec zvítězilo i v třetím setu (25:18) a v zápase 3:0.

Autor: Ján Namešanský