Volejbalisté Příbrami a Karlovarska zakončili letošní rok výhrou

Dva zápasy 14. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 uzavřely extraligové klání v letošním roce. Ve Zlíně se ve vyrovnané utkání štěstí přiklonilo na stranu hostující Příbrami a Karlovarsko vydřelo tříbodovou výhru nad oslabeným týmem Brna..

VSC Fatra Zlín –VK Euro Sitex Příbram 1:3

po setech 19:25, 25:27, 25:18, 23:25

Rozhodčí: Grabovský Z., Spáčil L.

Počet diváků: 420

Domácí: Navláčil, Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, libero Bláha. Střídali: Barták, Kozak, Motyčka

Hosté: Böhm, Milkulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Graham, Lech, libero Juračka. Střídali: Trojanowicz, Kuchař, Hulpach, Rosenbaum

Vyjádření:

Domácí:

Michal Čechmánek (kapitán Fatra Zlín): „V určitých fázích jsme se poráželi sami. Ve vyrovnaném utkání byli hosté šťastnější.“

Přemysl Obdržálek (trenér Fatra Zlín): „Ve vyrovnaném utkání jsme vytvořili více nevynucených chyb. Minimálně bod jsme si zasloužili. Blahopřeji hostům k vítězství.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): „V prvním setu a do poloviny druhého jsme hráli to, co jsme chtěli. Po příchodu Motyčky místo Čecha domácí stabilizovali přihrávku a tím se vrátili do hry. Jsme rádi za vybojované tři body.“

Martin Kop (trenér VK Příbram): „První set jsme hráli výborně, od poloviny druhého setu se domácí výrazně zlepšili, přesto jsme druhý set šťastně vyhráli. Poté se hrál vyrovnaný volejbal s našim šťastným koncem.“

Domácí vstoupili do celého utkání s nadějí zisku potřebných bodů. První set byl ze začátku vyrovnaný a do vedení se dostala Příbram až po několika chybách na straně domácích. Těm se bohužel nedařilo na útoku a dopomohli soupeřům k většímu bodovému rozdílu. V závěru setu za stavu 19:21, kdy se podařilo domácím mírně náskok snížit, si ještě trenér hostů vzal oddechový čas, který Příbrami prospěl a dopomohl k výhře v první sadě.

Začátek druhého setu byl spíše v režii hostů, kteří využívali chyb domácích a výborně blokovali. Fatra se ale nevzdala a díky vystřídání hráčů dokázala skóre srovnat. Atmosféra se zlepšila jak na hřišti, tak na tribunách a domácí měli skvěle našlápnuto k zisku setu. I přes příznivý stav se bohužel Fatře nepodařilo set uhrát a těsně prohrála 25:27.

Do třetího setu vstoupili jasně lépe domácí, kteří byli plní odhodlání z předchozí sady. Vybudovali si solidní náskok a nutili soupeře k chybám. V polovině sady je však potrápilo pár přímých bodů z podání, které Fatru donutily k oddechovému času. I přesto jim ale patřila koncovka a zaslouženě vyhráli.

Poslední sada byla velmi vyhrocená zvláště na straně domácích, kteří nesouhlasili s některými rozhodnutími rozhodčího. Toto rozptýlení je také stálo pár cenných bodů. Příbram se stále snažila udržovat si náskok. Na konci utkání jim to však Fatra rozhodně neusnadnila, kdy se za stavu 21:23 snažila dostat zpět do hry. Bohužel se jí nepodařilo zvrátit výsledek celého utkání a zápas prohrála.

Autor: Ivan Dostál, Barbora Macíková